آشنایی با هنر و آموزش نقاشی

آشنایی با هنر و آموزش نقاشی
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
marzilak

نقاشی به تصویر کشیدن مفاهیم مختلف با کمک رنگ هاست. برای آنکه بتوانیم آموزش نقاشی را به درستی انجام دهیم ابتدا باید ازهنر نقاشی بدانیم. قبل از آموزش نقاشی باید بدانیم نقاشی چیست و چه کمکی می تواند در زندگی ما داشته باشد. در این گفتار قصد داریم مختصراً از نقاشی و آموزش نقاشی برای شما بگوییم. همراه ما باشید تا بتوانید آموزش نقاشی را به شکلی مناسب انجام دهید.

هنر نقاشی چیست؟

هنر نقاشی از جمله پرطرفدارترین هنرها نزد انسان ها از گذشت های دور بوده است. محبوبیت این هنر را می توان در گالری و نمایشگاه های نقاشی مشاهده نمود که علاقه مندان آن با صرف هزینه های گزاف برای به دست آوردن یک نقاشی ساعت ها با یکدیگر به رقابت می پردازند. هنر نقاشی  در واقع به تصویر کشیدن ذهنیت یا واقعه ای است که اتفاق افتاده و یا می تواند در آینده اتفاق بیفتد. آموزش نقاشی نیز در واقع آموزش چگونگی ترسیم آنچه در ذهن انسان است می باشد. نقاشی هنر استفاده از رنگ ها در خلق آثاری است که می تواند جان بگیرند. هنر نقاش نیز در آموزش نقاشی و جان دادن به اشیاء بی جان در نقاشی است.

آیا از تاریخچه هنر نقاشی چیزی می دانید

هنر نقاشی  دارای تاریخچه قدیمی و طولانی است. در واقع نقاشی و آموزش نقاشی با اشکال گوناگونی که برروی دیوار و سنگ ها کشیده می شده است شروع شده اند. نقاشی در واقع نوعی زبان برای ارتباط و صحبت کردن انسان ها با یکدیگر در گذشته های دور بوده است. امروزه هم با وجود اختراع خط و امکان مکالمه انسان ها با یکدیگر، نقاشی همچنان زبان ارتباط میان انسانهاست. نقاش با نقاشی خود در واقع آنچه در ذهنش می گذرد را بازگو می کند.

نقشی که رنگ ها در نقاشی برعهده دارند

نقاشی یعنی ترکیب رنگ ها در کنار هم. در آموزش نقاشی اولین نکته استفاده مناسب از رنگ ها و ترکیب هاست. رنگها در واقع همان زبانی هستند که نقاش به کمک آن احسسات خود رابیان می کند. برداشتی که نقاش درتفسیر رنگ ها دارد در واقع سبک ها و نقاشی های متفاوتی را خلق می کند که در آموزش نقاشی مورد توجه قرار می گیرد. نقاشی با رنگ ها معنا پیدا می کند و روانشناسی رنگ ها دنیایی است که در علم پزشکی هم می تواند برای درمان بیماری های روحی مورد استفاده قرار بگیرد.

آموزش نقاشی و ارتباط رنگ ها با دنیای کودکانه

دنیای کودکان دنیای رنگارنگی است که نقاشی تنها بخش کوچکی از آن است. همان طور که گفتیم رنگ ها بازیگران اصلی آموزش نقاشی هستند که زبان گویای احساسات نقاش اند. کودکان عاشق رنگ ها هستند و علاوه بر آنکه براساس احساس خوب و یا بدی که دارند رنگ ها را انتخاب می کنند از رنگ های شاد و روشن لذت می برند. در روانشناسی رنگ ها نیز رنگ ها حرف زیادی برای گفتن دارند. آموزش نقاشی بخشی مهمی از زندگی کودکان را تشکیل می دهد. کودکان وقتی استفاده از قلم را یاد می گیرند اولین کاری که انجام می دهند کشیدن نقاشی است. نقاشی کودکانه شاید ابتدا تنها خط های بی ربطی باشد که به دنبال هم کشیده شده اند، اما زبان کودکی است که با زبان بی زبانه حرف می زند.

چگونه کودکان را به کشیدن نقاشی علاقه مند کنیم؟

کودکان روح لطیفی دارند. تشویق کودکان به آنچه کشیده اند بهترین ابزاری است که می تواند آنها را به کشیدن نقاشی علاقه مند کند. در ابتدا کودکان آموزش نقاشی ندیده اند و تنها با مدادرنگی روی کاغذ را خط خطی می کنند اما همین خطوط می تواند با تشویق کودکان به اشکال بامعناداری تغییر پیدا کند که در آینده نه تنها آن ها را به نقاشی و آموزش نقاشی علاقه مند می کند بلکه می تواند آنها را به هنرمندان و نقاشان بزرگ تبدیل کند. روش دیگر علاقه مندی کودکان به نقاشی، دیدن فیلم های آموزشی آموزش نقاشی است . دیدن و تکرار از یک انسان بی انگیزه هم می تواند یک هنرمند خلق کند. بهترین کار این است که این فیلم ها را دانلود کنید و هرآنچه کودکان نقاشی می کنند را حتی اگر از نظر شما زیبا نیست دوست داشته باشید.  

لینک مرجع voolak.com
ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/wOOR
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر