آیا برای بچه دار شدن آماده اید

آیا برای بچه دار شدن آماده اید
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyvafamily1

بچه دار شدن و نحوه فرزندپروری یکی از نکات مهمی است که باید در زمره سوالاتی که باید در خواستگاری و آشنایی بپرسید باشد و از همان ابتدا در مورد آن توافق داشته باشید بچه ای که برای هر کدام از والدین ناخواسته یا اجباری باشد ، هم برای والدین و هم برای کودک یک مشکل جدی است .  شما باید در مورد بچه دارد شدن صادقانه با همسرتان حرف بزنید ، اگر یکی از شما فرزند بخواهد و دیگری نخواهد حتما باید قبل بارداری به یک توافق برسید . شما نمی توانید بدون صحبت کردن به توافق برسید و بدون توافق هم نباید بچه دار شوید . در ادامه مقاله مواردی را بیان می کنیم که با توجه به آنها می توانید بفهمید که آیا برای بچه دار شدن آماده اید و آمادگی کافی رای پدر و مادر بودن را دارید ؟ 

 

” زن و شوهر باید زمانی بچه دار که آنقدر خوشبخت باشند که بگویند حیف است یک نفر دیگر هم در این خوشبختی شریک نباشد . “

 

ازدواجتان شاد و با ثبات باشد

بعد از ازدواج سریعا بچه دار نشوید ، اجازه بدهید زمان بگذرد و مطمئن شوید که همسرتان و زندگی مشترکتان همانی است که می خواستید . اگر در باره ازدواجتان نگرانی دارید بهترین کار این است که بچه دار نشوید تا زمانی که مشکلاتتان را حل کنید و نگرانی تان برطرف شود . مطمئن باشید که آمدن فرزند نه تنها مشکلات را حل نمی کند بلکه اوضاع را وخیم تر می کند . 

حتما بخوانید: چگونه باردار شویم

 

 

 

 

 

وضعیت اقتصادی شما مناسب باشد

اگر قرض دارید سعی کنید قبل از اینکه بچه دار شوید آن را بپردازید و تلاش کنید مقداری پس انداز داشته باشید تا اگر با مشکلی رو به رو شدید بتوانید از آن استفاده کنید و مطمئن شوید که از پس هزینه ها و مخارج زندگی خود بر می آیید . برای ورد یک نفر جدید به زندگی خود براورد هزینه کنید .

 

برای بچه دار شدن تحت فشار و اجبار دیگران نباشید

هیچ وقت برای اینکه یک نفر دیگر را شاد کنید بچه دار نشوید و هر زمانی که خود شما دو نفر خواستید بچه دار شوید این کار را انجام دهید ، تصمیم گیری در این مورد فقط بر عهده شما و همسرتان است . 

حتما بخوانید: باید ها و نباید های بارداری سالم

هر دو نفر باید معتقد باشید که الان زمان مناسبی برای بچه دار شدن است

شما می توانید با اطمینان پیش بینی کنید که بارداری چه زمانی رخ خواهد داد ، به این موضوع خوب فکر کنید و درباره زمان بارداری با همسرتان صحبت کنید . 

 

برای یک تغییر بزرگ آماده باشید

یکی دیگر از موارد آمادگی برای بچه دار شدن ، آمادگی برای پذیرش این تغییر بزرگ است . پدر و مادر شدن زندگی شما را برای همیشه تغییر می دهد و هیچ راه برگشتی وجود ندارد ؛ درست است که این تغییر لذت بخش است ولی حتی تغییرات مثبت هم استرس زا هستند . با صداقت درباره نگرانی های خود با همسرتان صحبت کنید و بر سر اینکه چگونه با تغییراتی که والد شدن به همراه خواهد داشت رو به رو خواهید شد به توافق برسید .به این موارد دقت کنید و ببیند واقعا چقدر برای بچه دار شده آماده اید ؟ آیا میتوانید مسولیت چنین تغییر بزرگی را بپذیرید و پس از توافق با همسرتان تصمیم به بچه دار شدن بگیرید.

در ادامه بخوانید: اصول فرزند پروری

 

 

 

  

سوالات متداول

 

1- ✔️ آیا برای بچه دار شدن آماده ام؟

✔️ شما باید در مورد بچه دارد شدن صادقانه با همسرتان حرف بزنید و به نتیجه برسید که در متن مقاله شرح داده شده است. 

2- ✔️ وضعیت اقتصادی چه تاثیری بر بچه دار شدن دارد؟

✔️ وضعیت اقتصادی زوجین در انتخاب برای بچه دار شدن و زمان آن تاثیر گذار است که در متن مقاله توضیح داده شده است. 

3- ✔️ انتخاب زمان برای بچه دار شدن چگونه است؟

✔️ هر دو نفر باید معتقد باشید که الان زمان مناسبی برای بچه دار شدن است که در متن مقاله در مورد این موضوع شرح داده شده است.

منبع : آیا برای بچه دار شدن آماده اید

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/1083
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر