اعلام جزئیات انتقال نماد ذوب به بورس

اعلام جزئیات انتقال نماد ذوب به بورس
ذخیره سازی
396 نمایش
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyvalaw

مدیر عامل شرکت ذوب آهن اصفهان، از موافقت هیأت پذیرش با درج نماد ذوب در بورس اوراق بهادار تهران خبر داد و عنوان کرد که این نماد پس از انجام کار های درج نماد، به بورس منتقل خواهد شد. منصور یزدی زاده افزود : تغییر بازار شرکت ذوب آهن اصفهان از فرابورس به بورس، مدت زیادی است که در دست بررسی شرکت بود و برنامه ریزی شده بود که پس از تحول شرکت در زمینه سود آوری و عملیات، انتقال نماد این شرکت به بازار بورس انجام گیرد و همچنان که شاهدیم، عملیات شرکت از سال 1397 به سود آوری رسیده و سال 1399 زیان انباشته این شرکت به طور کامل پوشش داده شد و بخشی از سود نیز بین سهامداران تقسیم گردید.

بنابراین با پیگیری کار از سازمان های مربوط، تغییر بازار نماد ذوب در اسرع وقت انجام شده و در حال حاضر نیز با موافقت هیأت پذیرش و درج نماد ذوب در بازار بورس، شاهد معاملات این نماد در این بازار خواهیم بود. معافیت ذوب بیشتر می شود. این مقام مسئول اضافه کرد که تغییر بازار شرکت ذوب آهن، اتفاق مبارکی است که هم به سهامداران این مجموعه کمک می کند و هم موجب اثر گذاری بیشتر شرکت در بازار سرمایه خواهد بود.
وی افزود : شرکت ذوب آهن جزو شرکت های بزرگ صنعت فولاد کشور بوده و سهام آن نیز همواره از اقبال بالای سرمایه گذاران برخوردار بوده است، از این رو پس از انتقال به بازار بورس، شاهد حضور این نماد در کنار سهام شرکت های بزرگ و تاثیر گذار بر شاخص کل بورس خواهیم بود و این موضوع به دیده شدن شرکت ذوب آهن و اقبال بیشتر بازار سرمایه به سرمایه گذاری در این نماد بورس کمک شایانی می نماید و شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری که مایل به انطباق سرمایه گذاری خود با روند شاخص کل بورس هستند، می توانند سرمایه خود را به این نماد نیز اختصاص دهند. همچنین این تغییر باعث می شود تا شرکت ذوب آهن از معافیت های مالیاتی بیشتری برخوردار گردد که بر سود آوری این شرکت نیز اثرگذار است.
مدیر عامل ذوب آهن با بیان این که آینده شرکت ذوب آهن از نظر سود آوری بسیار روشن است، افزود : در حال حاضر بسیاری از ریسک هایی که بازار سرمایه و به خصوص صنعت فولاد را تهدید می کند، اثر گذاری کمتری بر شرکت ذوب آهن داشته و برخی از عوامل اقتصادی در حال وقوع، نظیر کاهش قیمت ذغال سنگ، برای ذوب آهن دارای تاثیر مثبت می باشد. بنابراین امید است که تغییر بازار این نماد همراه با تحولات ایجاد شده در عملیات و سود آوری شرکت، نوید بخش روز های خوب و پر سودی برای سرمایه گذاران این شرکت باشد.

 

منبع : تسنیم

 

در ادامه بخوانید: سامانه سجام
 

ShortURL as Linkp.ir
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر