نمونه سوال دین و زندگی 3 دوازدهم انسانی نوبت اول دی ماه با جواب

نمونه سوال دین و زندگی 3 دوازدهم انسانی نوبت اول دی ماه با جواب
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyva1

دانش آموزان پایه دوازدهم رشته انسانی برای آمادگی بیشتر در امتحانات دی 1400 درس دین و زندگی 3 این پایه، می توانند علاوه بر مطالعه و تمرین مباحث و مطالب کتاب درسی، نمونه سوالات ویژه امتحانات درس دین و زندگی 3 این پایه را نیز دریافت کرده و با حل آن ها اشکلات درسی خود را برطرف سازند.

 

 

درس دین و زندگی 3 پایه دوازدهم رشته انسانی از جمله درس هایی است که دانش آموزان نسبت به مطالب و مباحث ارائه شده در آن باید اهمیت بیشتری نشان داده و منابع سوالات و تمرینات آن را مطالعه نمایند، چرا که این درس تمامی موارد مربوط به یادگیری دین و زندگی 3 را در بر می گیرد.

دانش آموزان پایه دوازدهم رشته انسانی در صورتی که با انواع نمونه سوالات درس دین و زندگی 3 آشنا شده و آن ها را تمرین نمایند می توانند مطالب درسی عنوان شده در کتاب دین و زندگی 3 پایه دوازدهم متوسطه دوم را به خوبی یاد گرفته و دچار مشکل نشوند.

به همین منظور در ادامه این مقاله چند سری از سوالات نوبت اول و دوم دین و زندگی 3 پایه دوازدهم رشته انسانی و تمرینات مربوط به هریک از فصل های این درس، به صورت رایگان برای دانلود دانش آموزان پایه دوازدهم ارائه شده است.

همچنین به منظور دسترسی سریع تر به مطالب درسی عنوان شده در کتاب دین و زندگی 3 پایه دوازدهم متوسطه دوم نسخه الکترونیکی و رایگان این کتاب نیز در اختیار اولیا و دانش آموزان قرار گرفته است. 

 

دانلود نمونه سوالات امتحان دین و زندگی 3 پایه دوازدهم انسانی نوبت اول (دی ماه)

امتحانات نوبت اول دی 1400 همواره برای دانش آموزان پایه دوازدهم متوسطه و حتی والدین آن ها نگران کننده بوده است. دلیل این نگرانی و اضطراب این است که دانش آموزان برای اولین بار با سوالات امتحانی نیمی از کتاب دین و زندگی 3 پایه دوازدهم مواجه می شوند و آشنایی قبلی با نوع سوالات این درس و میزان سختی آن ها ندارند.

 

با توجه به این موضوع بهتر است برای رفع این اضطراب و نگرانی، دانش آموزان پایه دوازدهم، نمونه سوالات امتحانی نوبت اول دین و زندگی 3 پایه دوازدهم سال های قبل را مطالعه نمایند تا با نوع سوالات و پاسخ های آن ها بهتر آشنا شوند. به همین دلیل در این قسمت چند سری از نمونه سوالات امتحانی نوبت اول دین و زندگی 3 پایه دوازدهم رشته انسانی برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار گرفته است.

 

نمونه سوال دین و زندگی 3 پایه دوازدهم رشته انسانی نوبت اول (دی ماه)
نمونه سوال دین و زندگی 3 پایه دوازدهم رشته انسانی نوبت اول (سری 1)
نمونه سوال دین و زندگی 3 پایه دوازدهم رشته انسانی نوبت اول (سری 2)
نمونه سوال دین و زندگی 3 پایه دوازدهم رشته انسانی نوبت اول (سری 3)


چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت اول دین و زندگی 3 پایه دوازدهم رشته انسانی عبارتند از:

 

به توجه به آیات شریفه به سوالات پاسخ دهید.

 

جاهای خالی را با کلمات مناسب تکمیل کنید

 

برخورداری انسان موّحد از آرامش روحی ثمره چیست؟ 

 

استدلال کنید که خداوند در جهان شریکی ندارد. 

 

در صورتی که مایل به دریافت نمونه سوالات بیشتری از دین و زندگی 3 پایه دوازدهم رشته انسانی باشید می توانید به مقاله قرار گرفته شده در انتهای این قسمت مراجعه نمایید.

 

حتما بخوانید: نمونه سوالات دین و زندگی 3 پایه دوازدهم انسانی 

تمرین های فصل به فصل دین و زندگی 3 پایه دوازدهم انسانی

برای یادگیری مباحث درسی مربوط به هر فصل دین و زندگی 3 دوازدهم بهتر است در انتهای همان فصل سوالات درس خوانده شده را بررسی، مطالعه و حل نمایید. حل تمرین و نمونه سوالات هر فصل از کتاب درس دین و زندگی 3 دوازدهم انسانی، علاوه بر افزایش درک و یادگیری دانش آموزان پایه دوازدهم باعث آماده سازی بیشتر دانش آموزان برای امتحانات دی ماه نیز می شود.

 

منظور از آمادگی برای امتحانات این است که وقتی به محض اتمام درس دانش آموزان سوالات مربوط به آن را تمرین کرده و پاسخ می دهند باعث می شود که این جواب ها در ذهن آن ها باقی بماند و اگر در زمان شروع امتحانات فرصت کافی نداشتند بتوانند با مرور این تمرین ها خود را برای امتحان دین و زندگی 3 پایه دوازدهم آماده سازند.

 

به همین منظور در این قسمت چند سری از تمرینات فصل به فصل نوبت اول درس دین و زندگی 3 پایه دوازدهم را برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار داده ایم:

 

شماره فصللینک دانلود
سوالات امتحانی دین و زندگی 3 دوازدهم انسانی (فصل 1)دانلود
سوالات امتحانی دین و زندگی 3 دوازدهم انسانی (فصل 2)دانلود
سوالات امتحانی دین و زندگی 3 دوازدهم انسانی (فصل 3)دانلود
سوالات امتحانی دین و زندگی 3 دوازدهم انسانی (فصل 4)دانلود
سوالات امتحانی دین و زندگی 3 دوازدهم انسانی (فصل 5)دانلود

 

دانش آموزان محترم می توانند برای دریافت نمونه سوالات بیشتر در خصوص تمامی دروس پایه دوازدهم، با مراجعه به لینک زیر تمامی نمونه سوالات را به صورت رایگان دریافت نمایند.

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات پایه دوازدهم انسانی با پاسخ تشریحی

 

برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به دروس و نمونه سوالات مربوط به پایه دوازدهم انسانی می توانید عضو کانال تلگرامی هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام هیوا را دنبال نمایید. همچنین برای مشاوره نحوه برنامه ریزی دروس دوازدهم انسانی می تواند با مشاورین مرکز خدمات مشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته و از ان کمک بگیرید. 

سوالات متداول

 

1- آیا درجه سختی نمونه سوالات امتحان دین و زندگی 3 پایه دوازدهم انسانی با پاسخ تشریحی متفاوت است ؟

بله . در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان دین و زندگی 3 پایه دوازدهم انسانی با پاسخ تشریحی با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید . 

2- چگونه می توانیم نمونه سوالات امتحان دین و زندگی 3 پایه دوازدهم انسانی با پاسخ تشریحی را دانلود کنیم ؟

شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوالات امتحان دین و زندگی 3 پایه دوازدهم انسانی با پاسخ تشریحی در نوبت اول و دوم را مشاهده و دانلود نمایید. 

3- یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات چیست ؟

حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوال امتحان دین و زندگی 3 دوازدهم انسانی نوبت اول  را دریافت کنید . 

منبع : نمونه سوال دین و زندگی 3 دوازدهم انسانی نوبت اول دی ماه با جواب

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/MkO1
نظرتان را بنویسید