ارتباط میان لالایی کودکانه و مغز کودکان

ارتباط میان لالایی کودکانه و مغز کودکان
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
marzilak

در این مقاله می خواهیم به ارتباط میان لالایی کودکانه و مغز کودکان بپردازیم. ارتباط میان موسیقی لالایی کودکانه واعصاب و نورون های مغزی کودکان که باعث پیوند میان علوم اجتماعی و اعصاب شناختی می شود، می تواند در درمان بیماری های روانی کودکان کمک کند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم که به این بخش ازتاثیرات لالایی کودکانه بپردازیم.

لالایی کودکانه فعالیت های مغزی کودکان را تقویت می کند

قسمت هایی درمغز کودکان وجود دارد که نسبت به لالایی و آهنگی که خوانده می شود واکنش نشان می دهد. این قسمت ها علاوه براینکه با موسیقی لالایی درگیر می شوند و به تجزیه و تحلیل آن می پردازند، به پردازش فعالیت های مربوط به حرکت، صحبت کردن، توجه کردن و حافظه نیز می پردازند. شنیدن لالایی اثری که بر روی این قسمت از مغز دارد این است که باعث فعال شدن این مناطق وشبکه های عصبی آن می شود . همچنین لالایی دربهبود عملکرد این قسمت از مغزنیزموثر است. اثر دیگر لالایی در مغز این است که باعث تغییر مغز می شود. درواقع این تغییرات درفهم و یادگیری کودکان اثرگذار هستند. 

فواید دیگری که می توان برای لالایی کودکانه در نظر گرفت

یکی از نیازهای کودکان خصوصاً درسنین پایین احساس امنیت است. امنیت به کودکان آرامش می دهد و در خواب آن ها اثرگذار است. بی خوابی که از جمله مشکلات رایج کودکان است بیشتربه دلیل عدم امنیت و ترس است. والدین درهنگام خواندن لالایی کودکانه کودکان را معمولاً در آغوش می گیرند و برای آن ها لالایی کودکانه می خوانند بنابراین این حس امنیت و بودن درکنار آنها را ایجاد می کند. وقتی کودکان خود را درکنار والدین می بینند می توانند به راحتی نیز به خواب بروند و پس از بیدارشدن پرانرژی هم باشند.

افزایش درک عاطفی کودکان از لالایی کودکانه

لالایی کودکانه عاطفه واحساسات پدرومادررابه کودک منتقل می کند. با موسیقی مختلفی هم که درلالایی کودکانه وجود دارد کودکان می تواند تجربیات گوناگونی هم ازاحساسات و عواطف درک کنند. بدین شکل که با موسیقی شاد لالایی کودکانه ، شادی و با موسیقی غمگین، ناراحتی را تجربه می کنند. تجربه احساسات عاطفی در بزرگسالی برای کودکان اهمیت دارد و آنها را برای ارتباطات اجتماعی آماده می کند.

لالایی کودکانه چگونه و در چه زمانی برای کودکان خوانده می شود؟

معمولاً پدرورمادرها برای خواندن لالایی کودک را درآغوش می گیرند وبرای او لالایی کودکانه می خوانند. در آغوش گرفتن کودک درهنگام خواندن لالایی یک احساس غریزی است که انجام می شود. این حالت در مورد نوزادان و خردسالان بیشتر دیده می شود اما درکودکان بزرگتر، والدین معمولاً درکنارکودکان می نشینند ویا می خوابند و لالایی کودکانه می خوانند. هم درآغوش گرفتن کودکان و هم درکنارکودکان خوابیدن و خواندن لالایی کودکانه دربهتر شدن حال کودکان موثراست. کودکانی که از تنهایی بیزارند بهترین زمان برای فرار از تنهایی را زمان خواب می دانند چون پدرومادرشان را درکنار خود دارند.

بهترین زمان برای خواندن لالایی برای کودکان

خواندن لالایی قبل از خواب برای کودکان خوانده می شود. خواندن لالایی برای کودکان به معنای فرارسیدن زمان خواب است. به همین دلیل با شنیدن لالایی به طور ناخودآگاه احساس خواب آلودگی به آنها دست می دهد. بهتراست که لالایی زمان نزدیک به خواب کودکان خوانده شود که کودکان به راحتی به خواب بروند، درغیر این صورت نمی تواند اثری آرام کننده برای کودکان داشته باشد. تکرار لالایی کودکانه در موارد غیر از خواب کودکان احساسی شبیه به شنیدن موسیقی و یا آهنگی معمولی ایجاد می کند که درصورت خواندن لالایی نیز نمی تواند درخواب رفتنن آنها موثر باشد.

لینک مرجع voolak.com
ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/wOOR
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر