پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری

پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyvalaw

مشتریان شرکت پست جمهوری اسلامی ایران برای بررسی وضعیت مرسوله خود در سامانه رهگیری مرسولات پستی tracking.post.ir و سامانه پیامکی شرکت پست می توانند با کمک کد رهگیری برای مطلع شدن ازجزئیات وضعیت بسته خود اقدام نمایند. برای بسته های سازمانی نیز می توانند از سامانه najatracking.post.ir استفاده نمایند.

 

 

اداره پست امکان پیگیری مرسولات پستی را به روش های مختلف دراختیار مشتریان خود قرار داده است که تا زمان تحویل بسته به صورت پست پیشتاز و یا پست عادی گیرنده بتواند وضعیت مرسوله خود را به آسانی پیگیری نماید. گیرنده بسته پستی می بایست برای رصد مرسوله پستی خود کد رهگیری مرسوله را از فرستنده بسته دریافت نماید. این خدمات امروزه که خریدهای اینترنتی رواج پیدا کرده است بسیار کاربرد دارد. 

مشتریان به راحتی می توانند از جزئیات اطلاعات بسته پستی خود نظیر تاریخ و ساعت دقیق دریافت و پذیرش بسته پستی از سوی اداره پست، وزن بسته پستی، هزینه ارسال بسته، اسامی فرستنده و گیرنده مرسوله و از جمله مهم ترین این خدمات که مشاهده آخرین وضعیت مکانی مرسوله تا زمانی که بسته به مقصد می رسد است را مطلع شوند.

حال اینکه مشتریان از این خدمات چگونه می توانند بهره مند شوند شرکت ملی پست بستری در فضای اینترنتی فراهم نموده است که سایت سامانه رهگیری مرسولات پستی tracking.post.ir است در ادامه مقاله نحوه ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی tracking.post.ir و روش های مختلف پیگیری مرسولات پستی را عنوان خواهیم نمود.

 

برای ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی کلیک کنید .

 

پیگیری مرسوله پستی

 

 

مشتریان اداره پست برای ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی جهت پیگیری بسته های پستی به سایت www.tracking.post.ir مراجعه کنند. 

ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی tracking.post.ir

در سال های اخیر، سامانه های متعددی، از سوی دولت، با هدف تسهیل و تسریع خدمات دولتی، راه اندازی گردیده که از مهم ترین نمونه های آن می توان به سامانه ثنا ، به منظور مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا اشاره نمود. سامانه رهگیری مرسولات شرکت ملی پست سعی در ثبت درج اطلاعات لحظه به لحظه ای جابه‌جایی مرسولات پستی مشتریان را بر عهده دارد. مشتریان برای رهگیری مرسوله خود می توانند با دریافت کد رهگیری از این سامانه استفاده نمایند. در ادامه نحوه ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی tracking.post.ir مرحله به مرحله عنوان خواهیم نمود.

 

افراد برای استفاده از سامانه رهگیری مرسولات پستی traking.post.ir ابتدا نشانی را در مرورگر اینترنتی جستجو نمایند.

 

رهگیری مرسوله پستی

 

در صفحه زیر داخل کادر سفید رنگ شماره مرسوله خود را می بایست وارد نموده و از علامت ذره بین شکل زرد رنگ برای جستجو استفاده نمایند.

 

پیگیری مرسوله پستی

 

شرکت پست برای دسترسی مشتریان به این اطلاعات راه‌های دیگری را نیز در اختیار مشتریان خود قرار داده است که در ادامه مطلب به آن ها پرداخت شده است.

 

علاوه بر سامانه رصد مرسولات شرکت ملی پست، سایت پلیس راهور ۱۲۰ www.rahvar120.ir نیز این امکان را برای کاربران خود فراهم نموده است که ارسال برخی مرسوله های پستی نظیر گواهینامه و پاسپورت را از طریق این سامانه پیگیری نمایند.

 

پیگیری مرسولات پستی با کد ملی

استفاده از برخی از سامانه های دولتی همچون سامانه ثنا، به منظور مشاهده ابلاغیه با موبایل ، مستلزم ثبت نام در این سامانه ها می باشد؛ این در حالی است که استفاده از برخی دیگر از سامانه ها مانند سامانه پیگیری مرسولات پستی ، نیازمند ثبت نام در آن ها نمی باشد. برای رهگیری بسته های پستی با استفاده از شماره ملی می بایست توجه داشت که افراد تنها برای پیگیری مرسوله های سازمانی خود می توانند از این روش بهره گیرند. منظور از پیگیری بسته های سازمانی با کمک شماره ملی پیگیری بسته های مختص به گواهینامه و نظام وظیفه را نام برد. که در ادامه مطلب مراحل پیگیری مرسولات سازمانی را با استفاده از شماره ملی در سامانه najatracking.post.ir را شرح خواهیم داد.

افراد برای استفاده از سامانه najatracking.post.ir برای پیگیری مرسولات پستی سازمانی ابتدا نشانی را در مرورگر اینترنتی جستجو نمایند.

 

سامانه پیگیری پستی tracking.post.ir

 

افراد در این صفحه با انتخاب نوع سند که می بایست گواهینامه یا نظام وظیفه باشد جهت رهگیری بسته کد ملی را وارد نموده و دکمه جستجو را انتخاب نمایند.

 

رهگیری مرسولات پستی

 

همچنان افراد در سامانه najatracking.post.ir می توانند پیگیری بسته های سازمانی دیگری مانند کارت سوخت، کارت خودرو، شناسنامه خودرو، اسناد موتور سیکلت، دیوان عدالت اداری و رهگیری سیم کارت را پیگیری نمایند. شایان به ذکر است برای رهگیری این سندها در این سامانه نیاز به وارد نمودن اطلاعاتی به غیر از شماره ملی است.

 

بیشتر بخوانید: نرسیدن مرسوله پستی

 

 

 

رصد مرسوله پستی از طریق پیامک

شرکت ملی پست برای سهولت دسترسی به اطلاعات بسته های پستی برای مشتریانی که امکان دسترسی به اینترنت را ندارند راه پیگیری مرسولات از طریق پیامک با موبایل را در اختیارشان قرار داده است. برای این کار افراد می بایست حرف R را در متن یک پیامک جدید وارد نموده و در کنار آن کد 24 رقمی مرسوله خود را وارد نمایند. در آخر این متن پیامک را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال نمایند.

افراد می توانند در تصویر زیر صفحه پیام رسان یک گوشی موبایل را که برای پیگیری مرسوله پستی اقدام نموده است را ملاحظه نمایند.

 

رهگیری مرسوله پستی

 

با ارسال این پیام کوتاه توسط مشتریان برای رهگیری مرسوله پستی خود از سوی سامانه پیام کوتاه شرکت ملی پست وضعیت بسته پستی و راهنمای آن برای آنان ارسال می‌ گردد.

 

پیگیری مرسولات با کد رهگیری، کد مرسوله و یا بارکد پستی

مشتریان با استفاده از کد رهگیری که یک بارکد 24 رقمی و به هر مرسوله اختصاص داده می شود برای رهگیری مرسوله پستی اقدام نمایند. برای دریافت این شماره رهگیری بدون توجه به نوع بسته در زمان تحویل آن به پست برگه ای در قالب رسید فرستنده مرسوله ارائه می شود که شامل این بار کد می باشد . گیرنده بسته پستی نیز برای پیگیری وضعیت مرسوله می تواند کد مرسوله را از فرستنده دریافت نماید.

 

افراد برای پیگیری مرسولات با کد رهگیری در سایت tracking.post.ir جزییات وضعیت بسته پستی را مشاهده می نمایند. بطور مثال اطلاعات وضعیت موقعیت مکانی بسته را در صفحه زیر می توان مشاهده نمود.

 

پیگیری مرسوله پستی

 

مشتریان در صفحه زیر می توانند با انتخاب مشاهده جزییات در سامانه tracking.post.ir از اطلاعات بسته خود به طور دقیق مطلع شوند.

 

سامانه پیگیری پستی tracking.post.ir

 

در سایت tracking.post.ir اطلاعاتی کامل از وضعیت مرسوله پستی از سوی اداره پست برای مشتریان نمایش داده می شود.

 

پیگیری مرسولات پستی پیشتاز

برای بررسی وضعیت بسته پستی روش مستقیمی با عنوان پیگیری مرسولات از نوع سرویس پستی پیشتاز بیان نشده است.مشتریان شرکت ملی پست جهت اطلاع از جزئیات وضعیت مرسوله خود از نوع سرویس پیشتاز می توانند برای پیگیری بسته پستی با استفاده از کد رهگیری در سامانه رهگیری مرسولات tracking.post.ir و روش بدون نیاز به اینترنت سامانه پیامکی اداره پست اقدام نمایند.

