ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی 1402 {سهمیه‌ها}

ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی 1402 {سهمیه‌ها}
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
جواد قانع

رشته پزشکی و وارد شدن به آن، یکی از اولین آرزوهای دانش آموزان رشته تجربی است. همچنین، پذیرفته شدن در این رشته به دلیل رقابت بالا و زیاد بودن متقاضیان، آن‌ قدر سخت است که بسیاری از افراد بعد از کلی تلاش در نهایت موفق به قبولی نمی شوند. آرزوی پزشک شدن می‌ تواند از راه‌های مختلفی محقق شود که یکی از این راه‌ های آن ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی است. اما ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی آنقدر نیست که تمامی متقاضیان بتوانند به راحتی در دانشگاه پذیرفته شده و پزشک شوند. موضوع ظرفیت لیسانس به پزشکی چیزی است که اطلاع از آن برای هر داوطلب شرکت در این آزمون ضروری است تا بتوانند به بهترین نحوه خود را برای آزمون آماده کنند. سؤالی که در اینجا مطرح می شود این است که‌ با توجه به ظرفیت لیسانس به پزشکی امکان استفاده از سهمیه ایثارگران در لیسانس به پزشکی وجود دارد یا خیر؟ 

 

برای پذیرش در این آزمون، همانند تمامی آزمون‌ های دیگر ابتدا باید برنامه‌ ریزی درست و اصولی داشت و پس از آن به صورت دقیق منابع لیسانس به پزشکی را تهیه کرد و براساس همین منابع سعی در مطالعه اصولی مباحث مهم کرد. مشاوران کاردان ما در مجموعه ایران تحصیل در تمامی ایام هفته آماده راهنمایی، پشتیبانی و ارائه انواع برنامه های درسی براساس شرایط و توانایی های شما هستند. تنها کافیست با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی در سال جاری چقدر است؟ 

یکی از راه های تحصیل در رشته پزشکی، شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی دانشگاه علوم پزشکی است. آن دسته از افرادی که موفق به کسب رتبه مورد نیاز برای تحصیل در رشته پزشکی نشده اند، می توانند در این آزمون که توسط دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود، شرکت کرده و برای اخذ پذیرش پزشکی تلاش و رقابت کنند. نکته قابل توجه در خصوص این آزمون، این است که ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی آنقدر نیست که تمامی شرکت کنندگان شانس بالایی برای قبولی داشته باشند و یا رقابت در این آزمون آسان تر از کنکور سراسری باشد. 

متقاضیان شرکت در این آزمون نیز زیاد بوده و رقابت برای جا گرفتن در لیست ظرفیت لیسانس به پزشکی هم بسیار بالاست. اما تعداد دقیق ظرفیت آن چقدر است؟ آیا امکان استفاده از سهمیه ایثارگران در لیسانس به پزشکی نیز وجود دارد؟ 

در این رابطه باید بگوییم که ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی برای سال جاری به صورت دقیق اعلام نشده است ولی با توجه به ظرفیت سال های گذشته می توان گفت که تعداد آن 10 الی 20 نفر خواهد بود. این تعداد براساس ظرفیت باقی مانده رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی متغییر خواهد بود. 

تعداد شرکت کنندگان در آزمون لیسانس به پزشکی

تعداد شرکت کنندگان در آزمون لیسانس به پزشکی در هر سال، شامل تعداد افراد خیلی زیادی نیست. به عنوان مثال در سال گذشته تعداد افراد شرکت کننده در این آزمون حدودا 600 نفر بود که از میان این شرکت کنندگان تعداد محدودی نمره حد نصاب را بدست آورده و وارد مرحله بعدی که مصاحبه علمی این آزمون است، می شوند. 

در نهایت نیز از میان افرادی که هر دو مرحله را با موفقیت پشت سر می گذارند حدود 10 الی 20 نفر انتخاب شده و برای تحصیل در رشته پزشکی پذیرش می شوند. لازم به ذکر است که تنها قبولی در این دو مرحله کافی نیست و متقاضیان می بایست مشمول شرایط خاصی (به لحاظ سنی و تحصیلی) نیز باشند تا بتوانند برای شرکت در آزمون اقدام کنند.

با توجه به این که ظرفیت پذیرش لیسانس به پزشکی زیاد نبوده و فرصت زیادی برای پذیرش در رشته پزشکی در اختیار داوطلبان شرکت کننده قرار نمی گیرد؛ لازم است تا داوطلبانی که در این آزمون شرکت می‌ کنند حتماً از برنامه درست و اصولی برای پذیرش در رشته پزشکی استفاده کنند.

منبع: https://irantahsil.org/%d8%b8%d8%b1%d9%81%db%8c%d8%aa-%d9%be%d8%b0%db%8c%d8%b1%d8%b4-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%84%db%8c%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3-%d8%a8%d9%87-%d9%be%d8%b2%d8%b4%da%a9%db%8c/

نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر