کاربرد دستگاه دی وی آر چیست؟

کاربرد دستگاه دی وی آر چیست؟
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
mobin1

خیلی از افراد اسم دستگاه دی وی آر به گوششان خورده است اما نمی دانند این اسم برای چکاری است و چه کاربردی دارد . ما قصد داریم در این مقاله درباره دستگاه دی وی آر بطور کامل و جامع صحبت کنیم. 

دستگاه DVR (Digital Video Recorder) به عنوان یک دستگاه ضبط و ذخیره تصاویر ویدئویی از دوربین مداربسته بکار می رود. کاربرد اصلی دستگاه دی وی آر در سیستم های نظارت تصویری است که شامل یک یا چند دوربین مداربسته است.

با استفاده از دستگاه DVR، شما می توانید تصاویر ویدئویی را از دوربین های مداربسته ضبط و ذخیره کنید. این دستگاه دارای هارد دیسک داخلی است که به عنوان محل ذخیره سازی برای تصاویر استفاده می شود. شما می توانید زمان ضبط را تنظیم کنید و تصاویر را بر اساس زمان، تاریخ و رویدادهای ویژه دیگر جستجو کنید.

علاوه بر ضبط و ذخیره، دستگاه DVR وظیفه پخش تصاویر را هم بر عهده دارد. شما می توانید تصاویر ضبط شده را در زمان لحظه به صورت زنده یا بازیابی از حافظه پخش کنید. بعضی از دستگاه های DVR همچنین قابلیت اتصال به شبکه دارند و امکاناتی مانند اتصال از راه دور و مشاهده تصاویر از طریق اینترنت را فراهم می کنند.

دستگاه DVR به عنوان یک قسمت مهم از یک سیستم نظارت تصویری استفاده می شود. تصاویر ضبط شده توسط دوربین ها می توانند در بررسی و رصد رویدادها، امنیت فیزیکی، حفاظت از اماکن و متعادل‌سازی فعالیت های روزانه کمک کنند.

همچنین مهم است که در هنگام خرید دستگاه DVR برای دوربین‌های مداربسته، به چند نکته توجه کنید:

1. تعداد کانال‌ها: 

بررسی کنید که دستگاه DVR چند کانال پشتیبانی می‌کند. این تعداد باید با تعداد دوربین‌هایی که قصد اتصال به آن دارید سازگار باشد. به عنوان مثال، اگر سه دوربین مداربسته دارید، دستگاه DVR باید حداقل سه کانالی باشد.

2. کیفیت تصویر:

 بررسی کنید که دستگاه DVR قابلیت ضبط و پخش تصاویر با کیفیت بالا را داراست. ترجیحاً باید قابلیت ضبط و پخش تصاویر با رزولوشن HD یا حتی Full HD را داشته باشد تا جزئیات بیشتری در تصاویر مشاهده شود.

3. ظرفیت ذخیره سازی:

 بررسی کنید که دستگاه DVR چه ظرفیت ذخیره سازی دارد. ظرفیت هارد دیسک دستگاه باید کافی باشد تا بتوانید تصاویر را به مدت طولانی ضبط کنید. همچنین، برخی دستگاه‌ها امکان اتصال هارد دیسک خارجی را هم دارند که به شما امکان افزایش ظرفیت ذخیره سازی را می‌دهد.

4. ویژگی‌های پیشرفته:

 بررسی کنید که دستگاه DVR دارای ویژگی‌های پیشرفته‌ای همچون تکنولوژی تشخیص حرکت، پشتیبانی از شبکه و اتصال اینترنت، امکان دسترسی از راه دور، حالت‌های ضبط متنوع و قابلیت اشتراک‌گذاری تصاویر باشد.

5. سازگاری با دوربین‌ها:

 اطمینان حاصل کنید که دستگاه DVR با دوربین‌های مداربستهی مورد نظرتان سازگار است و پروتکل‌های ارتباطی آن‌ها را پشتیبانی می‌کند. بهتر است تمامی دوربین‌هایی که قصد استفاده از آن‌ها را دارید، با دستگاه DVR سازگاری داشته باشند.

6. استقامت و قدرت پردازش:

 اطمینان حاصل کنید که دستگاه DVR دارای استقامت و پایداری مناسب است و برای پردازش تصاویر با سرعت بالا مناسب است. این مهم است تا از اختلالات در ضبط و پخش تصاویر جلوگیری شود.

7. مدیریت دسترسی و امنیت: 

برخی دستگاه‌های DVR امکانات مدیریت دسترسی و رمزگذاری تصاویر را دارند. اطمینان حاصل کنید که دستگاه انتخابی شما این امکانات را فراهم می‌کند تا امنیت سیستم نظارت تصویری شما تامین شود.

 

نظرتان را بنویسید