ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی

ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyvalaw

از جمله امکانات سایت جامع ثبت شرکت ها، ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی، برای افرادی است که تمایل به کسب اطلاعات شخصیت های حقوقی را دارند. متقاضیان ثبت درخواست به صورت اینترنتی، باید با ورود به سایت سامانه و وارد نمودن شناسه ملی شخصیت حقوقی یا اطلاعاتی نظیر نوع شرکت، استان و واحد ثبتی آن، پس از طی نمودن نحوه مراحل درخواست، اقدام به ثبت اینترنتی درخواست خود نمایند.

 

 

یکی از مزایای رشد استفاده از اینترنت، گسترش ارائه خدماتی است که دیگر نیاز به مراجعه حضوری نداشته و صرفا با دسترسی به اینترنت و ورود به سایت سامانه طراحی شده برای ارائه آن خدمت، قابل دسترسی برای متقاضیان، می باشد. از جمله نهادهایی که اقدام به ارائه خدمات اینترنتی برای متقاضیان نموده است، سامانه جامع ثبت شرکت ها می باشد.

یکی از موارد مهمی که افراد متقاضی، برای کار با شخصیت های حقوقی از قبیل شرکت ها به آن نیاز دارند، اطلاع از اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی مورد نظر می باشد که مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکت ها و کسب اطلاعات در این خصوص، با توجه به شرایط زندگی امروزه افراد، بسیار زمان بر و مشکل به نظر می رسد.

از این رو، در این مقاله قصد داریم تا به بررسی سامانه ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی به آدرس irsherkat.ssaa.ir، بپردازیم و در ادامه توضیحاتی در خصوص ورود به سایت سامانه و نحوه و مراحل ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی، ارائه دهیم. چنانچه پیرامون این موضوع سوالاتی دارید، با ما همراه باشید. 

سامانه ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی

کسب اطلاع، از اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی نظیر شرکت ها، از جمله نیازهای ضروری، برای افرادی است که قصد همکاری و انجام فعالیت با شخصیت های حقوقی را دارند. امروزه، افراد زیادی به قصد کلاهبرداری، اقدام به اجاره دفتر و نشر آگهی نموده و خود را در قالب یک شرکت و شخصیت حقوقی که ارائه دهنده خدمات و فعالیت خاصی می باشد، به افراد معرفی می نمایند. لذا ضروری است، قبل از هر گونه اعتماد و انعقاد قرارداد همکاری، اقدام به کسب اطلاع از اطلاعات شخصیت حقوقی مورد نظر نمود.

اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی، شامل اطلاعاتی نظیر نام شرکت، نوع شرکت، شماره ثبت، تاریخ ثبت، شناسه ملی، کد پستی، واحد ثبتی، آدرس و آخرین وضعیت شرکت از جهت فعالیت یا عدم فعالیت است. متقاضیان کسب این اطلاعات، می توانند با مراجعه و ورود به سایت سامانه ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی که از امکانات سامانه جامع ثبت شرکت ها به آدرس irsherkat.ssaa.ir، می باشد، با طی نمودن نحوه و مراحل ثبت اینترنتی درخواست، از اطلاعات شخصیت حقوقی مورد نظر خود، با خبر شوند.

حتما بخوانید: تعریف شخصیت حقیقی و شخص حقوقی

 

ورود به سامانه ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی

در بخش قبل، اقدام به ارائه توضیحاتی در خصوص سایت سامانه ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی نمودیم و بیان داشتیم که این امکان، از جمله امکانات سایت جامع ثبت شرکت ها نظیر امکان ثبت اینترنتی درخواست کد فراگیر، ثبت اینترنتی تاسیس شخصیت حقوقی و مواردی از این دست، می باشد که توسط این سامانه، فراهم آمده است. در ادامه قصد داریم تا به توضیح نحوه ورود به سایت سامانه ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی، برای متقاضیان آن بپردازیم که به شرح زیر می باشد: 

ابتدا، عبارت سایت جامع ثبت شرکت ها یا آدرس irsherkat.ssaa.ir را در مرورگر خود جست و جو نموده و گزینه اول را انتخاب نمائید.

 

ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی

 

سپس، از بین گزینه های موجود، گزینه اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی را انتخاب کنید.

 

ورود به سامانه ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی

 

در ادامه مقاله، به نحوه و مراحل ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی می پردازیم، با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: شناسه ملی اشخاص حقوقی

 

 

 

نحوه و مراحل ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی

در قسمت های قبل، در خصوص اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی، صحبت نمودیم و سایت سامانه ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی و نحوه ورود به آن را معرفی کردیم. در ادامه قصد داریم، تا به معرفی نحوه و مراحل ثبت این درخواست به صورت اینترنتی در سایت سامانه بپردازیم که تا حد زیادی همانند سایر درخواست ها در سایت جامع ثبت شرکت ها نظیر، ثبت اینترنتی پذیرش اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی می باشد. نحوه و مراحل ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی در سایت آن، مراحل زیر می باشد: 

پس از ورود به سایت سامانه که در قسمت های قبل توضیح داده شد، گزینه اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی را انتخاب کنید.

 

نحوه و مراحل ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی

 

در این مرحله اقدام به وارد نمودن شناسه ملی شخص حقوقی مورد نظر خود نمائید و پس از وارد کردن تصویر امنیتی، گزینه مشاهده اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی را انتخاب کنید.

 

ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی

 

چنانچه شناسه ملی شخص حقوقی مورد نظر خود را ندارید، می توانید با وارد نمودن اطلاعاتی نظیر استان، نوع شرکت و واحد ثبتی شخصیت حقوقی، اقدام به مشاهده اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی مورد نظر خود نمائید.

 

نحوه و مراحل ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی

 

پس از طی نمودن مراحل بالا به شرحی که گفته شد، چنانچه شخصیت حقوقی مورد نظر، ثبت شده باشد، افراد می توانند به اطلاعات آن دسترسی یابند. 

در ادامه بخوانید: سامانه جامع ثبت شرکت ها

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی​ در کانال تلگرام حقوق تجاری عضو شوید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی پاسخ دهند.

 

 

 

 

سوالات متداول

 

1- سامانه ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی چیست؟

سامانه ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات شخصیت حقوقی به آدرس irsherkat.ssaa.ir از امکانات سایت جامع ثبت شرکت ها جهت دسترسی متقاضیان به اطلاعات شخصیت حقوقی می باشد که توضیحات آن در متن مقاله ارائه شده است.

 

2- ورود به سامانه ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی چگونه است؟

برای ورود به سامانه ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی افراد باید آدرس irsherkat.ssaa.ir یا عبارت سایت جامع ثبت شرکت ها را در مرورگر خود جست و جو نمایند که توضیحات آن در متن مقاله ارائه شده است.

 

3- نحوه و مراحل ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی چگونه است؟

نحوه و مراحل ثبت اینترنتی درخواست بدین صورت است که فرد متقاضی پس از ورود به سایت سامانه و با وارد کردن شناسه ملی شخصیت حقوقی می تواند ثبت درخواست نماید که توضیحات آن در متن مقاله ارائه شده است.

منبع : ثبت اینترنتی درخواست اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/rj8E
نظرتان را بنویسید