تشکیل کار گروه مشترک مجلس و دولت برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت

تشکیل کار گروه مشترک مجلس و دولت برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyvalaw

غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین وضعیت ارائه سهام عدالت به جاماندگان، گفت : در ماه‌ های انتهایی عمر دولت قبل کمیسیون اقتصادی مجلس طرحی را مبنی بر تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت تصویب کرد  و دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه تعداد افراد جامانده از دریافت سهام عدالت حدودا 20 میلیون نفر هستند و اغلب این افراد از اقشار واجد اخذ سهام عدالت هستند، افزود : در طرح کمیسیون اقتصادی آمده بود که تحت پوششان بهزیستی، کمیته امداد و رزمندگان معسر در مرحله اول تا سقف 10 میلیون نفر از محل دارایی هایی که نزد دولت است، سهام عدالت به آن ها تعقل پیدا کند اما دولت دوازدهم همکاری نکرد لذا مسئله مسکوت ماند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد : اما در دولت جدید رویکرد تغییر کرد و ابراز تمایل کرد که این مسئله را حل کند، آقای رئیسی هم به وزرای اقتصاد و تعاون و رفاه اجتماعی دستور داد که در این زمینه همکاری‌ های لازم انجام شود و از سوی دیگر مرکز پژوهش‌ های مجلس نیز در گزارشی اشاره کرده که منابع این موضوع از محل کدام دارایی های دولت تامین شود.

مرحبا بیان کرد : در حال حاضر پیگیری حل مسئله جاماندگان سهام عدالت در اختیار کار گروه مشترک متشکل از اعضای کمیسیون اقتصادی و وزارت اقتصاد است و مقرر شده است مسئله جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف شود.

نماینده آستارا در مجلس اظهار کرد : قرار است در این کار گروه با همکاری دولت منابع لازم برای پیش برد این طرح تعیین شود که طرح مجلس نهایی و با همراهی مجلس و دولت عملیاتی شود.

 

منبع : تسنیم

 

در ادامه بخوانید: ثبت نام جاماندگان سهام عدالت

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/qg97
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر