دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
وبلاگ سایت تحصیلیکو

دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ همزمان با آغاز انتخاب رشته کنکور از طریق سایت سازمان سنجش در تاریخی که معین شده، منتشر میشه و داوطلبای کنکور تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان می تونن وارد سایت سنجش بشن و دفترچه انتخاب رشته گروه خودشون رو دریافت کنن.

 

 

بعد از این که نتایج کنکور سراسری اعلام و وضعیت رتبه و نمره هر داوطلب مشخص بشه ، وقتشه که داوطلبا وارد مرحله مهم و سرنوشت ساز انتخاب رشته کنکور سراسری بشن. همه داوطلبا باید قبل از این که برای انتخاب رشته اقدامی انجام بدن، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ رو دانلود و مطالعه کنن. معمولا سازمان سنجش بعد از اعلام نتایج کنکور اولیه کنکور، دفترچه انتخاب رشته تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان رو منتشر می کنه که همه داوطلبای نظام قدیم و نظام جدیدی که با توجه به کارنامه اولیه کنکور سراسری  مجاز به انتخاب رشته شدن می تونن تو انتخاب رشته کنکور شرکت کنن.

دفترچه انتخاب رشته شامل توضیحاتی در مورد روند انتخاب رشته و توضیح کارنامه، معرفی رشته محل های انتخاب رشته و توضیحات و آدرس دانشگاه هاست که ما در ادامه به جزئیات و توضیحات این دفترچه اشاره کردیم و لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 رو گذاشتیم. پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشین!

 

راهنمای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

معمولا یکی از دغدغه های داوطلبای کنکور بعد از اعلام نتایج اولیه، نحوه انتخاب رشته و دسترسی به دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری گروه آزمایشی مد نظرشونه. برای اطلاع این داوطلبا باید بگیم که دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر میشه و همه داوطلبای گروه آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان می تونن وارد سایت بشن و دفترچه انتخاب رشته گروه آزمایشی خودشون رو دانلود کنن.

 

دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری در زمانی که توسط سازمان سنجش اعلام میشه، منتشر خواهد شد و لینک دانلود این دفترچه رو براتون در همین مقاله میذاریم تا بتونین بدون هیچ مشکلی دفترچه رو دانلود و انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ رو انجام بدین. پیش بینی می کنیم مانند سال های گذشته، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 در مرداد ماه منتشر شود.

 

همچنین به داوطلبا توصیه می کنیم عضو کانال تلگرام کنکور سراسری تحصیلیکو باشن تا به محض این که اطلاعیه ای در خصوص دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 منتشر شد، با خبر بشن. داوطلبا دقت داشته باشن که، با این که کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده، اما پروسه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از سراسری جداست و برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه کنن.

 

لینک دانلود دفترچه های انتخاب رشته کنکور سراسری 1400لینک دانلود
لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته تجربی 1400 دانلود 
لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۰

دانلود 

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته ریاضی ۱۴۰۰

دانلود 

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته هنر و زبان 1400

دانلود 

لینک دانلود بخش پیوست های دفترچه انتخاب رشته 1400

دانلود 

 

 

داوطلبایی که خیلی درباره انتخاب رشته کنکور و نحوه تکمیل و ثبت اون در سایت سنجش اطلاعاتی ندارن، می تونن مقاله زیر رو که در این باره کاملا توضیح داده رو مطالعه کنن.

بیشتر بخوانید : انتخاب رشته کنکور سراسری

 

 

 

 

 

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

​با توجه به این که شرکت در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری هیچ هزینه ای نداره، داوطلبایی که در اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 شدن، می تونن بعد از این که دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 رو دریافت و کامل مطالعه کردن، انتخاب رشته شون رو در سایت تکمیل کنن.

 

لینک تکمیل و ثبت انتخاب رشته اینترنتی، همزمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ در زمان مقرر در سایت سازمان سنجش فعال میشه و داوطلبا می تونن بر اساس گروه آزمایشی که در کنکورش شرکت کردن، حداکثر 150 تا رشته محل رو از دفترچه انتخاب رشته کنکور، انتخاب و در فرم انتخاب رشته وارد کنن.

 

بعد از این که داوطلبا فرم انتخاب رشته کنکور رو کامل کردن، سایت یک کد رهگیری 15 رقمی به داوطلب میده که نشون دهنده اینه که، فرد متقاضی انتخاب رشته اش با موفقیت انجام شده. بهتره این کد رهگیری رو تا اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ نگهداری کنه و در کنار مشخصات خودش داشته باشه.

 

برای این که خطا و اشتباه کمتر بشه، به داوطلبا توصیه میشه که فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری رو از آخر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 دانلود و با توجه به کد رشته محل های مورد نظرشون اون رو تکمیل کنن و بعد از اون وارد سایت سازمان سنجش بشن و انتخاب رشته خودشون رو ثبت کنن.

 

داوطلبا می تونن برای اینکه راهنمای مناسب برای انتخاب رشتتون داشته باشن از نرم افزار انتخاب رشته تحصیلیکو کمک بگیرن. 

بیشتر بخوانید : نرم افزار انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری

 

توضیحات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ درباره خیلی از مطالب و موضوعات مربوط به انتخاب رشته در کنکور سراسری 1401 توضیح داده شده. یکی از توضیحات این دفترچه، درباره نحوه تاثیر سهمیه های موثر در کنکور سراسری  هستش که مواردش شامل این دسته بندی ها میشه که به داوطلبا توصیه می کنیم، قبل از انتخاب هر کد رشته محل به نحوه پذیرش ( با آزمون، بدون آزمون ) و ظرفیت و جنسیت پذیرش دقت کنن. 

 

سهمیه مناطق، سهمیه ایثارگران، رزمندگان، خانواده شهدا

 تعهد آموزش رایگان پذیرفته شده های سهمیه های مختلف

نحوه بومی گزینی

ظرفیت رشته ها و دوره های مختلف و شرایط کلی تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ( دوره های روزانه، شبانه، دانشگاه فرهنگیان، نیمه حضوری، پیام نور و غیرانتفاعی، مجازی ( الکترونیکی ) پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد )

آمار کل پذیرش در تمام دوره های و ظرفیت پذیرش هر رشته در هر دانشگاه

نحوه پذیرش ( با آزمون و یا صرفا براساس سوابق تحصیلی )

 

با توجه به نکات مهمی که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 قرار داده شده، به داوطلبا توصیه می کنیم هر سوالی در مورد بند های دفترچه داشتن با کارشناسای مرکز مشاوره تحصیلی تحصیلیکو تماس بگیرن و از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی تحصیلیکو استفاده کنن. داوطلبا همچنین می تونن برای دریافت اخبار مربوط به انتخاب رشته در کمترین زمان ممکن، در کانال تلگرامی کنکور سراسری عضو بشن.

 

داوطلبایی که تمایل دارن انتخاب رشته دانشگاه آزاد رو هم انجام بدن و در این باره اطلاعات خودشون رو افزایش بدن، خوندن مقاله زیر رو بهشون پیشنهاد می کنیم.

در ادامه بخوانید : انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

 

 

 


 

سوالات متداول


 

1- ✔️ آیا می تونیم هم در انتخاب رشته کنکور سراسری و هم دانشگاه آزاد شرکت کنیم؟

✔️ داوطلبایی که مجاز به انتخاب رشته شدن، می تونن هم در انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و هم آزاد شرکت کنن که توضیحات بیشتر در این مقاله داده شده.

 

2- ✔️ دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 چه زمانی منتشر میشه؟

✔️ این دفترچه چند روز بعد از اعلام نتایج اولیه منتشر میشه که زمان دقیق انتشار در این مقاله گفته شده.

 

3- ✔️چه جوری می تونیم از تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری مطلع بشیم؟

✔️ در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری نحوه اعمال شدن همه سهمیه ها گفته شده که توضیحات بیشتر در این مقاله داده شده.

منبع : دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/0wJG
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر