نمونه سوال تفکر و سواد رسانه ای دهم تجربی نوبت دوم خرداد ماه با جواب

نمونه سوال تفکر و سواد رسانه ای دهم تجربی نوبت دوم خرداد ماه با جواب
ذخیره سازی
581 نمایش
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyvagroup
دانش آموزان پایه دهم تجربی متوسطه با دریافت نمونه سوالات امتحانی نوبت دوم تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی متوسطه ، می توانند با انواع سوالات امتحانی این درس آشنا شده و خود را برای موفقیت در این آزمون پایانی آماده سازند .
امتحان تفکر و سواد رسانه ای ​​نوبت دوم یا خرداد ماه دهم تجربی متوسطه ، کلیه مباحث کتاب تفکر و سواد رسانه ای ​​دهم تجربی دبستان را شامل می شود . این امتحان به عنوان امتحان پایان ترم اول متوسطه در نظر گرفته شده و نمره آن نیز در کارنامه پایان دوره دهم تجربی متوسطه ثبت شده و مستقیما بر معدل کل پایه دهم تجربی تاثیر می گذارد .

بنابراین بهتر است دانش آموزان برای آمادگی بهتر و بیشتر در امتحانات نوبت دوم تفکر و سواد رسانه ای ​​پایه دهم تجربی متوسطه ، نمونه سوالات امتحانی خرداد ماه این درس را مطالعه کرده و با حل سوالات این درس میزان یادگیری و موفقیت در امتحان تفکر و سواد رسانه ای ​​نوبت دوم را افزایش دهند .

به دلیل آماده سازی بیشتر دانش آموزان کلاس دهم تجربی در امتحان تفکر و سواد رسانه ای ​​خرداد ماه این پایه تحصیلی در ادامه این مقاله چند سری از نمونه سوالات تفکر و سواد رسانه ای ​​دهم تجربی دبستان را به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان پایه دهم تجربی متوسطه قرار می دهیم . نمونه سوال امتحان تفکر و سواد رسانه ای​ ​دهم تجربی متوسطه نوبت دوم ( خرداد ماه )
دانش آموزان پایه دهم تجربی ​متوسطه برای آماده سازی بیشتر خود برای امتحانات نوبت دوم تفکر و سواد رسانه ای ​​دهم تجربی متوسطه ، باید با مراجعه به نمونه سوالات سال های گذشته این درس علاوه بر آشنایی با نوع سوالات و تنوع آن ها با انواع راه حل های قابل قبول برای هریک از سوالات این درس نیز آشنا شوند .

مطالعه انواع سوالات نوبت دوم درس تفکر و سواد رسانه ای ​​پایه دهم تجربی باعث آشنایی با میزان سختی و آسانی سوالات این دوره آشنا شده و از اضطراب و نگرانی های دانش آموزان دهم تجربی دبستانی نیز کاسته شود .

با توجه به موارد عنوان شده ، دراین قسمت چند سری از نمونه سوالات تفکر و سواد رسانه ای ​​پایه دهم تجربی متوسطه برای دانش آموزان این پایه تحصیلی ، به صورت رایگان قابل دریافت می باشد .    

نمونه سوالات امتحانی تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی متوسطه نوبت دوم
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی ( سری 1 )
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی ( سری 2 )
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی ( سری 3 )
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی ( سری 4 )
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی ( سری 5 )
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی ( سری 6 )
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی ( سری 7 )
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی ( سری 8 )
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی ( سری 9 )
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی ( سری 10 )

از جمله سوالات عنوان شده در نمونه سوالات امتحانی تفکر و سواد رسانه ای ​​دهم تجربی متوسطه نوبت دوم عبارتند از : علل اقناع چیست ؟

 اخبار و اطلاعات زرد را تعریف کنید .

 برجسته سازی را تعریف کنید .

 منظور از تکرار و تعمیم بنویسید .

 بازنمایی را تعریف کنید .

 هدف سواد رسانه ای چیست ؟بیشتر بخوانید: سوالات امتحانی
تمرین های فصل به فصل تفکر و سواد رسانه ای ​​دهم تجربی متوسطه
برای یادگیری مباحث درسی مربوط به هر فصل تفکر و سواد رسانه ای ​​دهم تجربی متوسطه بهتر است در انتهای همان فصل سوالات درس خوانده شده را بررسی مطالعه کرده و حل نمایید . حل تمرین و نمونه سوالات هر فصل از درس تفکر و سواد رسانه ای ​​دهم تجربی متوسطه ، علاوه بر این که درک مطالب درسی و یادگیری دانش آموزان پایه دهم تجربی دبستان را افزایش می دهد بلکه باعث آماده سازی بیشتر دانش آموزان برای امتحانات نوبت دوم دهم تجربی متوسطه می شود .

منظور از آمادگی برای امتحانات این است که وقتی به محض اتمام درس دانش آموزان سوالات مربوط به آن را تمرین کرده و پاسخ می دهند باعث می شود که این جواب ها در ذهن آن ها باقی بماند و اگر در زمان شروع امتحانات فرصت کافی نداشتند بتوانند با مرور این تمرین ها خود را برای امتحان تفکر و سواد رسانه ای ​​دهم تجربی متوسطه آماده سازند . 

به همین منظور در این قسمت چند سری از تمرینات درس به درس نوبت دوم درس تفکر و سواد رسانه ای دهم تجربی را برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار داده ایم :    تمرینات درس به درس دهم تجربی ​متوسطه نوبت دوم
درس دوازدهم : مخاطب خاص
درس سیزدهم : مخاطب فعال یا منفعل
درس چهاردهم : مخاطب بی مخاطب
درس پانزدهم : هر چیز که در جستن آنی ، آنی
درس شانزدهم : کلیشه ی بدن
درس هفدهم : بازی زندگی است
درس هجدهم : زندگی دوم
درس نوزدهم : پنجگانه سواد رسانه ای
درس بیستم : مراقب اضافه بار باشید
درس بیست و یکم : من از رسانه ها هوشمندانه استفاده میکنم
درس بیست و دوم : اخلاق رسانه ای


سوالات ارائه شده در تمرینات درس به درس دهم تجربی ​متوسطه نوبت دوم عبارتند از :  دشواری مخاطب شناسی چیست ؟

 بین مخاطب فعال و مخاطب منفعل چه فرق هایی وجود دارد ؟

  مد چیست ؟

 آفرینندگان و سازندگان مد چه کسانی هستند ؟

 طبقه بندی دوست و دشمن در بازی چگونه است ؟

 چیزهای ارزشمند بازی کدام است ؟بیشتر بخوانید: نمونه سوالات تفکر و سواد رسانه ای دهم تجربی

  جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوط به مدارس و امتحانات ، می توانید عضو کانال تلگرام مدارس هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال کنید . همچنین می توانید در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی درباره نحوه مطالعه و برنامه ریزی دروس پایه دهم تجربی متوسطه با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس بگیرید .
سوالات متداول


1- موضوع سوالات نوبت دوم تفکر و سواد رسانه ای دهم تجربی متوسطه درباره چه مباحثی است ؟
مباحث عنوان شده در نمونه سوالات تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی متوسطه مربوط به آموزش های کتب درسی این پایه است که همگی در این مقاله عنوان شده اند .
2- بیشتر سوالات امتحانی تفکر و سواد رسانه ای خرداد ماه دهم تجربی متوسطه مربوط به چه موضوعاتی هستند ؟
تمامی موارد پرتکرار سوالات تفکر و سواد رسانه ای ​نوبت دوم پایه دهم تجربی متوسطه در این مقاله عنوان شده است .
3- موضوع سوالات نوبت دوم تفکر و سواد رسانه ای دهم تجربی درباره چه مباحثی است ؟
مباحث عنوان شده در نمونه سوالات تفکر و سواد رسانه ای ​دهم تجربی مربوط به آموزش های کتب درسی این پایه است که همگی در این مقاله عنوان شده اند .منبع : نمونه سوال تفکر و سواد رسانه ای دهم تجربی نوبت دوم خرداد ماه با جواب
ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/lqA5
نظرتان را بنویسید