مدرک های لازم برای شرکت در مصاحبه دکتری سراسری

مدرک های لازم برای شرکت در مصاحبه دکتری سراسری
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
وبلاگ سایت تحصیلیکو

برای شرکت در مصاحبه دکتری ۱۴۰۱ داشتن یکسری مدارک لازم و اجباریه که از طرف سازمان سنجش یا دانشگاه مورد نظر در اطلاعیه ای اعلام میشه و یک سری مدارک برای شرکت در مصاحبه دکتری اختیاریه که داشتن اونا در زمان مصاحبه دکتری 1401 باعث افزایش امتیاز میشه و اگه اونارو همراهتون نداشته باشید اتفاقی نمی افته و تاثیر منفی ای در پذیرش شما نداره.

 

 

بعد از اتمام زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه های سراسری ۱۴۰۱، سازمان سنجش اقدام به بررسی فرم انتخاب رشته داوطلبا می کنه و نتیجه این بررسی رو از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org به اطلاع میرسونه. همه داوطلبایی که در این مرحله قبولی آورده باشن در حقیقت حد نصاب نمره علمی لازم رو برای رشته محلای انتخابیشون آوردن و باید با شرکت کردن در جلسه مصاحبه دکتری 1401 اون رشته و دانشگاه ها کسب قبولی در مصاحبه، قبولی نهاییشون رو بدست بیارن.

همون طور که گفتیم برای شرکت در این مرحله داوطلبا لازمه یک سری مدارک همراه خودشون داشته باشن، در این مقاله همه مدارک لازم و اختیاری برای شرکت در مصاحبه دکتری سراسری ۱۴۰۱ رو گفتیم تا به راحتی بتونین تمام مدارک لازم برای شرکت در مصاحبه دکتری 1401 رو آماده کنین.

 

مدارک مصاحبه دکتری سراسری ۱۴۰۱ طبق اطلاعیه سازمان سنجش

سازمان سنجش در اطلاعیه ای مدارک لازم و ضروری برای شرکت در جلسه مصاحبه دکتری ۱۴۰۱ رو اعلام می کنه که تمام داوطلبا باید نسخه های فیزیکی و الکترونیکی مدارک گفته شده رو قبل از زمان مصاحبه دکتری 1401 آماده کنن. این مدارک شامل موارد زیر هستن:

 

اصل شناسنامه و یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی این سازمان.

 

اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.

 

نکته: داوطلبایی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ ارشد و یا دکتری حرفه‌ ای هستن و حداکثر تا تاریخ 1401/06/31 فارغ‌ التحصیل میشن، باید اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم های مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ و دفترچه انتخاب رشته‌ دکتری 1401 رو تحویل بدن.

 

اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات.

 

نکته1: دانشجوهایی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوستن باید علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته اصل مدرک کاردانی خودشون روهم داشته باشن.

 

نکته2: داوطلبایی که به هر دلیلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی و کاردانیشون نیستن می تونن اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ مدرکشون رو ارائه بدن.

 

در صورت استفاده از سهمیه مربیان دانشگاه های سراسری، ارائه اصل گواهی مبنی بر این که عضو هیات علمی (رسمی/ قطعی) و یا (رسمی/ آزمایشی) تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده با تایید بالاترین مقام مسئول لازمه.

 

همه مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی.

 

داشتن مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلب رو مشخص کنه (مخصوص آقایان).

 

اصل و کپی فیش واریزی هزینه مصاحبه دکتری به ازای هر دانشگاه یا موسسه.

 

مصاحبه دانشگاه های آزاد با دانشگاه های سراسری متفاوته داوطلبایی که میخوان در کنار مصاحبه دانشگاه سراسری برای دانشگاه آزاد هم آماده بشن حتما مقاله زیر رو بخونن:

 

حتما بخوانید : مدارک شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

 

 

 

 

 

مدارک مصاحبه دکتری سراسری ۱۴۰۱ طبق اطلاعیه دانشگاه های سراسری

در بعضی از دانشگاه ها داوطلب باید برای شرکت در مصاحبه دکتری سراسری علاوه بر مدارکی که سازمان سنجش اعلام کرده، مدارک دیگه ای هم باید به همراه داشته باشه البته این مدارک برای دانشگاه های مختلف، متفاوته که در سایت هر دانشگاهی به صورت جداگانه اعلام میشه. به عنوان مثال دانشگاه شهید بهشتی برای مصاحبه دکتری علاوه بر مدارک فوق (گواهی ثبت نام اینترنتی داوطلب در سیستم جامع آموزشی گلستان) رو هم میخواد.

 

برای دونستن مدارک لازم حتما باید وارد سایت دانشگاه مورد نظر شده تا بتونین مدارک خواسته شده رو هم آماده کنین. یکسری مدارک هم هست که الزامی نیست و در واقع داشتن اونا در زمان مصاحبه امتیاز آوره. یعنی داوطلبایی که این مدارک رو دارن امتیاز بیشتری متناسب با برگه مصاحبه که از قبل طراحی و امتیاز بندی شده کسب می کنن. در زیر لیست این مدارک رو قرار دادیم.

 

مدارک اختیاری مصاحبه دکتری سراسری ۱۴۰۱ 

 

مدرک زبان

 

در صورتی که داوطلب دارای یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی داخلی یا خارجی باشه براش امتیاز خاصی در نظر گرفته میشه، عموما داشتن مدرک زبان آزمونای داخلی یا خارجی تفاوتی برای اساتید مصاحبه کننده نداره و موضوع مهم نمره مدرک داوطلبه. تعدادی از آزمونای معتبر زبان آزمون msrt، آزمون tolimo، آزمون تافل، آزمون آیلتس و آزمون mhle (مخصوص داوطلبان دکتری وزارت بهداشت) هستن.

 

اگه شما داوطلب شرکت در مصاحبه دکتری هستید و می خواهید اطلاعات کاملی از زمان این مصاحبه به دست بیارید، بهتره به لینک زیر سر بزنید و مقاله زمان مصاحبه دکتری رو مطالعه کنید.

 

بیشتر بخوانید: زمان مصاحبه دکتری

 

گواهی ثبت اختراع و عناوین علمی

 

توصیه نامه از اساتید مقطع کارشناسی ارشد

 

توصیه نامه: به نامه ای گفته میشه که شخصی معتبر و با درجه علمی بالا "اساتید دانشگاهی" برای شخص دیگری "متقاضی تحصیل در خارج از کشور یا متقاضی تحصیل در مقطع دکتری" می نویسه و نظر و عملکرد فرد رو توضیح میده. بهتره دو یا سه توصیه‌نامه از اساتید مقاطع قبلی داوطلب به‌ خصوص استاد راهنمای پایان‌نامه کارشناسی ارشد به صورت جدا گونه داشته باشن.

 

کتابای تالیف و یا ترجمه شده توسط داوطلب

 

گواهی سابقه تدریس در دانشگاه ها

 

رزومه

 

یکسری دانشگاها از داوطلبا می خوان تا فرم اینترنتی "ثبت نام مصاحبه دکتری" رو تکمیل کنن که این فرم بیانگر مشخصات فردی، تحصیلی، شغلی و... داوطلباست، اما اکثر دانشگاه ها از داوطلبا میخوان تا رزومه کاملی از خودشون ارائه بدن که این رزومه شامل همه موارد گفته شده، هست. بطور کلی بهتره همه داوطلبا رزومه کاملی از سوابق آموزشی و پژوهشی خودشون بصورت خلاصه در دو تا سه صفحه به همراه داشته باشن.

 

کارنامه مرحله اول "انتخاب رشته" و کارنامه دعوت به مصاحبه آزمون دکتری سراسری 1401

 

اگه برای شما این سوال به وجود اومده که چطوری باید رزومه بنویسید و در رزومه چه مواردی رو باید ذکر کنید، ما بهتون پیشنهاد می کنیم که حتما به لینک زر سر بزنید و مقاله مربوط به نحوهنوشتن رزومه تحصیلی رو مطالعه کنید.

 

حتما بخوانید: نحوه نوشتن رزومه تحصیلی

 

مشاوره مدارک مصاحبه دکتری سراسری ۱۴۰۱

همه داوطلبا بعد از دیدن نتیجه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ در صورت دعوت شدن به مصاحبه برای دانشگاه های سراسری، اولین اقدامی که باید انجام بدن تکمیل فرم بررسی صلاحیت های عمومیه. برای این کار باید از طریق لینک موجود در کارنامه انتخاب رشته دکتری 1401 که در سایت سنجش به آدرس sanjesh.org قرار داره، هزینه فرم بررسی صلاحیت عمومی آزمون دکتری ۱۴۰۱ رو پرداخت کرده و بعد از اون اقدام به تکمیل این فرم و در نهایت گرفتن و یادداشت کردن کد رهگیری فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری 1401 کنن.

 

اگر شما برای مصاحبه دکتری دعوت شده اید و میخواهید اطلاعاتی در خصوص فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری بدست بیارید، بهتون پیشنهاد می کنیم که به لینک زیر مراجعه کنید و مقاله مربوط به اون رو مطالعه کنید.

 

در ادامه بخوانید : راهنمای تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

کارشناسای مرکز مشاوره تحصیلیکو آمادن تا به تموم سوالای شما درباره جزئیات مدارک لازم برای شرکت در مصاحبه دکتری سراسری پاسخ بدن. شما می تونین از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی تحصیلیکو با این کارشناسا در ارتباط باشین و تمام سوالای خودتون رو از کارشناسای این مرکز مشاوره بپرسین.

 

 

 

 


 

سوالات متداول


 

1- مدارک لازم برای مصاحبه دکتری چیه؟

دانشگاه های سراسری برای مصاحبه دکتری یکسری مدارک لازم و اجباری، یکسری مدارک اختیاری و امتیاز آور دارن که تو متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده.

 

2- توصیه نامه چیه؟

به نامه ای گفته میشه که شخصی معتبر و با درجه علمی بالا "اساتید دانشگاهی" برای شخص دیگری "متقاضی تحصیل در خارج از کشور یا متقاضی تحصیل در مقطع دکتری" مینویسه و نظر و عملکرد فرد رو توضیح میده. که کاربرد اون تو متن مقاله به طور کامل گفته شده.

 

3- برای پر کردن فرم صلاحیت عمومی چیکار باید انجام بدیم؟

 همون طور که تو متن مقاله به طور کامل گفته شده از طریق لینک موجود تو کارنامه انتخاب رشته دکتری میشه به فرم بررسی صلاحیت عمومی دسترسی پیدا کرد.

منبع : مدرک های لازم برای شرکت در مصاحبه دکتری سراسری

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/3zop
نظرتان را بنویسید