دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyva1

افرادی که کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای آن ها تعریف شده، می توانند در زمان مقرر به سایت azmoon.org مراجعه کرده و دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 را که شامل بخش های مختلفی از جمله شرایط و ضوابط انتخاب رشته و سهمیه های انتخاب رشته دانشگاه آزاد است را دانلود نمایند.

 

 

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۱، مسیر متقاضیان دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد از یکدیگر جدا می شود. کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل های دانشگاه های سراسری و آزاد، می توانند وارد مرحله مهم انتخاب رشته شوند. کلیه علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته محل های دانشگاه آزاد باید به صورت مجزا و از طریق سایت azmoon.org برای تکمیل فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 اقدام کنند.

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، شرایط و رشته محل های ارائه شده را در دفترچه ای تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در اختیار داوطلبان قرار داده و علاقه مندان پس از مطالعه آن می توانند با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه ازاد، انتخاب های خود را انجام دهند. در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱، شرایط و نحوه انتخاب رشته به همراه رشته محل ها ارائه می شود که در ادامه به توضیح برخی از این موارد پرداخته و در نهایت لینک دانلود دفترچه را در اختیار متقاضیان قرار دادیم.

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با انتشار اطلاعیه ای زمان فعال شدن لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 را به اطلاع کلیه داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۱ مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شدند، می رساند.

 

همزمان با آغاز فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد لینک دانلود دفترچه راهنما بر روی سایت مرکز سنجش و پذیرش به نشانی azmoon.org قرار می گیرد تا متقاضیان بتوانند آن را با دقت مطالعه کرده و نسبت به تمامی شرایط و ضوابط آن آگاه شوند.

 

 

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱، به محض انتشار در این مقاله بروز رسانی خواهد شد.

 

به دلیل منتشر نشدن دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد سال 1401، برای آشنایی با محتویات و جزئیات این دفترچه در جدول زیر دفترچه انتخاب رشته دانشگاه ازاد مرتبط با سال گذشته را قرار داده ایم که به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته سال جاری این جدول بروز رسانی خواهد شد.

 

دفترچه های انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400
دفترچه انتخاب رشته آزاد 
لیست رشته های گروه پزشکی دانشگاه ازاد

 

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 می باشند، می توانند با مطالعه مقاله زیر علاووه بر زمان دقیت انتخاب رشته آزاد، از تمامی مراحل انتخاب رشته دانشگاه آزاد مطلع گردند و طبق آن اقدامات لازم برای انتخاب بهتر را به انجام برسانند.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

 

 

تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 سهمیه های این آزمون شامل سهمیه مناطق در انتخاب رشته دانشگاه آزاد، رزمندگان، ایثارگران می باشد. 

 

سهمیه های موثر در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 
سهمیهمشمولان سهمیهمیزان تاثیرشرایط
سهمیه مناطق 1 ، 2 ، 3همه داوطلبان کنکور سراسری دارای سهمیه مناطق هستند . سهمیه مناطق انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد همانند سهمیه مناطق کنکور سراسری است و داوطلبانی که در کنکور سراسری فاقد سهمیه ایثارگران و یا خانواده شهدا هستند در انتخاب رشته داشگاه آزاد در یکی از سهمیه های مناطق یک ، دو و سه دسته بندی می شوند و در سهمیه مربوطه سنجیده می شوند .سهمیه مناطق داوطلبان بر اساس محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره دبیرستان برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید در نظر گرفته می شود .
ایثارگران 25 درصد 1 -همسر و فرزندان جانبازان با جانبازی 25 % به بالا
2 - همسر و فرزندان شهدا ، آزادگان و همسر و فرزندان آنان
25 درصد ظرفیتکسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در گزینش آزاد
ایثارگران 5 درصد1 - همسر و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد
2 - همسر و فرزند رزمنده با حداقل 6 ماه سابقه
5 درصد ظرفیتکسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در گزینش آزاد
رزمندگانرزمندگان با 6 ماه حضور در جبهه -کسب حداقل 75 درصد نمره آخرین فرد ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در گزینش آزاد
خانواده شهداپدر ، مادر ، خواهر و برادر شهید -در هیچ بخشی از دفترچه به میزان ظرفیت و حد نصاب قبولی آن ها اشاره نشده است .

 

یکی از سهمیه های موثر در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401، سهمیه مناطق هست که به سه دسته سهمیه مناطق 1 و 2 و 3 تقسیم شده است. مقاله زیر اطلاعات بسیار زیادی در این خصوص در اختیار داوطلب قرار می دهد.

بیشتر بخوانید: تاثیر سهمیه مناطق در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

 

 

 

 

نکات مهم در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

مهم ترین شرط برای شرکت در مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد، مجاز بودن داوطلب بر اساس توضیحات کارنامه کنکور سراسری 1401 می باشد. هر داوطلب مجاز به انتخاب 100 کد رشته محل می باشد. متقاضیان می بایست هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ را پرداخت کرده سپس برای تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

 

متقاضیانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اول در کد رشته امتحانی شناور (هنر , زبان) نیز شرکت کردند، می بایست انتخاب های خود را به صورت تلفیقی از هر دو یا سه مجموعه انجام دهند.

بیشتر بخوانید: مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

 

 

 

 

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org انجام می شود. بر اساس توضیحات ذکر شده در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد هر داوطلب می بایست پس از مراجعه به سایت مذکور، با ورود اطلاعات کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ و کد ملی وارد سامانه انتخاب رشته شود. پس از آن امکان انتخاب 100 کد رشته محل متناسب با گروه آزمایشی امتحانی داوطلب وجود دارد که تمامی این رشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ قرار گرفته است.

 

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

علاقه مندان به شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 توجه داشته باشند که دانشگاه آزاد، از جمله دانشگاه های غیر دولتی و شهریه پرداز بوده و پذیرفته شدگان در هر یک از رشته محل های این دانشگاه ملزم به پرداخت شهریه دانشگاه آزاد می باشند. به دلیل اهمیت این موضوع در مرحله انتخاب رشته، به داوطلبان توصیه می کنیم مقاله شهریه دانشگاه آزاد را مطالعه نموده و بر اساس بودجه مالی خود رشته محل های مورد نظر را انتخاب نمایند.

 

علاقه مندان به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ به منظور تکمیل فرم انتخاب رشته خود می توانند با مشاوران سامانه مشاوره تحصیلی هیوا در ارتباط باشند تا در اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد 1401 با نتیجه مطلوب رو به رو شوند. متقاضیان می توانند با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا با این کارشناسان در ارتباط باشند.

در ادامه بخوانید: راهنمای جامع مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

سوالات متداول

 

1- ✔️ آیا دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد نیز با هم ادغام شده است؟

✔️ خیر. دفترچه انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجزا از یک دیگر هستند که لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در این مقاله قرار گرفته است.

  

2- ✔️ برای مشاهده لیست رشته محل های دانشگاه آزاد باید به چه سایتی مراجعه شود؟

✔️ لیست رشته محل های دانشگاه آزاد توسط سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر می شود که در این مقاله لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را قرار دادیم. 

3- ✔️ داوطلبان انتخاب رشته دانشگاه آزاد امکان انتخاب چند کدرشته محل را دارند؟

✔️ متقاضیان انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب 100 کد رشته محل می باشند. برای مطالعه توضیحات تکمیلی در خصوص نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به متن مقاله مراجعه شود.

منبع : دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/7EKj
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر