8 عبارت مهم انگلیسی که قبل از مسافرت باید یاد بگیرید

8 عبارت مهم انگلیسی که قبل از مسافرت باید یاد بگیرید
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
محمد

شما در نظر خود فکر میکنید که چند زبان گفتاری در جهان وجود دارد؟

در جهان امروز چیزی حدود 6500 زبان گفتاری وجود دارد و افرادی در چین که به Mandarin معروف هستند به بیشترین زبان های گفتاری میتوانند صحبت کنند و بیشترین تسلط را بر زبان ها مختلف دارند. در ارتباط با همین مطلب امروزه صد ها هزار دانش آموز در صد ها کشور دنیا در حال یادگیری بسیاری از این زبان ها با هدف رفتن به کشوری که به آن زبان صحبت میکنند، هستند . از این رو بهتر است که عبارات کاربردی کشوری که قصد سفر به آن را دارید خوب یاد بگیرید.
یادگیری کلماتی که در سفر نیاز است بیشتر اوقات راحت تر از یادگیری کلمات دیگر در یک زبان است، علت آن نیز خاص و تکراری بودن آن عبارات می باشد و در حقیقت وقتی که شما این عبارت ها را  مکررا استفاده میکنید باعث تقویت یادگیری در ذهن شما میشود.

https://idat.ir/@digilearn4u/268855-Online-language-course

چه کلماتی بیشترین کاربرد را دارند؟

از طریق تجربه افرادی که به بسیاری از کشور ها سفر کرده و در آنجا اوقاتی را گذرانده اند می توان نتیجه گرفت که شما میتوانید فقط و فقط با یازده عبارت به همه جا بروید و به قول معروف از پس خود بر بیابید.

لیست عبارات:

 

<<Thank you: متشکرم>>

این پیام بیان کننده و توضیح دهنده ی شخصیت شماست. ولی شما باور نخواهید کرد که چه تعداد از انسان ها با عجله کردن و نمک نشناسی تمام بدون تشکر از کنار آدم هایی که به آنها کمک کرده اند رد شده اند.

<<Hello and good bye :سلام و خداحافظ>>

مسلماً شما این کلمات ساده و اولیه را از طریق مدرسه و یا کلاس های مبتدی زبان یاد گرفته اید. سلام و درود ، از کلمات سطح یک و راحت در زبان های مختلف همچون انگلیسی و اسپانیایی و… هستند.
وجه خوب این دو کلمه یا عبارت یکسان بودن معانی این دو کلمه در تمامی زبان ها است به طور کلی سلام و خداحافظ در تمامی زبان ها به یک معنی است.

<<Excuse me :منو ببخشید>>

این فقط یک عبارت ساده برا معذرت خواهی از کسی که انگشت پای او را در هنگام راه رفتن لگد کرده این نیست. این کلمه میتواند خیلی مهم باشد این کلمه یک راهی برای دریافت تمامی توجه کسی است که راجع مسئله مهم در حال صحبت با او هستید

<<May I have : میتوانم…… را داشته باشم>>

وقتی که شما در رستوران درخواست یا سفارش چیزی دارید این کلمه به کار میرود. این عبارت  نوع غذایی را که برای میل کردن میخواهید می رساند.

<<Sorry I can’t eat……. Or I’m allergic to… : عذر میخوام من نمیتوانم این غذا یا….. را بخورم و یا من به این غذا یا……. آلرژی یا حساسیت دارم.>>

وقتی که شروع به سفر کردن میکنید  مطمئن شوید یک لیست از چیز هایی که به آنها آلرژی دارید را دارید و طریقه بر طرف کردن عوارض آنها بعد از خوردن به صورت نا خواسته میدانید. اگر شما فکر میکنید که پیش خدمت رستوران منظور شما را متوجه نشده است از خوردن آن وعده ی غذایی در آن رستوران بگذرید.

<<Help  : کمک>>

به امید اینکه به این کلمه نیاز پیدا نکنید ولی به علت مهم و ضروری بودن باید آنرا برای درخواست کمک بدانید.

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/jX6Y
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر