اصلاح مشخصات در سامانه امین آموزش و پرورش

اصلاح مشخصات در سامانه امین آموزش و پرورش
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
خوارزم سازه
سامانه عملیات متوسطه دوم و سامانه امین دو سایت با یک آدرس می باشند اگر با یکی از آدرسها موفق به ورود نشدید با آدرس دیگر شانس خود را امتحان کنید با کلیک بر روی هر کدام وارد این سامانه خواهید شد.
http://edu1.medu.ir/Login.aspx
http://edu.medu.ir/Login.aspx
سامانه عملیات متوسطه دوم مختص اطلاعات سوابق تحصیلی دانش آموزان دهم-یازدهم و دوازدهم می باشد و سامانه امین مختص فارغ التحصیلان دوازدهم می باشد اطلاعات اولیه از دانا و سناد به متوسطه دوم ارسال می گردد و اطلاعات سامانه امین از سامانه عملیات متوسطه دوم ایجاد می گردد
در نظام جدید آموزشی (دهم-یازدهم-دوازدهم) سوابق تحصیلی دانش آموزان از کارنامه ها و دفاتر امتحانات موجود در سامانه عملیات متوسطه دوم بدست می آید که داده های این سامانه از دانا برای نظری و کاردانش و سناد برای فنی ها بدست آمده است عملیات فارغ التحصیلی دانش آموزان فارغ التحصیل دوازدهم از روی اطلاعات موجود در سامانه عملیات متوسطه دوم صورت خواهد گرفت .
سامانه امین امکانات زیادی در اختیار کاربران قرار داده می دهد که مهم ترین آن ها ، صدور مدارک فارغ التحصیلی دوره متوسطه دوم و پیش دانشگاهی است . مدیران و معاونین مدارس موظفند با ورود به سامانه امین به آدرس edu.medu.ir پس از بررسی و تاییدیه های لازم ، درخواست صدور مدرک فارغ التحصیلی دانش آموزان را ثبت نمایند .
برای ورود به این سایت باید نام کاربری و کلمه عبور مدرسه در اختیار مدیران قرار گیرد که در ادامه برای آشنایی آن ها ، نحوه ورود به سامانه امین همراه با راهنمای تصویری اینجا کلیک کنید.
برای گردآوری اطلاعات کل سوابق تحصیلی یک فرد در این سامانه باید اطلاعات کل دوره های دانش آموزان از دانا برای نظری و کاردانش و سناد برای فنی ها ابتدا به سامانه عملیات متوسطه دوم ارسال و سپس از روی داده های این سامانه فارغ التحصیلان دوزادهم مشخص گردد
سامانه امین به آدرس edu.medu.ir امکان انجام همه مراحل فارغ التحصیلی را برای دانش آموزان متوسطه دوم فراهم کرده است ؛ به همین دلیل ، مدیران و معاونین اجرایی مدارس می توانند با ورود به حساب کاربری خود در این سامانه ، نسبت به صدور گواهی فارغ التحصیلی دانش آموزان خود اقدام نمایند .
همکاران عزیز مدارس متوسطه دوم در خصوص اصلاح مشخصات دانش آموزان در سامانه امین مراحل زیر را دنبال کنید:
برای دانش آموزان نظام جدید آموزشی(دهم،یازدهم،دوازدهم) دو حالت برای اصلاح مشخصات وجود دارد:
1- قبل از فارغ التحصیلی دانش آموز، می توانید تغییرات لازمه را در سناد انجام داده، در دانا دریافت و به سامانه عملیات متوسطه دوم امین ارسال کنید. اگر کارشناس سنجش تایید نهایی منطقه را زده اگر دفتر امتحانات چاپ نشده بگید تا تیک رو برداره و شما ارسال کنید. پس از ارسال، محاسبه کارنامه سال و کارنامه کلی را انجام دهید.
2- پس از ارسال در قسمت آمار نقص سوابق کارنامه کلی را وقتی بررسی میکنید میبینید که مثلاً اطلاعات آخرین دوره دانش آموز درست است اما دوره های قبلی اشتباهه. اشتباه از دو حالت خارج نیست:
الف) اگر همکار ما اطلاعات را اشتباه ثبت کرده: در تمام سال دوره هایی که اشتباه شده باید درخواست اصلاح مشخصات ثبت کنید و کارشناسی سنجش تایید کنه و شما اجرای درخواست کنین و محاسبه کارنامه سال و کارنامه کلی
ب) اگر دانش آموز شناسنامه خود را تغییر داده باشه و این نقص بخاطر همین موضوع است: از قسمت درخواست ها در عملیات متوسطه دوم، در آخرین سال دوره درخواست تغییر شناسنامه بزنید و پس از تایید کارشناسی سنجش و انجام عملیات کارنامه سال و کارنامه کلی، در تمام سال دوره هایی که اطلاعات اشتباه باشه، اصلاح میشه و نیازی به ارسال درخواست در تمام سال دوره ها نیست.
اگر پس از انجام عملیات گفته شده موفق به اصلاح مشخصات در سامانه امین آموزش و پرورش نشدید میتوانید با کمک و راهنمایی مشاوران ایران تحصیل اصلاح مشخصات خود را انجام دهید فقط کافیست اینجا کلیک کنید.
ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/qykR
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر