645 درصد رشد جهت خروج پول از بورس

645 درصد رشد جهت خروج پول از بورس
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyvalaw

در هفته اخیر روند خروج نقدینگی حقیقی از بورس ادامه داشت و رکورد پنج روز متوالی را ثبت کرد. در هفته اخیر شرکت سپرده گذاری مرکزی در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه رفت که روز چهارشنبه شاهد خروج 16 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار بودیم. روز شنبه 374 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بورس خارج شد و روز یکشنبه این رقم به 276 میلیارد تومان رسید. روز دوشنبه بیشترین میزان خروج نقدینگی حقیقی هفته ثبت شد و به رقم 534 میلیارد تومان بالغ شد.

در پایان معاملات روز سه‌ شنبه 59 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار خارج شد و بورس پنجمین روز خروج پول حقیقی را پشت سر گذاشت. اما روز چهارشنبه این روند متوقف شد و شاهد ورود 13 میلیارد تومان پول حقیقی بودیم. در مجموع کل هفته هزار و 230 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 246 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین رشد 645 درصدی داشته است.

ورود نقدینگی حقیقی به صندوق‌های با درآمد ثابت

در هفته اخیر شاهد ورود پول حقیقی به صندوق‌ های با درآمد ثابت بودیم. به استثنای روز شنبه، در 4 روز بعدی هفته خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی در این صندوق‌ ها مثبت بود. 

در مجموع این هفته 145 میلیارد تومان پول حقیقی به صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری قابل معامله در بورس وارد شده است. به طور میانگین روزانه 29 میلیارد تومان پول حقیقی از این صندوق‌ ها خارج شده است. بنابراین می‌ توان گفت به‌طور متوسط 12 درصد از پول حقیقی خارج شده از بورس روانه صندوق‌ های با درآمد ثابت شده است. 

منبع : اقتصاد نیوز

 

در ادامه بخوانید: سامانه سجام

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/n2lp
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر