آموزش تصویری نحوه عکس گرفتن از صفحه کامپیوتر

آموزش تصویری نحوه عکس گرفتن از صفحه کامپیوتر
ذخیره سازی
2
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
سیروس محبی
آموزش تصویری نحوه عکس گرفتن از صفحه کامپیوتر

یکی از کاربردهای خوب و به روز که نیازی برای بیشتر کاربران می باشد، عکس گرفتن از ی برنامه خاص یا مثلا وقتی فیلمی داره پخش میشه میخواهید از اون لحظه فیلم عکس بگیرید نیاز است که اسکرین شات بگیرید. شما با گوشی های هوشمند می توانید به راحتی اسکرین شات بگیرید اما به راحتی می توانید از صفحه کامپیوتر خود اسکرین شات بگیرید. این کار بسیار آسان می باشد.

کاربران گرامی شما می توانید به راحتی با دکمه ی "Print Screen” را روی کیبورد اسکرین شات بگیرید. این دکمه در کیبورد دارای اسامی مختلفی از جمله "Prt Sc” ،"Prnt Scrn” ،"Print Scrn” و ... می باشد.

بعد از پیدا کردن این دکمه که اغلب روی کیبورد لپ تاب های بزرگ این دکمه بین "F12" و "Scroll Lock” قرار دارد. شما می توانید به راحتی از تمام صفحه کامپیوتر عکس بگیرید فقط با انتخاب دکمه "Print Screen. اما اگر قصد عکس گرفتن از یک صفحه خاص یا یک برنامه خاص باید دکمه "Alt” را پایین نگه دارید و سپس "Print Screen” را بزنید.

بعد از انتخاب و زدن دکمه "Print Screen” عکس مورد نظر شمادر حافظه کامپیوتر ذخیره شده است که شما باید آن را در پوشه مورد نظر برای خود paste کنید. شما برای paste کردن عکس مورد نظر می توانید در قسمت فتوشاپ خود بروید و paste بزنید و آن را انتخاب و در محل دلخواه ذخیره کنید. اگر سیستم شما Photoshop ندارد می توانید از برنامه paint استفاده کنید. برنامه paint را تمام سیستم ها دارند. شما می توانید آن را در دکمه Start و سپس "All Programs” را انتخاب کنید که بعد از ان باید روی "Accessories” کلیک نمایید که در آخر "Paint” مشاهده و انتخاب می کنید.

سپس بعد از باز شدن پنجره برنامه Paint با زدن دکمه "Ctrl + V” عکس گرفته شده را paste میکنید و فایل مورد نظر را ذخیره کنید.
ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/5QzB
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر