نمونه سوال های هندسه 1 دهم ریاضی با جواب

نمونه سوال های هندسه 1 دهم ریاضی با جواب
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyva1

دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی برای آمادگی بیشتر در امتحانات دی و خرداد 1400 درس هندسه 1 دهم متوسطه ، می توانند علاوه بر مطالعه و تمرین مباحث و مطالب کتاب درسی ، نمونه سوالات ویژه امتحانات هندسه 1 این پایه تحصیلی را نیز دریافت کرده و با حل آن ها اشکلات درسی خود را برطرف سازند .

 

 

درس هندسه 1 دهم متوسطه دوم  از جمله درس هایی است که دانش آموزان نسبت به مطالب و مباحث ارائه شده در آن دچار نگرانی و اضطراب می شوند و یادگیری مباحث هندسه 1 پایه دهم را سخت و دشوار می دانند . این مسئله به این دلیل در ذهن دانش آموزان ایجاد می شود که آن ها آشنایی کافی با نحوه حل سوالات و راه حل های گوناگون آن ها نداشته و در برخی مواقع متوجه منظور کلی سوالات هندسه 1 پایه دهم رشته ریاضی نمی شوند .

دانش آموزان کلاس دهم متوسطه دوم رشته ریاضی در صورتی که با انواع نمونه سوالات درس هندسه 1 دهم متوسطه آشنا شده و با امتحان کردن راه حل های گوناگون به آن ها پاسخ دهند ، علاوه بر آشنایی با میزان سختی سوالات ، اشکلات و ضعف های آموزشی خود را نیز در درس هندسه 1 برطرف می سازند .

به همین منظور در ادامه این مقاله چند سری از سوالات ویژه امتحانات خرداد ۱۴۰۰ و دی ماه  هندسه 1 دهم متوسطه دوم و تمرینات مربوط به هریک از فصل های این درس ، به صورت رایگان برای دانلود دانش آموزان پایه دهم رشته ریاضی  ارائه شده است .

همچنین به منظور دسترسی سریع تر به مطالب درسی عنوان شده در کتاب هندسه 1 دهم متوسطه نسخه الکترونیکی و رایگان این کتاب نیز در اختیار اولیا و دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

دانلود نمونه سوالات امتحان هندسه 1 پایه دهم رشته ریاضی نوبت اول ( دی ماه )

امتحانات نوبت اول دی 1400 همراه برای دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی و حتی والدین آن ها نگران کننده بوده است . دلیل این نگرانی و اضطراب این است که دانش آموزان برای اولین بار با سوالات امتحانی نیمی از کتاب هندسه 1 پایه دهم مواجه می شوند و آشنایی قبلی از نوع سوالات این درس و میزان سختی آن ها ندارند .

با توجه به این موضوع بهتر است برای رفع این اضطراب و نگرانی ، دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی ، نمونه سوالات ویژه امتحان دی ماه هندسه 1 سال های قبل را مطالعه نمایند تا با نوع سوالات و راه حل های آن ها بهتر آشنا شوند .

به همین دلیل در این قسمت چند سری از نمونه سوالات امتحانی نوبت اول هندسه 1 دهم متوسطه برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

  

 

 

 

نمونه سوالات امتحانی هندسه 1 دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی 
سوالات امتحانی هندسه 1 دهم رشته ریاضی ( سری 1 )
سوالات امتحانی هندسه 1 دهم رشته ریاضی ( سری 2 )
سوالات امتحانی هندسه 1 دهم رشته ریاضی ( سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت اول هندسه 1 دهممتوسطه دوم عبارتند از :

 

قضیه دو شرطی را توضیح دهید.

ثابت کنیددر هر مثلث عمود منصف ها همرسند.

قضیه تالس را اثبات کنید.

نقیض گزاره های زی را بنویسید.

با توجه به شکا روبرو X و Y  را مشخص کنید.

 

 در صورتی که مایل به دریافت نمونه سوالات نوبت اول بیشتری باشید می توانید به مقاله قرار گرفته شده در انتهای این قسمت مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات هندسه 1 دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی  

دانلود نمونه سوالات امتحان هندسه 1 پایه دهم رشته ریاضی نوبت دوم ( خرداد ۱۴۰۰ )

امتحانات نوبت دوم یا خرداد 1400 پایه دهم متوسطه دوم با توجه به این که امتحانات پایانی دهم متوسطه دوم محسوب شده و تمامی مطالب کتاب های درسی را شامل می شود ، علاوه بر اهمیت بسیار بالایی که دارند باعث نگرانی و استرس دانش آموزان نیز می شوند .

با توجه به این که امتحان نوبت دوم درس هندسه 1 پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی تمام مباحث آموزش داده شده در این کتاب درسی را شامل می شود ، لذا نیاز به مطالعه سوالات بیشتر و متنوع تری نیز دارد ، بنابراین برای آشنایی بیشتر دانش آموزان دهم متوسطه با نوع سوالات ویژه امتحانات خرداد ۱۴۰۰ هندسه 1 دهم متوسطه دوم و رفع نگرانی والدین و دانش آموزان از بابت تنوع سوالات این درس ، در این قسمت چند سری از نمونه سوالات نوبت دوم هندسه 1 دهم متوسطه دوم قرار گرفته است .

 

  

 

 

 

نمونه سوالات امتحانی هندسه 1 دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته ریاضی 
سوالات امتحانی هندسه 1 دهم رشته ریاضی  ( سری 1 )
سوالات امتحانی هندسه 1 دهم رشته ریاضی ( سری 2 )
سوالات امتحانی هندسه 1  دهم رشته ریاضی ( سری 3 )

سوالات امتحانی هندسه 1  دهم رشته ریاضی ( سری 4 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت دوم هندسه 1 دهم  متوسطه دوم عبارتند از :

 

 ثابت کنید در هرمتوازی الاضلاع قطر ها هم دیگر را نصف می کنند.

 حالت های مختلف دو صفحه را بیان کنید.

 مساحت یک مثلث متساوی الاضللاع با ضلع 5 سانتی متر را بدست آورید.

 نشان دهید متوازی الاضلاعی که قطرهای آن بر هم عمود باشند لوزی است.

 ثابت کنید عمودمنصف های اضلاع هر مثلث، همرسند.

 ثابت کنید در هر متوازی الاضلاع، قطرها یکدیگر را نصف می کنند.

 

 

 

 در صورت نیاز به دریافت و مطالعه سوالات بیشتر خرداد ماه هندسه 1 دهم متوسطه دوم می توانید به مقاله مربوطه در این بخش مراجعه فرمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات هندسه 1 دهم ریاضی نوبت دوم

 

دانلود کتاب درس هندسه 1 دهم رشته ریاضی

برای یادگیری بهتر مطالب درس هندسه 1 دهم متوسطه دوم بهتر است بیشتر مواقع کتاب این درس را به همراه داشته باشید تا در صورت ایجاد سوال و یا هر گونه اشکال در یادگیری مطالب درسی درس هندسه 1 دهم متوسطه دوم، به کتاب درسی آن مراجعه کرده و ایرادات خود را برطرف سازید .

اما در بسیاری از مواقع نمی توان کتاب درسی را همراه خود داشت و یا به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد . راه حل در نظر گرفته شده برای این مشکل ارائه نسخه الکترونیکی کتاب درس هندسه 1 دهم متوسطه دوم می باشد . 

دانش آموزان با دریافت نسخه الکترونیکی کتاب درس هندسه 1 دهم رشته ریاضی از طریق مراجعه به مقاله زیر ، می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای ، کتاب درسی خود را ذخیره کرده و همواره به آن دسترسی داشته باشند .

 

بیشتر بخوانید: کتاب درس هندسه 1 دهم رشته ریاضی 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به دروس و نمونه سوالات مربوط به پایه دهم متوسطه دوم می توانید عضو کانال تلگرامی هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام هیوا را دنبال نمایید . همچنین برای مشاوره نحوه برنامه ریزی دروس پایه دوم می تواند با مشاورین مرکز خدمات مشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته و از ان کمک بگیرید .

در ادامه بخوانید:  سوالات امتحانی دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی 

سوالات متداول

 

1- یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات چیست ؟

حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان هندسه 1 پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دریافت کنید .    

  

2- چگونه می توانیم نمونه سوالات امتحان هندسه1 پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دانلود کنیم ؟    

شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوالات امتحان هندسه 1 پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی در نوبت اول و دوم را مشاهده و دانلود نمایید .   

3- آیا درجه سختی نمونه سوالات امتحان هندسه 1 پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی متفاوت است ؟  

بله . در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان هندسه 1 پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .  

منبع : نمونه سوال های هندسه 1 دهم ریاضی با جواب

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/nw3E
نظرتان را بنویسید