زیر گروه های کنکور هنر

زیر گروه های کنکور هنر
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyvagroup
گروه آزمایشی هنر از 5 زیرگروه تشکیل شده است که هر کدام از این زیرگروه ها دارای تعدادی رشته­ مشخص می باشند . در تمامی زیر شاخه های رشته هنر ، ضرایب دروس عمومی یکسان و اختلاف آن ­ها تنها در ضرایب دروس اختصاصی بوده که همین تفاوت باعث متفاوت بودن رتبه و تراز داوطلب در زیر گروه های مختلف می باشد .
داوطلبان کنکور هنر برای کسب موفقیت در این ماراتن بزرگ بهتر است در ابتدای سال تحصیلی یعنی درست زمان شروع برنامه ریزی برای کنکور هنر با اطلاع از زیر گروهی که رشته مد نظرشان در آن قرار دارد و ضرایب دروس در آن زیرگروه ، شروع به مطالعه کنند .

از آنجایی که ضرایب دروس کنکور هنر در هر زیر گروه متفاوت می باشد ، اطلاع داشتن از زیر شاخه ها و ضرایب آن مطالعه منابع را آسان تر ، برنامه‌ریزی را دقیق ‌تر و موفقیت در کنکور را تضمین خواهد کرد.  همچنین سبب می شود تا به خوبی از ارزش ، اهمیت و تاثیر هر درس در میزان رتبه ای که به دست می آوریم مطلع شوید . به همین جهت در ادامه به بررسی ضرایب و زیر گروه های کنکور سراسری هنر پرداخته شده است . با ما همراه باشید !

رشته های ارائه شده در زیر گروه های کنکور هنر
تمامی ضرایب و زیرگروه های کنکور هنر در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400 و حتی دفترچه انتخاب رشته این آزمون قابل مشاهده می باشد . داوطلبان جهت اطلاع از ضرایب رشته مورد نظر خود حتما باید این قسمت از دفترچه ثبت نام و یا انتخاب رشته کنکور سراسری را مطالعه نمایند و با اطلاع از اهمیت هر درس ، بتوانند برنامه ریزی دقیق حهت کسب موفقیت در کنکور 1400 داشته باشند . رشته های ارائه شده در هر زیر گروه به شرح زیر می باشد :مقطع تحصیلی
رشته های ارائه شده در زیر گروه یک

کارشناسی آموزش ارتباط تصويري ، ارتباط تصويری ، تلويزيون و هنرهای ديجيتالی ، چاپ ، صنايع دستی ، طراحی پارچه ، طراحی و ساخت طلا و جواهر ، طراحی صحنه ، طراحی لباس ، عكاسی ، فرش ، كتابت و نگارگری ، مجسمه سازی ، نقاشی ، نقاشی ايرانی ، هنرهای تجسمی ، هنرهای صناعی
کاردانی

كاردانی عكاسی خبری ، كاردانی فرش دستباف ، كاردانی گرافيک ، كاردانی گرافيک رايانه ، كاردانی هنر سفالگری ، كاردانی هنرهای تجسمی ، كاردانی هنرهای سنتی


مقطع رشته های تحصیلی در زیر گروه دو
کارشناسی باستان شناسی ، طراحی صنعتی ، مرمت بناهای تاريخی ، مرمت و احيای بناهای تاريخی ، هنر اسلامی
کاردانی

كاردانی باستان شناسی ، كاردانی طراحی صنعتی


مقطع رشته های تحصیلی در زیر گروه سه
کارشناسی مرمت آثار تاريخی ، موزه
کاردانی كاردانی حفاظت و مرمت آثار تاريخی ، كاردانی موزه


مقطع رشته های تحصیلی در زیر گروه چهار
کارشناسی ادبيات نمايشی ، بازيگری ، سينما ، كارگردانی تلويزيون ، نمايش عروسكی
کاردانی کاردانی انيميشن ، كاردانی هنرهای نمايشی


مقطع رشته های تحصیلی در زیر گروه پنج
کارشناسی  آهنگسازی ، موسيقی نظامی ، نوازندگی موسيقی ايرانی ، نوازندگی موسيقی جهانی 


 مطالعه مقاله زیر می تواند شما را در انتخاب بهترین منابع کنکور هنر از میان تمامی منابع موجود در بازار راهنمایی کند .

بیشتر بخوانید: بهترین منابع کنکور هنر


ضرایب دروس عمومی و اختصاصی در زیر گروه های مختلف رشته هنر
تمامی دروس کنکور هنر به دو دسته عمومی ( ادبیات فارسی ، عربی ، معارف و زبان ) و تخصصی ( درک عمومی هنر ، درک عمومی ریاضی _ فیزیک ، ترسیم فنی ، خلاقیت تصویری و تجسمی ، خلاقیت نمایشی ، خلاقیت موسیقی و خواص مواد ) تقسیم می شوند . ضرایب دروس عمومی در تمامی زیر گروه ها ثابت اما ضرایب دروس تخصصی در هر زیر گروه متفاوت می باشد . ضرایب تمامی دروس کنکور هنر به تفکیک زیر شاخه ها در جدول زیر قرار داده شده است .

اطلاع از ضرایب دروس کنکور هنر سبب می شود که از اهمیت دروس برای قبولی در رشته مورد نظر خود مطلع شده و با استناد به این ضرایب زمان برنامه ریزی جهت مطالعه کنکور هنر 1400 از اهمیت دروس به خوبی آگاهی داشته باشید .دروس عمومی و به همراه ضرایب آن در تمامی زیر گروه ها
مواد امتحانی ضرایب
زبان و ادبیات فارسی 4
زبان عربی 2
فرهنگ و معارف اسلامی 3
زبان خارجه 2


ضرایب دروس کنکور در هر زیر گروه
نام درس زیرگروه 1 زیرگروه 2 زیرگروه 3 زیرگروه 4 زیرگروه 5
درک عمومی هنر 4 3 3 3 3
درک عمومی ریاضی- فیزیک 3 1 3 3 3
ترسیم فنی 1 2 2 1 1
خلاقیت تصویری و تجسمی 4 4 2 2 1
خلاقیت نمایشی 3 4 2 2 2
خلاقیت موسیقی 1 1 1 1 4
خواص مواد 1 1 1 1 1
روانشناسی 1 2 1 3 3 توجه داشته باشید که تاثیر دروس اختصاصی در کنکور سراسری سه برابر دروس عمومی است یعنی برای اطلاع از ضرایب اصلی هر درس کافیست ضریب گفته شده در جدول بالا را در عدد 3 ضرب کنید . برای اطلاع از جزئیات آزمون عملی کنکور رشته هنر حتما مقاله زیر را مطالعه نمایید .

بیشتر بخوانید: صفر تا صد آزمون عملی کنکور هنر


مشاوره اهمیت زیر گروه های کنکور هنر
داوطلبان کنکور هنر می توانند با مطالعه و شناسایی رشته ها و همچنین اطلاع از ضرایب هر زیر شاخه کنکور هنر به راحتی از انواع رشته های دانشگاهی آگاه شده و نسبت به برنامه ریزی مطالعاتی دروس اختصاصی و عمومی اقدام نمایند .

چرا که اگر در درسی با ضریب بالا ، درصد کمتری کسب شود ، شانس قبولی داوطلب به راحتی پایین خواهد آمد . از همین رو هر چه ضریب بیشتر ، میزان اهمیت و تاثیر آن بالاتر خواهد بود . بنابراین ضریب هر درس مشخص می کند شما برای هر درس چقدر  زمان مطالعه در نظر بگیرید و کدام دروس و منابع از دیگر دروس مهم تر هستند و تعداد تست های درست در کدام درس به کسب رتبه بهتر کمک می کند .

در ادامه بخوانید: دانلود دفترچه انتخاب رشته هنر

 متقاضیان کنکور هنر ، پس از مطالعه این مقاله در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهامی در خصوص زیر گروه های کنکور هنر ، می توانند از طریق تماس تلفنی با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا از خدمات مشاوره ای این موسسه بهرمند شده و از تجربیات و راهنمایی های کارشناسان مجرب سامانه مشاوره تحصیلی هیوا در زمینه مورد نظر خود استفاده نمایند .
سوالات متداول


1- برای مشاهده زیر گروه های کنکور سراسری هنر کجا مراجعه شود ؟
این زیر گروه ها در دفترچه ثبت نام ارائه می شوند که البته با مطالعه این مقاله می توانید از رشته های مندرج در زیر گروه های کنکور هنر مطلع شوید .
2- اهمیت هر درس در هر زیر گروه هنر بر چه اساسی مشخص می شود ؟
بر اساس ضریب آن درس مشخص می شود بطوریکه هر چه ضریب یک درس بالاتر باشد اهمیت و تاثیر آن نیز در کنکور بیشتر خواهد بود ،برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله را مطالعه نمایید .
3- کنکور سراسری هنر دارای چند زیر گروه است ؟
5 زیر گروه است که به تفصیل در این مقاله زیر گروه ها و زیر شاخه های رشته هنر ارائه شده است .

منبع : زیر گروه های کنکور هنر
ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/5NyY
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر