آیا انتقال کرونا از مادر به جنین ممکن است؟

آیا انتقال کرونا از مادر به جنین ممکن است؟
ذخیره سازی
1
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
healty407

آیا انتقال کرونا از مادر به جنین ممکن است؟

کرونا و سقط جنین سیستم ایمنی بانوان در زمان بارداری تضعیف می‌شود. همان‌طور که می‌دانید سیستم ایمنی ضعیف، مهم‌ترین عامل خطر در ابتلا به‌ ویروس کرونا است. از این رو مادران باردار بیشتر در معرض ابتلا به این ویروس هستند. از طرفی به دلیل رشد جنین در ماه های پایانی بارداری. و فشار ایجاد شده از طریق افزایش اندازه رحم. به شش‌های مادر و دیگر اندام‌های وی موجب می‌شود. هوا به راحتی در تمامی ریه جریان نیابد و این خود امکان ابتلا به عفونت را افزایش خواهد داد. ازاین‌رو ابتلا به ویروس کرونا در دوران بارداری می‌تواند برای مادران بسیار خطرآفرین باشد. به این دلیل است که پزشکان رعایت موارد بهداشتی را در مادران باردار بیشتر تأکید می‌کنند.

جلوگیری از سقط جنین

 

بر اساس یافته‌هایی که تا امروز به دست آمده است. و تمام شواهد موجود، زنان باردار در مقایسه با سایر زنان غیر باردار سالم در صورت ابتلا به ویروس Covid-19 در معرض خطر بیشتر ابتلا به نوع شدید بیماری COVID-19 قرار ندارند؛ اما در صورتی زنان باردار بیشتر در معرض خطر ابتلا به نوع شدید بیماری COVID-19 و یا احتمال بیشتر ابتلا به عوارض جانبی بارداری مانند تولد زودرس قرار می‌گیرند که:

  • زنان باردار از نژاد سیاه، آسیایی و اقلیت (BAME) باشند.
  • بالای 35 سال هستند.
  • دچار اضافه وزن یا چاقی باشند.
  • زنانی که از قبل دارای مشکلات پزشکی مانند فشار خون بالا و دیابت هستند.

خطرات کرونا در بارداری برای جنین

https://salamatiha.com/buy-cheap-abortion-pills/

بیشترین خطری که نوزاد به دنیا نیامده شما را تهدید می‌کند، این است که زودتر از موعد مقرر وارد مراحل زایمان شوید. ( خرید قرص سقط جنین ) این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که شدت بیماری شما آن‌قدر زیاد است که پزشک دستور به زایمان زودرس می‌دهد. هر اندازه زمان زایمان شما نزدیک به زمان طبیعی باشد، خطر کم‌تری جنین را تهدید می‌کند؛ بنابراین انجام سزارین در چنین موردی باید طبق دستور پزشک انجام شود.

در صورت ابتلا به ویروس کرونا در بارداری ممکن است، بدن شما در حین زایمان اکسیژن کافی دریافت نکند و این اتفاق باعث می‌شود که جنین آمادگی کمتری برای زایمان پیدا کند.

طبق تحقیقاتی که تا کنون انجام شده است. از ۲۰ مادر مبتلا به کویید ۱۹ که حامله بوده‌اند، فقط یک نوزاد علائم عفونت به ویروس کرونا را از خود نشان داد. احتمال می‌رود که در زمان زایمان به کرونا مبتلا شده است. و نوزادانی که به این ویروس مبتلا شده‌اند روند بهبودی خوبی داشته‌اند.

عواملی که باعث سقط جنین میشود

تأثیر ویروس کرونا بر نوزادان

 

کرونا و سقط جنین تحقیقات جدیدی که انجام گرفته است. نشان می دهد که ویروس کرونا در دوران بارداری از زنان باردار به جنین منتقل نمی‌شود. اگرچه مطالعات جدید منتشرشده کوچک بود و تنها 9 زن باردار را مورد ارزیابی قرار داد؛ اما اولین مشاهداتی است که در مورد چگونگی تأثیر بیماری تنفسی بر حاملگی وجود دارد. در این مقاله، نوزادانی كه مادرانشان ویروس COVID-19 داشته‌اند را 36 ساعت پس از تولد مورد آزمایش قرار داده‌اند.

و طی بررسی‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد. که مایع آمنیوتیک، خون بند ناف یا شیر مادر، از راه‌های انتقالی ویروس کرونا نیستند. البته لازم به ذکر است که در این مطالعات هنوز تأثیر کرونا بر زنان باردار در مراحل اولیه بارداری مشخص نشده است. زیرا این مطالعه فقط بر روی مادران باردار در سه ماهه سوم. احتمالاً بعد از تولد باید از نوزادان خود جدا شوند. تا از طریق تماس نزدیک، ویروس را به نوزاد خود منتقل نکنند.

علائم بارداری چیست

توصیه‌های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا

کرونا و سقط جنین سیستم ایمنی بدن یک خانم باردار، همزمان با بارداری دچار تغییر می‌شود و در این زمان است که احتمال ابتلا به عفونت‌های تنفسی در آنها بسیار بالا خواهد رفت. به همین دلیل واکسیناسیون در برابر سرفه و آنفولانزا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگرچه تاکنون واکسنی برای مقابله با این ویروس وجود ندارد؛ اما اقدامات احتیاطی وجود دارد که متوجه خانم‌های باردار و افراد اطراف او می‌شود:

  • دستان خود را حداقل ۲۰ ثانیه به خصوص. بعد از رفتن به توالت و قبل از خوردن غذا. به طور مرتب با صابون و آب بشویید. همچنین می‌توانید از یک جایگزین مناسب مانند الکل برای ضدعفونی دستان خود استفاده کنید.
  • هنگام سرفه یا عطسه با کج آرنج خود، بینی و دهان خود را بپوشانید و دیگران را به انجام همین کار ترغیب کنید و یا از دستمال برای این کار استفاده کنید. سپس دستمال را درون سطل درب دار قرار داده. و دستان خود را بشویید.
  • از تماس دست‌ها با چشم، بینی و دهان خود خودداری کنید.
  • از مصرف گوشت نیم‌پز و یا نپخته خودداری کنید.
  • در صورت امکان، فاصله یک متری خود را از افرادی که علائم بیماری دارند حفظ کنید.

روشهای رادیو گرافی و سونوگرافی

از جمله اقدامات تشخیصی هستند که در بیشتر موارد در صورت عدم دقت، می‌توانند مسیر تشخیص، کنترل و درمان بیماری را تغییر دهند. و حتی به قیمت جان بیمار ختم شوند. امروزه مراکز رادیولوژی ، سونوگرافی و ماموگرافی مجهز، دقیق و مدرن زیادی در اغلب شهرها از جمله اصفهان وجود دارد که گزینش و مراجعه به آنها می‌تواند نتایج مثبتی در پی داشته باشد.

خرید قرص سایتوتک

این مطالعه که در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد. چندین مرکز ثبت سلامت را در نروژ تجزیه و تحلیل کرد. تا نسبت افراد واکسینه شده را که در سه ماهه اول. سقط جنین را تجربه کردند. و آن‌هایی که در پایان سه ماهه هنوز باردار بودند، مقایسه کرد.

کرونا ویروس باعث سقط می شود؟

کرونا و سقط جنین ( خرید آمپول سقط جنین ) نویسندگان دربیانیه‌ای نوشتند. مطالعه ما هیچ شواهدی مبنی بر افزایش خطر از دست دادن زودهنگام بارداری. پس از واکسیناسیون کووید-۱۹ پیدا نکرد. و به یافته‌های دیگر گزارش‌های حمایت از واکسیناسیون کووید-۱۹ در دوران بارداری اضافه می‌کند.

https://salamatiha.com/buy-the-original-abortion-pill/

این مطالعه نشان می‌دهد. که خطر از دست دادن زودهنگام بارداری. ناشی از واکسیناسیون کرونا وجود ندارد. در این مطالعه ۱۳۹۵۶ فرد با حاملگی در حال انجام که ۵.۵ درصد آن‌ها. واکسینه شده بودند.و همچنین ۴۵۲۱ مورد سقط جنین که ۵.۱ درصد از آن‌ها واکسینه شده بودند، مورد بررسی قرار گرفت. در نروژ، واکسیناسیون در طول سه ماهه اول توصیه نمی‌شود. مگر در کسانی که شرایط خطر زمینه‌ای دارند. اما ممکن است برخی هنوز از باردار بودن خود آگاه نبوده باشند. احتمال میرود واکسینه باشند.

بر اساس محاسبات این مطالعه، با توجه به عواملی مانند. افرادی که از سقط جنین رنج می‌بردند. ۹ درصد کمتر احتمال داشت. که علیه کووید-۱۹ واکسینه شده باشند.

نتایج مطالعه

نتایج مطالعه در تمام انواع واکسن‌ها مشابه بود، چه دریافت کنندگان واکسن یک یا دو دوز داشته باشند. این مطالعه خبر خوبی برای والدین باردار است که در اوایل بارداری واکسینه شده‌اند یا کسانی که کنجکاو در مورد بارداری پس از واکسیناسیون هستند. . بیشتر سقط جنین در سه ماهه اول بارداری اتفاق می‌افتد.

آن‌ها نوشتند: زنان باردار مبتلا به کووید-۱۹ در معرض افزایش خطر پیامد‌های نامطلوب هستند و واکسیناسیون کووید-۱۹ در دوران بارداری توصیه می‌شود. این یافته‌ها از جدیدترین‌های تعدادی از مطالعات در مورد کووید-۱۹ و بارداری هستند.

زگیل تناسلی در زنان

https://salamatiha.com/%d8%b2%da%af%db%8c%d9%84-%d8%aa%d9%86%d8%a7%d8%b3%d9%84%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86/

هفته گذشته، انجمن پزشکی نیوبرانزویک از افراد باردار خواست واکسینه شوند، زیرا چهار برابر بیشتر احتمال دارد که به دلیل ویروس در بیمارستان بستری شوند. در انتاریو، علیرغم شواهدی مبنی بر افزایش خطر برای این گروه، تعداد واکسیناسیون در میان زنان باردار عقب مانده است.

کرونا و سقط جنین مطالعه‌ای که در اوایل این ماه منتشر شد نشان داد کسانی که باردار بودند. در صورت داشتن علامت. بیشتر به زایمان اورژانسی نیاز داشتند. طی مطالعاتی دقیق. که عفونت کووید-۱۹ خطر پیامد‌های منفی. را برای افراد باردار و نوزادان آن‌ها افزایش می‌دهد.

هفته دوم بارداری

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/OQrQ
نظرتان را بنویسید
موارد بیشتر