راهنمای سامانه کاربردی مدارس

 راهنمای  سامانه کاربردی مدارس
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
مهسا علیزاده

سایت منتا ، سامانه ای بسیار کاربردی برای مدارس ، دانش آموزان و معلمین است. پایه ترین خدمات این سامانه دسترسی به بانک سوالات ، ساخت انواع آزمون های آنلاین و چاپی ، دسترسی به ویدیوهای آموزشی و انواع محتوای های آموزشی برای پایه های تحصیلی چهارم ابتدایی تا دوازدهم متوسطه می باشد و هر یک از دانش آموزان ، دبیران مدارس و مشاوران می توانند با ثبت نام در این سامانه از انواع امکانات بهره مند شوند. در این مطلب آموزش کار با سایت منتا را ارائه خواهیم داد تا شما عزیزان را از نحوه ثبت نام ، چگونگی ساخت آزمون ، راهنمای ثبت نام در کلاسهای آموزشی و … مطلع سازیم. اگر پس از مطالعه مطلب ، سوالی پیش آمد می توانید در بخش نظرات بپرسید.
منتا چیست و چگونه از آن استفاده کنیم
در سایت منتا خدمات متفاوتی ویژه مدارس ، دانش آموزان و دبیران و مشاوران ارائه می شود. مدارس از طریق این سامانه می توانند انواع آزمون های آنلاین و چاپی تهیه کنند ، آزمون های بین مدرسه برگزار کنند ، حساب کاربری شخصی برای مدرسه ایجاد نمایند و …
برای دانش آموزان امکانات متعددی در سامانه منتا وجود دارد،  که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم؛ حل یکسری تمرینات که بر اساس سطح درسی آنها طراحی می شود ، شرکت در آزمون های فردی ، خودارزیابی با حل سوالات سایت ، شرکت در آزمون های گروهی ، شرکت در آزمون های هماهنگ کشوری که هر سه هفته یکبار توسط منتا برگزار می شود ، ثبت نام و شرکت در کلاسهای آموزشی هر یک از دروس با توجه به رشته و پایه تحصیلی ، امکان رتبه بندی و تحلیل وضعیت دانش آموز در سطح مدرسه ، منطقه ، شهر ، استان و کشور و چندین خدمات دیگر که با ثبت نام در سایت قابل دسترسی هستند.
همچنین دبیران و مشاوران مدارس نیز می توانند با ثبت نام در سایت منتا و ایجاد حساب کاربری برای خود ، انواع آزمون های آنلاین و چاپی بسازند ، آزمون های آنلاین عمومی برگزار کنند ، با تالیف و طراحی سوالات استاندارد و بارگذاری در سایت منتا کسب درآمد داشته باشند و ….
مرتبط بخوانید : تغییر نام کاربری در منتا

بانک سوالات منتا
بانک سوالات منتا ، پر مخاطب ترین بخش این سایت است. برای ساخت آزمون آنلاین ، سوالات آزمون از بانک سوالات استخراج می شوند و کاربر می تواند تعیین کند که سوالات به صورت تستی طراحی شوند یا تشریحی. بانک سوالات منتا از چند صد هزار سوال در تمام پایه های تحصیلی چهارم ابتدایی تا دوازدهم متوسطه تشکیل شده است که برای هر مقطع به صورت جداگانه در سایت قرار دارد.
سوالات از کیفیت بالایی برخودار هستند زیرا توسط هیئت مولفین ، ناظرین علمی و ویراستاران چند بار مورد بازبینی و بررسی قرار می گیرند.
امکان تکراری بودن سوالات بسیار کم و نزدیک به صفر هست.
سوالات به روز هستند و تغییرات کتاب های درسی نظام جدید و نظام قدیم در طراحی سوالات لحاظ می شوند
سوالات از لحاظ آسانی و دشواری دسته بندی می شوند و معلم می تواند در هنگام ساخت آزمون ، سطح دشواری سوالات را تعیین کند.
هر سوال پاسخنامه تشریحی کاملی دارد که به دانش آموز در حل مسئله و یادگیری نکات آموزشی بسیار کمک می کند.
سوالات از لحاظ تیپ بندی و نوع سوالات بسیار متنوع هستند.
احتمالا این را هم بپسندید  سایت منتا ورود کاربر - راهنمای کامل ورود کاربر به سایت منتا
شما عزیزان میتوانید هرگونه سوال و ابهام خود را در مورد سامانه منتا از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آموزش کار با منتا و نحوه ثبت نام
برای بهره مندی از تمام امکانات ارائه شده توسط گروه آموزشی منتا ، باید عضویت در سامانه را انجام دهید. نحوه ورود کاربر به سایت منتا ، با استفاده از شماره تلفن همراه می باشد.
وارد سایت به نشانی www.monta.ir شوید و بر روی عبارت “ورود / ثبت نام” کلیک کنید.
در مرحله بعد بر روی لینک ” کاربر جدیدهستید ؟ ثبت نام در منتا “ کلیک کنید.
 

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/E3WN
نظرتان را بنویسید