حداقل و حداکثر افزایش حقوق در طرح رتبه بندی معلمان اعلام شد

حداقل و حداکثر افزایش حقوق در طرح رتبه بندی معلمان اعلام شد
ذخیره سازی
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
کمال

عباس نجار، سرپرست مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش از افزایش کیفیت آموزش و توجه به سطح ارتقاء و جایگاه معلمان در لایحه رتبه بندی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عباس نجار، در گردهمایی مدیران و معاونین مناطق 21گانه این استان در اردوگاه شهید منتظری شهریار، گفت: آموزش و پرورش در مناطق شهرستان های استان تهران، سرآمد کل کشور بوده و با توجه به سابقه خدمتی در این مجموعه به عینه می دیدم که بسیاری از همکاران به صورت ویژه کار می کنند.

 سرپرست مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و اموراداری وزارت آموزش و پرورش در خصوص ساماندهی نیروی انسانی، اذعان کرد: شهرستان های استان تهران همیشه در جذب نیرو دچار یک مظلومیت خاص است و این وضعیت هنوزهم ادامه دارد.

یک مرحله ای شدن نقل و انتقال فرهنگیان

این مقام مسئول از یک مرحله ای شدن سامانه نقل و انتقالات خبر داد و افزود: دیگر چیزی به اسم نقل و انتقال اضطراری نخواهیم داشت و نقل و انتقال فقط یک بار و آن هم به صورت سیستمی انجام می شود.

وی ادامه داد: در سامانه نقل و انتقالات افرادی می توانند اقدام کنند که سابقه بالای ۱۰ سال خدمت داشته باشند تا بتوانند داخل استان منتقل شوند و در خصوص انتقال از استان به سایر استان های کشور شرط لازم، حداقل داشتن ۱۵ سال سابقه کار است.

نجار افزود: در هر استان به تعدادی که نیرو خارج می شود باید نیرو وارد شود تا توازن نیرو در استان حفظ شود و این به گونه ای در سامانه نقل و انتقالات طراحی شده که اگر استان دیگر در همین جنس و رشته نیاز به نیرو داشت امکان جا به جایی وجود داشته باشد.

او در خصوص نقل و انتقالات درون استانی نیز گفت: نقل و انتقالات از شهرستان یا منطقه ای در یک استانی به شهرستان یا منطقه ای دیگر در همان استان بر عهده اداره کل آموزش و پرورش آن استان است، ولی مجموع نقل و انتقالات در سطح استان های کشوری بر عهده مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش است.

25 هزار دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان آماده تدریس در مدارس کشور

 سرپرست مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و اموراداری وزارت آموزش و پرورش، در خصوص دوره تحصیل دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و حضور آنها در مدارس افزود: سرجمع ۲۵ هزار نفر ورودی در سال ۹۷ داریم و خوشبختانه تدابیری اندیشیده شده که این دانشجویان که ۳ سال اول را در دانشگاه مشغول به تحصیل بودند، سال آخر را در آموزش و پرورش هم به عنوان دوره کارورزی و هم معلم کلاس درس مشغول به کار باشند.

چالش انگیز بودن نیروهای خرید خدمات آموزشی

عباس نجار، افزایش نیروهای خرید خدمات آموزشی در این وزارت خانه را چالش برنگیز دانسته و گفت: بار مالی این نیروها برای آموزش و پرورش زیاد است و با وجود پرداخت حدود شش میلیون تومان ماهانه برای هر فرد، کمتر از نصف هزینه پرداختی به دست معلم می رسد که این اتفاق ناپسند است.

به روز شدن پرداخت حق التدریس معلمان

وی افزود: اعتقاد ما بر این است که امکان ایجاد ظرفیت حق التدریس برای معلمان رسمی و پیمانی و بازنشسته وجود دارد؛ هم به شرایط موجود کمک می شود و هم تجربه معلمی این نیروها بهتر است و کیفیت آموزشی را پایین نمی آورند و با این اوصاف به صورت کلی در خصوص ساماندهی نیروها مشکلی نخواهیم داشت.

نجار از نشست با کانون بازنشستگان خبر داد و افزود: در مقطع ابتدایی می خواهیم از ظرفیت حق التدریس تمام وقت بازنشستگان استفاده کنیم که قرار است به زودی نتیجه را کانون بازنشستگان اعلام کند.

او، به محدودیت 14 ساعته استفاده از نیروهای بازنشسته برای تدریس اشاره و از طرحی خبر داد که در آن علاوه بر این 14 ساعت، 6 ساعت هم به عنوان راهبر آموزشی از تجربه بازنشستگان استفاده خواهد شد که حق الزحمه آن به عنوان فعالیت خیری داوطلبانه همکار بوده و یا توسط بخش خیرین تآمین می شود.

وی همچنین به پرداخت به روز حق التدریس اشاره کرد و افزود: از ماه پیش رو، پرداخت حق التدریس ها ماه به ماه انجام می شود و معوقه حقوق گذشته نیز به صورت همزمان با حقوق پیش روی آنها پرداخت می شود و رویکرد به این سمت است که همه پرداختی ها به روز شود.

تقدیم نسخه نهایی طرح رتبه بندی معلمان جهت اجرا به هیئت دولت

سرپرست مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تاثیر طرح رتبه بندی در میزان حقوق افرادی که مشمول بازنشستگی می شوند، افزود: افرادی که مشمول بازنشستگی می شوند و به لحاظ قانونی امکان ادامه خدمت شان بعد از خدمت سی ساله وجود دارد دعوت می کنم فعالیت کاری خود را ادامه داده و علاوه بر کمک در بخش ساماندهی نیرو بتوانند از مزایای رتبه بندی در دوران خدمت و ایام بازنشستگی استفاده نمایند.

وی در خصوص بحث رتبه بندی ادامه داد: آخرین نسخه تدوین شده یعنی نگارش بیست و پنجم طرح رتبه بندی فرهنگیان، جهت عملیاتی شدن به هیئت دولت تقدیم شد.

این مقام مسئول، از برگزاری جلسات متعدد جهت بررسی و تدوین طرح رتبه بندی فرهنگیان با حضور همه اقشار موثر و نخبگان حوزه تعلیم و تربیت خبر داده و در خصوص جزئیات این طرح گفت: با توجه به ذینفع بودن 970 هزار نفر در طرح رتبه بندی فرهنگیان چیزی که در این طرح دیده شد، این بود که یک شمولیت عام داشته باشد و همه فرهنگیان بتوانند از مزایای این طرح استفاده کنند.

هدف از اجرای طرح رتبه بندی کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت است

نجار، هدف از اجرای طرح رتبه بندی را کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت اعلام کرد و افزود: نگاه باید در آموزش و پرورش به سمتی پیش برود که یک همکار برای ارتقاء از رتبه ای به رتبه بعدی، برخی از صلاحیت های لازم را به دست آورد و تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن جایگاه به کار بگیرد و در کنار این رتبه بندی به مراتب بحث معیشتی همکاران نیز دنبال خواهد شد.

وی در این خصوص گفت: کمترین میزان افزایش حقوق در این طرح یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و بیشترین میزان افزایش مبلغ ۹ میلیون تومان، در آخرین رتبه خواهد بود.

این مقام مسئول ادامه داد: این طرح از ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ اعمال می شود و معوقه چند ماه گذشته در فواصل زمانی پیش رو پرداخت خواهد شد و در ضمن اثر آن مشمول پاداش و حقوق بازنشستگی نیز خواهد شد.

وی در خصوص شامل شدن نیروهای اداری در طرح رتبه بندی افزود: کارکنان اداری که  رسته آنان آموزشی و فرهنگی شاغل در پست اداری است مشمول این طرح می شوند.

سرپرست مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و اموراداری وزارت آموزش و پرورش، در پایان گفت: دانشجویان متعهد خدمت، نیروهای خدماتی و نیروهای استخدام در رسته اداری، سه گروهی هستند که مشمول در طرح رتبه بندی معلمان نخواهند شد.

ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/JOwJ
نظرتان را بنویسید