با استفاده از کد رهگیری پست مشتریان می توانند برای پیگیری انواع سرویس پستی پیشتاز و یا عادی اقدام نمایند.

 

پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل

افراد برای پیگیری وضعیت مرسوله پستی می توانند از روش های رایج رهگیری مرسوله پستی اقدام نمایند. برخی مشتریان به دنبال رهگیری مرسوله با استفاده از شماره موبایل شخص فرستنده بسته و یا گیرنده می باشند.با توجه به خدمات ارائه شده از سوی اداره پست امکان رهگیری مرسولات پستی با استفاده از شماره موبایل امکان پذیر نمی باشد و افراد می توانند جهت پیگیری مرسولات با کمک کد رهگیری اقدام نمایند.

برای رهگیری مرسولات پستی از سوی اداره پست مشتریان تنها می توانند از بارکد رهگیری استفاده نمایند.

 

بیشتر بخوانید: تحویل اشتباه بسته پستی

پیگیری مرسولات پستی با کد ussd

جهت رهگیری مرسولات پستی از نوع سازمانی بدون نیاز به اینترنت کاربران می توانند از کد های ussd استفاده نمایند. جهت استفاده از این کد می بایست از طریق گوشی های موبایل اقدام نمود. برای پیگیری مرسوله های پستی کد #110* ارائه شده است. هر کاربر می بایست این کد را در قسمت شماره گیر گوشی موباید خود شماره گیری نماید سپس مراحلی زیر را طی کند :

 

گزینه خدمات در دست اقدام را انتخاب نمایند.

در این مرحله گزینه پلیس 10+ را انتخاب نمایند.

سپس در این قسمت گزینه مدارک مورد نیاز را می بایست انتخاب نمایند.

 

کاربران با وارد نمودن اطلاعاتی که ازشون درخواست می شود می توانند به راحتی وضعیت مرسوله های پستی خود را مشاهده نمایند. شایان ذکر است، افراد، در صورت نتیجه نگرفتن در پیگیری مرسوله خود و تاخیر در تحویل آن، می توانند با کد رهگیری مرسوله خویش، اقدام به ثبت شکایت در سامانه ثبت و پیگیری شکایات پست Eop.post.ir نمایند.

 

در ادامه بخوانید: تغییر آدرس مرسوله پستی

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پیگیری مرسولات پستی به کانال تلگرامی مشاوره حقوقی دینا مراجعه کنید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون رهگیری مرسولات پستی به روش های مختلف را پاسخ دهند.

 

 

آخرین اخبار مرتبط با مرسوله های پستی

 

7 آذر 1400

 

بنا بر اعلام مدیر کل پست آذربایجان غربی طرح رصد کالا به منظور پایش کالا هایی که به دلیل استفاده از سیستم‌ های حمایتی، ارز یا نهاده ارزان یا به هر دلیل دیگر، دولت بر توزیع آن‌ ها حساس است توسط شرکت پست آذربایجان غربی اجرا می شود.

 

3 آذر 1400

 

بنا بر گزارش های رسمی ترافیک مرسولات پستی وارده به کردستان 22 درصد رشد یافته است.

سوالات متداول

 

1- ✔️آیاپیگیری مرسولات پستی بدون داشتن اینترنت امکان پذیر است؟

✔️بله، با استفاده از سامانه پیامکی شرکت ملی پست این امکان است و در متن مقاله در این مورد توضیحات کامل آمده است.

 

2- ✔️برای رهگیری مرسولات ارسال شده به صورت پیشتاز چه اقدامی می بایست انجام داد؟

✔️با استفاده از کد رهگیری در سامانه tracking.post.ir پیگیری نمایید که در متن مقاله به نحوه رهگیری پرداخت شده است.

 

3- ✔️پیگیری وضعیت بسته های پستی عادی با استفاده از شماره ملی امکان پذیر می باشد؟

✔️خیر، برای پیگیری بسته های پستی عادی می بایست از سامانه رهگیری مرسولات پستی اقدام نمود که در متن مقاله مراحل آن کامل بیان شده است.
منبع : پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/nEGp
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر