زمان برگزاری کنکور خارج از کشور

زمان برگزاری کنکور خارج از کشور
ذخیره سازی
510 نمایش
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyvagroup
داوطلبان ساکن سایر کشورها که موفق به ثبت نام در کنکور خارج از کشور 1400 شدند، می توانند در زمان برگزاری کنکور خارج از کشور گروه آزمایشی خود سرجلسه آزمون حاضر شده و در کنکور سراسری ایران شرکت کنند. لازم به ذکر است که زمان برگزاری کنکور خارج از کشور 1400 برای هر یک از گروه های آزمایشی، متفاوت می باشد.

وزارت خارجه ایرانیان فرصتی برابر برای دانشجویان خارج از کشور در جهت ورود به دانشگاه های داخل کشور، فراهم کرده است تا بتوانند در کشور محل سکونت خودشان، در کنکور سراسری ایران در سال 1400 شرکت نمایند. داوطلبانی که قصد شرکت در این کنکور را دارند، می توانند در زمان برگزاری کنکور خارج از کشور 1400 که از طرف سایت سازمان سنجش اعلام می شود، در این کنکور شرکت کرده و در صورتی که در دانشگاهی قبول شوند، می توانند مطابق قوانین و مقررات دانشگاه محل قبولی مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

به دلیل اهمیت اطلاع از زمان برگزاری کنکور سراسری 1400، در ادامه این مقاله برای اطلاع رسانی به دانشجویان خارج از کشور، تاریخ و روز و ساعت دقیق آزمون 1400 را ارائه دادیم تا داوطلبی به علت عدم آگاهی از شرکت در این ماراتن نفسگیر جا نماند.زمان برگزاری کنکور خارج از کشور 1400
کنکور سراسری خارج از کشور نیز مانند این آزمون در داخل کشور بوده و تنها برای دانش آموزان و داوطلبان ساکن در خارج از کشور برگزار می شود. زمان برگزاری کنکور خارج از کشور در هر سال، بستگی به زمان برگزاری کنکورهای داخل کشور دارد. لازم به ذکر است که زمان برگزاری کنکور خارج از کشور توسط سازمان سنجش به اطلاع دانش آموزان می رسد.هر ساله کنکور سراسری خارج از کشور، همزمان با زمان برگزاری کنکور سراسری داخل کشور در کشورهای خارجه برگزار می شود. زمان برگزاری کنکور خارج از کشور 1400 طبق اطلاعیه های سازمان سنجش از 9 تیر ماه آغاز شده و تا 12 تیر ماه ادامه دارد. تاریخ برگزاری کنکور خارج از کشور 1400 در هر یک از گروه های آزمایشی با همدیگر متفاوت می باشد که داوطلبان باید به این موضوع دقت داشته باشند و مطابق با گروه آزمایشی خود سر جلسه آزمون حضور داشته باشند.در ادامه جدول زمان برگزاری کنکور خارج از کشور 1400 را قرار دادیم. در جدول زیر زمان برگزاری کنکور خارج از کشور 1400 در هر گروه آزمایشی کنکور سراسری ذکر شده است. لازم به ذکر است که تمامی داوطلبان می توانند از تاریخ 6 تیر ماه سال 1400 مراحل مربوط به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری خود را از طریق ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، برای شرکت در این آزمون انجام دهند.زمان برگزاری کنکور خارج از کشور 1400
گروه آزمایشی تاریخ برگزاری کنکور
هنر چهارشنبه 9 تیر ماه 1400
علوم ریاضی و فنی پنج شنبه 10 تیر ماه 1400
علوم تجربی جمعه 11 تیر ماه 1400
زبان های خارجی شنبه 12 تیر ماه 1400


آن دسته از داوطلبانی که پس از انتشار کارت ورود به جلسه خود شاهد وجود مشکلاتی در کارت خود می باشند، می توانند وارد سایت سنجش شده و نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید: ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسریمشاوره زمان برگزاری کنکور خارج از کشور 1400
داوطلبانی که موفق به ثبت نام کنکور سراسری خارج از کشور شدند، می بایست در زمان بندی مشخص شده برای شرکت در آزمون اقدام کنند. قبل از اینکه تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1400 فرا برسد، داوطلبان باید حتما اقدام به دریافت و پرینت کارت ورود به جلسه خود نمایند. طبق اطلاعیه سازمان سنجش، کارت ورود به جلسه کنکور سراسری از تاریخ 6 تیر ماه در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد.داوطلبان باید پس از دریافت کارت ورود به جلسه حتما اطلاعات مربوط به جلسه آزمون را مطالعه کنند. در این کارت محل برگزاری آزمون ذکر شده است. لازم است داوطلبان مسیرهای کم ترافیک را برای رسیدن به محل برگزاری کنکور سراسری انتخاب کنند تا در ساعت مشخص شده درحوزه امتحانی خود حاضر شوند. همچنین، برای ورود به آزمون نیاز به ارائه کارت ورود به جلسه و یک کارت شناسایی و یا شناسنامه عکس دار می باشد.داوطلبان می بایست مدارک و وسایل لازم که شامل یک مداد نرم و پاک کن می باشد را شب قبل از آزمون آماده نمایند تا بتوانند صبح برگزاری آزمون بدون استرس در جلسه حاضر شوند. بهتر است که نیم تا یک ساعت قبل از برگزاری آزمون در محل برگزاری کنکور سراسری حضور داشته باشید تا بتوانند با خیال راحت و بدون استرس، صندلی خود را برای شرکت در آزمون پیدا کنید. لازم به ذکر است که ورود دانش آموزان به جلسه برگزاری کنکور سراسری خارج از کشور کمی زمان بر بوده، بنابراین، بهتر است که حتما یک ساعت زودتر از زمان برگزاری آزمون، در حوزه حضور داشته باشید.نکته حائز اهمیتی که داوطلبان باید به آن دقت داشته باشند، این است که حتما باید پس از دریافت کارت ورود به جلسه، اطلاعات وارد شده در این کارت چک شود تا اگر مغایرتی در اطلاعات وارد شده در کارت ورود به جلسه وجود داشت، حتما افراد اقدام به ویرایش آن اطلاعات در سایت سازمان سنجش کنند و یا به باجه های رفع نقص کارت آزمون که آدرس آن در سایت سازمان سنجش اعلام می شود، مراجعه کرده و اطلاعات کارت ورود به جلسه خود را ویرایش کنند.

بیشتر بخوانید: باجه های رفع نقص سازمان سنجش کنکور سراسری

مشاوران مرکز مشاوره هیوا آماده پاسخگویی به تمامی سوالات و ابهامات شما در خصوص زمان برگزاری کنکور سراسری خارج از کشور 1400 می باشند. شما می توانید از طریق سیستم مشاوره تلفنی هیوا با کارشناسان مجرب این مرکز مشاوره در ارتباط بوده و تمامی سوالات خود در زمینه کنکور سراسری را از کارشناسان مجرب این مرکز مشاوره جویا شوید. با عضویت در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام کنکور سراسری هیوا می توانید از تمامی اخبار مربوط به کنکور سراسری 1400 مطلع گردید.

در ادامه بخوانید: جواب کنکور سراسری
سوالات متداول


1- کنکور خارج از کشور 1400 در چه زمانی برگزار می شود؟
مطابق متن مقاله، نهم تا دوازدهم تیر ماه جهت برگزاری کنکور خارج از کشور در نظر گرفته شده است. البته تاریخ دقیق برگزاری هر آزمون در متن مقاله گفته شده است.
2- کارت ورود به جلسه کنکور خارج از کشور از چه زمانی قابل دریافت می باشد؟
مطابق متن مقاله کارت ورود به جلسه این آزمون از ششم تیر ماه قابل دریافت می باشد.
3- کنکور تجربی خارج از کشور در چه تاریخی برگزار می گردد؟
مطابق متن مقاله، این آزمون در داخل و خارج از کشور روز جمعه 11 تیرماه برگزار می گردد.

منبع : زمان برگزاری کنکور خارج از کشور
ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/J0r2
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر