نحوه احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس Nobitex

نحوه احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس Nobitex
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyvalaw
صرافی آنلاین ارز های دیجیتال نوبیتکس یکی از بزرگ ترین صرافی های بازار ارز دیجیتال در ایران می باشد که بسیاری از سرمایه گذاران در کشور ما برای فعالیت در بازار رمز ارز ها به جهت خرید و فروش ارز به این صرافی مراجعه می کنند. اما پیش از معاملات در بازار ارز های دیجیتال در صرافی Nobitex نیاز به ایجاد حساب و احراز هویت نوبیتکس می باشد تا این صرافی اجازه معامله رمز ارز ها را به سرمایه گذاران بدهد.

کاربرانی که جهت معاملات در بازار های ارز های دیجیتالی از لیست صرافی های آنلاین ارز های دیجیتال صرافی نوبیتکس را که در ایران تاسیس شده است و یکی از بزرگ ترین صرافی ها برای خرید و فروش رمز ارز ها می باشد را برای سرمایه گذاری امن در بازار ارز های دیجیتالی انتخاب نموده اند برایشان امکان دارد سوال باشد که احراز هویت در صرافی ارز های دیجیتال نوبیتکس چیست و چه مراحلی دارد؟

این فرآیند پس از انجام ثبت نام در این صرافی بزرگ صورت می گیرد و افراد برای فعالیت در این صرافی ارز های دیجیتال می توانند مشخصات خود را ارائه کنند که این مشخصات شامل مشخصات کارت ملی و قبض آدرس نوشته شده در سایت است که کاربر باید به آن دسترسی داشته باشد.

اطلاعات دیگری که کاربران موظف هستند آن ها را تکمیل نمایند شماره موبایل، شماره تلفن ثابت، شماره کارت بانکی، نام و نام خانوادگی، شماره شبا و ... می باشد که باید از شماره شبا و کارت بانکی معتبر استفاده کنند. در ادامه این مطلب به نحوه ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس، مراحل جهت احراز هویت در این صرافی آنلاین و تایید شناسایی دو عاملی در صرافی نوبیتکس را آورده ایم.
نحوه ایجاد حساب در نوبیتکس Nobitex
ابتدا وارد صفحه مرورگر شده و آدرس سایت اصلی نوبیتکس را nobitex.ir وارد کرده و پس از ورود به فضای صرافی نوبیتکس مطابق تصویر گزینه های مختلفی مانند ورود و ثبت نام را مشاهده می کنید که شما به عنوان کاربر جدید گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.برای شروع فرایند ساخت اکانت گزینه ثبت نام را انتخاب کنید. پس از انتخاب این آیکون یک صفحه جدید مطابق تصویر برای کاربران گشوده می شود که در ابتدای امر از آن ها یک آدرس ایمیل معتبر درخواست می کند که باید به پسورد ایمیل دسترسی داشته باشید تا بتوانید کد و پسوردی که به ایمیل شما ارسال می شود به راحتی دسترسی داشته باشید. پس از وارد کردن کد و پسورد بایست علامت مربوط به قبول شرایط و قوانین را وارد کنید. گزینه من ربات نیستم را انتخاب کنید و در ادامه بر روی آیکون ثبت نام کلیک کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.پس از اینکه از مراحل ابتدایی ساخت اکانت عبور کردید باید مرحله احراز هویت نوبیتکس را اجرا کنید.حتما بخوانید: ثبت نام نوبیتکس
مراحل احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال در سایت Nobitex.ir
پس از آنکه مراحل ثبت نام و ساخت اکانت را در صرافی نوبیتکس گذراندید به مرحله احراز هویت نوبیتکس بروید و برای تکمیل این فرآیند مراحلی را که بیان شده است ادامه دهید.ابتدا گزینه احراز هویت را انتخاب کنید سپس شماره تلفن و کدی را که برای شما ارسال می شود را وارد کنید.در گام بعدی کاربران باید اطلاعات مربوط به کارت شناسایی خود را وارد کنند در کنار نام خانوادگی و اسم فرد بایست جنسیت، شماره ملی و تصویر کارت، تاریخ تولد خود را به درستی وارد کنند.در این گام باید آدرس پستی و شماره تلفن ثابت را درج کنید.در این گام باید مشخصاتی را که به کارت های بانکی مرتبط می شود که قصد دارید واریز های ریالی خود را با آن انجام بدهید را درج کرده و گزینه ذخیره را لمس کنید. در اینجا باید اطلاعاتی را که مرتبط به حساب بانکی است را وارد کرده فراموش نکنید که حساب باید متعلق به خود فرد ثبت نام کننده باشد.در این مرحله باید نام بانک و شناسه شبای مربوطه را وارد کنید. در این مرحله نیز پس از وارد کردن اطلاعات گزینه تایید را انتخاب کنید. نکته قابل توجه اینکه کاربران در هنگام احراز هویت نوبیتکس این امکان را دارند که به شکل همزمان چند حساب بانکی را وارد کنند.برای انجام صحیح این گام لازم است که شماره تلفن ثابت را درج کرده و بر روی آیکون ارسال کد ضربه بزنید. به وسیله شماره ای که وارد کرده اید یک تماس برقرار می شود و در آن کد مربوطه اعلام می شود را در بخش مخصوص آن وارد کنید. تا به این ترتیب شماره تلفن ثابتی را که درج نموده اید مورد تایید قرار دهید.در این مرحله لازم است که تصاویر مربوط به اسناد هویتی خود را مانند کارت ملی بارگذاری کنید.پس از اینکه اطلاعات طی یک فرایند تکمیل شدند کاربران وظیفه دارند که برای تایید منتظر تماس از طرف کارشناس های نوبیتکس بمانند. افرادی که اطلاعات آن ها مورد تایید قرار می گیرد می توانند از خدمات این صرافی برای معاملات انواع ارز های دیجیتال بهره مند شوند.بیشتر بخوانید: دانلود برنامه نوبیتکس


فعال کردن احراز هویت دو عاملی در نوبیتکس Nobitex
در ادامه احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس کاربران باید برای بالا بردن سطح ایمنی حساب کاربری خود از قابلیت فعال کردن کد شناسایی دو عامل اقدامات لازم را انجام دهند.در ابتدای امر باید به فهرست شناسایی امنیتی یا دو عاملی را فعال کرده و گزینه فعال کردن تشخیص دو عاملی را انتخاب کنید.در این بخش می توانید از طریق لینک های معتبر اپلیکیشن احراز هویت گوگل یا google authentication را دانلود کنید. برای ادامه فرایند گزینه ی آغاز فعال سازی را انتخاب کنید.کاربران می توانند در قسمت بعدی QR کدی را که به شکل اختصاصی برای آن ها صادر شده است را مشاهده نمایند. با کمک کلیدهای امنیت این امکان وجود دارد که شناسایی دو مرحله ای خود را به شکل دستی بازیابی یا فعال نموده و این قابلیت ها در کادر زرد رنگ نشان داده شده است.نکته حائز اهمیت این است که در صورتی که مشکلی در برای اپلیکیشنی که با آن کد شناسایی دو عامل را فعال کرده اید رخ داد برای اینکه بتوانید آن را دوباره فعال کنید فراموش نکنید که کد و بارکدی را که در کادر نارنجی رنگ وجود دارد را در یک محل امن ذخیره کنید.بیشتر بخوانید: راه های کلاهبرداری از کاربران نوبیتکس


روش فعال سازی کد شناسایی دو عاملی نوبیتکس Nobitex در Google Authenticator
یکی دیگر از روش های احراز هویت نوبیتکس استفاده از گوگل آتنتیکیتور است که ابتدا باید از یک مرجع معتبر این اپلیکیشن را دانلود کنید. پس از انجام نصب برنامه برای نصب بایست به این صورت عمل کرده تا نتایج درستی را دریافت کنید. ابتدا وارد برنامه گوگل آتنتیکیتور شده و آیکون شروع یا Begin را انتخاب کنید.در این مرحله از فعال سازی احراز هویت نوبیتکس در گوشی تلفن همراه باید گزینه SKIP را انتخاب کنید.در صورتی که کاربر قصد داشته باشد اکانت یا حساب کاربری خود را بر روی یک دستگاه به جز موبایل مانند لپ تاپ و ....نصب کند باید این قابلیت را خواهد داشت که فرایند اسکن بارکد یا scan a barcode را انجام بدهید. افرادی که قصد دارند این برنامه را بر روی گوشی های هوشمند خود نصب کنند در صورتی که نمی توانند مرحله اسکن بارکد را به هر دلیلی انجام بدهند باید عبارت Enter a provided key را انتخاب کنند.در این روش برای ادامه فرآیند احراز هویت نوبیتکس گزینه اسکن بارکد را برگزیده سپس آن را در برابر QR کدی که در حساب کاربری شما قرار دارد بگیرید.در روش دوم کاربران می توانند عبارت Enter a provided key را برگزیده و secret key یا کلید سری خود را در کادر کلید در بخش اکانت یا حساب کاربری رفته و اطلاعات مرتبط به سایتی را که در آن عملیات فعالسازی دو عاملی را انجام می دهید بر اساس آن انجام دهید.یکی دیگر از برنامه های پرکاربرد که برای احراز هویت نوبیتکس به صورت دو عاملی استفاده می شود مایکروسافت آتنتیکیتور است که باید آن را از یک لینک معتبر دانلود کرده و مانند برنامه دیگر واژه Skip را براساس تصویر زیر انتخاب کنید.بر روی علامت مربوط به + یا ادد اکانت کلیک کنید.برای ادامه Other را انتخاب کنید.در صورتی که قصد دارید این این اپلیکیشن را بر روی لپ تاپ نصب نمایید توجه کنید که امکان اسکن بارکد را داشته باشید. در صورت استفاده از وسایل دیگر مانند موبایل باید or enter code manually فرآیند کد را به شکل دستی وارد نمایید. به این ترتیب می توانید همانند صرافی های آنلاین ارز دیجیتال دیگر نوبیتکس را در گوشی همراه خود داشته باشید.در ادامه بخوانید: مشاوره سرمایه گذاری ارز دیجیتال


برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ایجاد حساب در نوبیتکس در کانال تلگرام سرمایه گذاری عضو شوید ، همچنین کارشناسان مرکز مشاوره سرمایه گذاری دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره سرمایه گذاری تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون احراز هویت در صرافی آنلاین ارز دیجیتال نوبیتکس پاسخ دهند.

سوالات متداول


1- هنگام احراز هویت در صرافی نوبیتکس Nobitex اطلاعات حساب بانکی می بایست به نام خود شخص باشد؟
بله، اطلاعات حساب بانکی می بایست به نام خود شخص باشد که در متن مقاله اطلاعات مورد نیاز جهت احراز هویت در صرافی نوبیتکس آورده شده است.


2- زمان ایجاد حساب کاربری در صرافی نوبیتکس Nobitex می بایست فیلتر شکن فعال باشد؟
خیر، نیاز به استفاده از فیلتر شکن زمان ایجاد حساب کاربری در صرافی نوبیتکس نمی باشد که در متن مقاله مراحل ایجاد حساب کاربری در نوبیتکس بیان شده است.


3- جهت حفظ  امنیت حساب کاربری در صرافی نوبیتکس Nobitex چه اقدامی می توان انجام داد؟
کاربران این صرافی می توانند تایید شناسایی دو عاملی را برای حساب کاربری خود فعال نمایند که در متن مقاله دو روش آن ذکر شده است.

منبع : نحوه احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس Nobitex
ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/lBkM
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر