دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400

ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyvagroup
هر سال پیش از آغاز فرآیند انتخاب رشته دکتری ، سازمان سنجش دفترچه ای تحت عنوان " دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری " را روی سایت خود به نشانی sanjesh.org منتشر کرده که در آن اطلاعاتی نظیر شرایط و ضوابط و همچنین کد رشته محل های دارای ظرفیت پذیرش دکتری را در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های سراسری قرار می دهد.
پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1400 ، داوطلبان این آزمون می بایست خود را برای مرحله انتخاب رشته آماده نمایند و یکی از مهم ترین اقداماتی که در زمان آغاز مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری می بایست انجام دهند، دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 می باشد.

در دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 اطلاعات مهمی همچون کلیات، شرایط و ضوابط شرکت در مرحله انتخاب رشته دکتری، کد رشته محل های پذیرنده دانشجویان دکتری و فرم های معدل و پیشنویس انتخاب رشته دکتری گنجانده شده که دریافت آن برای شرکت کنندگان این مرحله ضروری می باشد.

با نزدیک شدن به زمان شروع انتخاب رشته دکتری 1400 ، در این مقاله به زمان انتشار و لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 پرداخته ایم تا داوطلبان مجاز به انتخاب رشته بتوانند با مطالعه آن به بهترین نحو ممکن فرم انتخاب رشته دکتری سراسری را تکمیل نمایند .دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400
سازمان سنجش مدتی بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری در اطلاعیه ای زمان انتخاب رشته دکتری 1400 را خبر رسانی کرده و با آغاز این مهلت، لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 را در دسترس داوطلبان قرار می دهد. پیش بینی می شود در سال جاری این دفترچه در هفته اول اردیبهشت ماه روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار گیرد .  دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری
حجم فایل: 4.5MB
منبع:سنجش
دانلود فایلبیشتر بخوانید: زمان انتخاب رشته دکتری سراسری

محتویات دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400
محتویات دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400​ که در سایت سازمان سنجش منتشر می شود ، شامل کلیات ، شرایط و ضوابط ، جداول کدرشته محل ها و پیوست های مختلف می باشد . داوطلبان دوره های روزانه ، نوبت دوم ، غیرانتفاعی ، پیام نور و پردیس خودگردان پیش از اقدام به انتخاب رشته موظف به مطالعه این دفترچه می باشند تا فرآیند انتخاب رشته را بدون هیچ اشتباه و مشکلی پشت سر بگذارند .

در بخش اول دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 سهمیه های موثر در آزمون دکتری ، توضیح مندرجات کارنامه اولیه دکتری ، نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 و نکات مرحله دوم آزمون دکتری یعنی مصاحبه شرح داده شده است . در بخش بعدی جداول کد رشته محل های گروه های آزمایشی علوم انسانی ، علوم پایه ، فنی و مهندسی ، کشاورزی ، هنر ، دامپزشکی و زبان درج شده و در بخش پیایانی نیز پیوست ها و فرم های معدل و پیشنویس انتخاب رشته دکتری برای داوطلبان قرار داده شده است.

حتما بخوانید: راهنمای کامل انتخاب رشته دکتری


مشاوره انتخاب رشته دکتری 1400
داوطلبان می بایست پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 انتخاب های خود را در فرم انتخاب رشته دکتری با دقت اولویت بندی کرده و در انتخاب های خود عوامل مهمی همچون کیفیت دانشگاه ، مسافت ، هزینه و انطباق رشته مورد نظر با سوابق علمی خود را در نظر بگیرند . همچنین باید در نظر داشته باشند که انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به صورت مجزا از انتخاب رشته دکتری سراسری انجام شده و می بایست دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 1400 را از سایت این دانشگاه دانلود نمایند.

با کمک نرم افزار انتخاب رشته دکتری هیوا می توانید بر اساس اطلاعات داوطلبان دکتری سال گذشته ، شانس قبولی خود را در کد رشته محل ها تخمین بزنید . همچنین مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا آماده اند تا از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا ، تمامی سوالات و ابهامات شما در زمینه انتخاب رشته دکتری سراسری را رفع کنند همچنین برای اطلاع از رویداد های آزمون دکتری 1400 می توانید عضو صفحه اینستاگرام دکتری تخصصی هیوا شوید .

در ادامه بخوانید: دفترچه انخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

آخرین اخبار مرتبط با دفترچه انتخاب رشته دکتری28 فروردین 1400

طبق گفته سخنگوی سازمان سنجش دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون دکتری از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش از عصر روز یکشنبه 29 فروردین 1400 در دسترس متقاضیان مجاز به انتخاب رشته خواهد بود.25 فروردین 1400

طبق آخرین اخبار منتشر شده انتخاب رشته دکتری با فاصله کوتاهی بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1400 در هفته آینده آغاز می شود .22 فروردین 1400

طبق گفته سخنگوی سازمان سنجش انتخاب رشته دکتری 1400 از هفته اول اردیبهشت آغاز شده و دفترچه انتخاب رشته دکتری نیز همزمان با آن منتشر می شود.
سوالات متداول


1- امکان انتخاب چند کدرشته امتحانی از لیست رشته های مندرج در دفترچه انتخاب رشته دکتری برای داوطلبان وجود دارد ؟
داوطلبان می توانند حداکثر 50 کدرشته محل را متناسب با رشته امتحانی خود انتخاب نمایند . جزئیات بیشتر در خصوص نحوه انتخاب رشته در متن مقاله ارائه شده است .
2- در چه زمانی امکان دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری برای داوطلبان وجود دارد ؟
به محض مشخص شدن زمان دانلود دفترچه انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش ، این مطلب به روز رسانی می شود .
3- آیا در دفترچه انتخاب رشته دکتری ، رشته محل های دانشگاه آزاد نیز درج شده است ؟
خیر ، دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به صورت مجزا منتشر خواهد شد . به محض انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری ، لینک دانلود آن در متن مقاله قرار داده خواهد شد .

منبع : دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400
ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/XNZ5
نظرتان را بنویسید