نمونه سوالات فارسی 1 دهم انسانی نوبت اول دی ماه با جواب

نمونه سوالات فارسی 1 دهم انسانی نوبت اول دی ماه با جواب
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyva1

والدین می توانند به منظور تقویت آموزش فرزندان دهم انسانی خود در زمینه درس فارسی ، این دانش آموزان را با انواع نمونه سوالات این درس آشنا سازند تا علاوه یادگیری بهتر درس فارسی 1  با آشنایی با انواع سوالات برای امتحانات فارسی 1 دهم انسانی نیز آماده باشند .

 

 

بسیاری از والدینی که دارای دانش آموز دهم هستند ، علاقه دارند که ذهن فرزند خود را برای پذیرش مباحث درسی و یادگیری هر چه بهتر آن ها آماده سازند . درس فارسی جزو درس هایی است که برای یادگیری نیاز به تمرین و پیگیری زیادی دارد . لذا از جمله راه حل های پیشنهادی برای یادگیری این درس آشنایی با انواع نمونه سوالات و حل کردن آن هاست .

با این کار علاوه بر مشخص شدن ضعف ها و اشکالات دانش آموز کلاس دهم انسانی در درس فارسی 1 ، میزان یادگیری و خلاقیت دانش آموز در پاسخگویی به سوالات با راه حل های مختلف نیز از طریق درگیر شدن با مسئله  افزایش می یابد .

با توجه به این موضوع در ادامه چند سری از انواع نمونه سوالات نوبت اول فارسی 1 دهم متوسطه دوم رشته انسانی برای دانش آموزان کلاس دهم انسانی ارائه شده است که با دریافت و دانلود آن ها می توانید میزان یادگیری فرزند دهم خود را تاحد زیادی افزایش دهید .

 

سوالات نوبت اول فارسی 1 دهم متوسطه دوم رشته انسانی دی ماه

دانش آموزان پایه دهم برای آماده سازی بیشتر خود برای امتحانات نوبت اول فارسی 1 دهم انسانی متوسطه دوم، باید با مراجعه به نمونه سوالات سال های گذشته این درس علاوه بر آشنایی با نوع سوالات و تنوع آن ها با انواع راه حل های قابل قبول برای هریک از سوالات این درس نیز آشنا شوند .

مطالعه انواع سوالات نوبت اول درس فارسی 1 پایه دهم متوسطه دوم رشته انسانی باعث آشنایی با میزان سختی و آسانی سوالات این دوره آشنا شده و از ضطراب و نگرانی های دانش آموزان دهم متوسطه نیز کاسته شود .

با توجه به موارد عنوان شده ، دراین قسمت چند سری از نمونه سوالات فارسی 1 پایه دهم انسانی برای دانش آموزان این پایه تحصیلی ، به صورت رایگان قابل دریافت می باشد .

 

  

 

 

 

نمونه سوالات امتحانی فارسی 1 دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته انسانی 
سوالات درس فارسی 1 دهم ( سری 1 )
سوالات درس فارسی 1 دهم ( سری 2 )
سوالات درس فارسی 1 دهم ( سری 3 )
سوالات درس فارسی 1 دهم ( سری 4 )
سوالات درس فارسی 1 دهم ( سری 5 )
سوالات درس فارسی 1 دهم ( سری 6 )
سوالات درس فارسی 1 دهم ( سری 7 )
سوالات درس فارسی 1 دهم ( سری 8 )
سوالات درس فارسی 1 دهم ( سری 9 )
سوالات درس فارسی 1 دهم ( سری 10 )

 


از جمله سوالات عنوان شده در نمونه سوالات امتحانی فارسی 1 دهم انسانی متوسطه نوبت اول عبارتند از :

  مفهوم کنایی هر کدام از عبارات را بنویسید.

آرایه مشترک دو بیت زیر را به صورت دقیق توضیح دهید.

در جمله های زیر کلمات نادرست را بیابید و شکل درست آنها را بنویسید.

ارکان تشبیه را در بیت زیر مشخص کنید (مشبه – مشبه به)

کدام یک از کلمات زیر را می توان به دو شکل تلفظ کرد ؟

نویسنده آثار زیر را نام ببرید.

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات امتحانی 

تمرینات فصل به فصل فارسی 1 نوبت اول پایه دهم متوسطه دوم رشته انسانی

برای یادگیری مباحث درسی مربوط به هر فصل فارسی 1 دهم متوسطه دوم رشته انسانی بهتر است در انتهای همان فصل سوالات درس خوانده شده را بررسی مطالعه کرده و حل نمایید . حل تمرین و نمونه سوالات هر فصل از درس فارسی 1 دهم انسانی ، علاوه بر این که درک مطالب درسی و یادگیری دانش آموزان پایه دهم را افزایش می دهد بلکه باعث آماده سازی بیشتر دانش آموزان برای امتحانات دی ماه دهم متوسطه می شود .

منظور از آمادگی برای امتحانات این است که وقتی به محض اتمام درس دانش آموزان سوالات مربوط به آن را تمرین کرده و پاسخ می دهند باعث می شود که این جواب ها در ذهن آن ها باقی بماند و اگر در زمان شروع امتحانات فرصت کافی نداشتند بتوانند با مرور این تمرین ها خود را برای امتحان فارسی 1 دهم  انسانی آماده سازند . 

به همین منظور در این قسمت چند سری از تمرینات فصل به فصل نوبت اول درس فارسی دهم انسانی را برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار داده ایم :

 

  

 

 

 

تمرینات فصل به فصل فارسی 1 دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته انسانی 
 فصل اول : ادبیات تعلیمی 
فصل دوم : ادبیات پایداری
فصل سوم : ادبیات غنایی 
فصل چهارم : ادبیات سفر و زندگی  سوالات ارائه شده در تمرینات فصل به فصل فارسی 1 دهم انسانی متوسطه دوم نوبت اول عبارتند از :

 

  معانی ابیات زیر را بنویسید.

  آرایه های بیت زیر را بنویسید.

 معنی و مفهوم اشعار و عبارات زیر را بنویسید.

 در بیت زیر دو تشبیه بیابید و ارکان آن را مشخص کنید.

معنا و مفهوم کنایه های زیر را بنویسید.

 

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات فارسی 1 دهم انسانی 

 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به دروس و نمونه سوالات مربوط به پایه دهم متوسطه می توانید عضو کانال تلگرامی هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام هیوا را دنبال نمایید . همچنین برای مشاوره نحوه برنامه ریزی دروس پایه دهم می تواند با مشاورین مرکز خدمات مشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته و از ان کمک بگیرید .

 

در ادامه بخوانید: کتاب درس فارسی دهم انسانی  

سوالات متداول

 

1- یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات چیست ؟  

حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوال امتحان فارسی 1 دهم انسانی نوبت اول  را دریافت کنید . 

2- چگونه می توانیم نمونه سوال امتحان فارسی 1 دهم انسانی نوبت اول را دانلود کنیم ؟

شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوال امتحان فارسی 1 دهم انسانی نوبت اول سوالات این پایه را در نوبت اول  را مشاهده و دانلود نمایید .  

3- آیا درجه سختی نمونه سوال امتحان فارسی 1 دهم انسانی نوبت اول متفاوت است ؟

بله . در این مقاله می توانید نمونه سوال امتحان فارسی 1 دهم انسانی نوبت اول با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .

منبع : نمونه سوالات فارسی 1 دهم انسانی نوبت اول دی ماه با جواب

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/NlJz
نظرتان را بنویسید