تاثیر انواع سهمیه های آزمون مهندسی چگونه است؟

تاثیر انواع سهمیه های آزمون مهندسی چگونه است؟
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
مهسا علیزاده

ازمون نظام مهندسی هر ساله در دو نوبت از سال برگزار می شود که معمولا نوبت اول برگزاری در نیمه اول سال و نوبت دوم برگزاری در نیمه دوم سال است. شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی در هر نوبت از برگزاری با انتشار دفترچه راهنمایی توسط سایت وزارت راه و شهرسازی به داوطلبان اطلاع رسانی می شود ، شرایط همچون مدارک تحصیلی لازم ، سوابق کاری مورد نیاز و …
تعدادی از داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در آزمون نظام مهندسی هستند و دارای سهمیه ایثارگری و رزمندگان می باشند ، سوالی که دارند این است که آیا سهمیه ایثارگری در آزمون نظام مهندسی تاثیری دارد و میزان تاثیر چقدر است ؟


در پاسخ باید بگوییم که بر خلاف سایر آزمون ها همچون آزمون های سنجش ، کارشناسی ارشد ، دکتری و …. آزمون نظام مهندسی از سهمیه های ایثارگران و رزمندگان و سایر سهمیه ها تاثیری نمی پذیرد و جانبازان و همچنین افرادی که دارای سهمیه ایثارگری می باشند ، با سایر داوطلبان در شرایط برابر به رقابت می پردازند.
البته برای آزمون نظام مهندسی 1400 هنوز شرایط ثبت نام مشخص نشده است و این امکان وجود دارد که با تصمیم مجریان برگزاری ، سهمیه ایثارگران و رزمندگان در آزمون لحاظ شود. برای اطلاع از تغییرات شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی ، با مشاوان ما به شماره های زیر تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی چیست

زمان آزمون نظام مهندسی 1400 طبق آخرین اطلاعیه های رسمی به صورت سه روز متوالی در روزهای آخر اردیبهشت ماه است و داوطلبین دارای شرایط زیر می توانند ثبت نام این آزمون را انجام دهند.

  • شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی برای داوطلبان دارای مدرک کارشناسی حداقل سوابق کاری حرفه ای 3 سال است.
  • شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی برای داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ارشد حداقل سوابق کاری حرفه ای 2 سال است.
  • شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی برای داوطلبان دارای مدرک دکتری حداقل سوابق کاری حرفه ای 1 سال است.
  • شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی برای داوطلبان دارای مدرک کاردانی مورد تائید وزارت علوم و فناوری ، حداقل سوابق کاری حرفه ای 5 سال است.

 

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/nB6E
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر