داروی سقط جنین چیست

داروی سقط جنین چیست
ذخیره سازی
1
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
healty407

داروی سقط جنین چیست ؟

داروی سقط جنین به طورکلی در دو دسته قرار می گیرد دسته اول به سقط جنین غیر عمدی (ناخواسته) گفته می شود که به صورت خود به خود اتفاق می افتد و فرد هیچ دخالتی برآن ندارد و اصطلاح سقط جنین در اصل در این مورد به  کار می رود که فرد باردار هیچ دخالتی در روند رشد بچه ندارد دسته دوم عمدی می باشد که با استفاده از قرص سایتوتک (میزوپروستول) و یا به صورت عمل جراحی توسط شخص باردار انجام می شود( خرید قرص سقط جنین )  و به آن سقط جنین خود خواسته  می گویند و در بیشتر موارد اگر تحت نظر پزشک یا مشاور مجرب انجام نشود باعث خطر و مشکلاتی در بدن فرد باردار می شود.

سقط جنین ناخواسته : سقط جنین خود به خودی جنین فرآیندی طبیعی است که در بارداری ناموفق پیش می آید آما سقط عمدی جنین با استفاده از دارو یا دیگرمواد یا عمل جراحی که باقیمانده محتویات رحمی را پاک سازی می کند اتفاق می افتد.

خرید قرص سایتوتک

 

سقط جنین اگر به طورغیر ارادی و خودبه خود صورت گیرد عارضه جسمی شدیدی به همراه ندارد یعنی زنان باردار باید توجه داشته باشند که بروز هر گونه خون ریزی رحمی در این افراد غیر طبیعی است و بایستی علت آن توسط  پزشک متخصص زنان بررسی شود البته باید گفت در اکثر موارد خون ریزی در سه ماهه اول بارداری نشان دهنده سقط جنین است.

خرید داروی سقط جنین

https://salamatiha.com/the-price-of-the-original-abortion-pill/

بیشتر مطالعات انجام شده یک پروتکل برای استفاده صحیح از قرص سایتوتک در ترکیب با قرص میفه­پریستون یا ترکیب یکسری گیاهان به دوز خاص را توصیه می­کنند. طبق دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی برای بارداری تا ۱۲ هفته توصیه می­شود تا از ۱۲ قرص میزوپروستول ۲۰۰ میکروگرم استفاده شود.

میزوپروستول یک آنالوگ صناعی و پایدار پروبتاگلاندین است. اثرات ضد ترشحی و محافظتی مخاط دستگاه گوارش دارد. در حال حاظر بهترین مصرف آن به صورت آف لیبل در زنان و مامایی بوده و کمتر برای موارد اصلی استفاده میشود. قرص های میزوپروستول در دمای محیط پایدار بوده و در بسته بندی های آلومینیومی عمری طولانی دارند. قرص های ۲۰۰ میکروگرمی میزوپروستول (قیمت قرص سقط جنین اصل) به شکل واژینال رکتال و زیرزبانی مورد استفاده قرار میگیرد.

https://salamatiha.com/buy-cheap-abortion-pills/

این دارو برای جلوگیری از زخم معده به کار می­رود، به خصوص اگر در معرض خطر توسعه زخم معده قرار دارید یا دارای سابقه زخم معده هستید. قرص میزوپروستول به کاهش خطرات ابتلا به بیماری­هایی مانند زخم معده کمک بسیاری می­کند. سایتوتک یا میزوپروستول اسید معده را کاهش می­دهد و باعث می­شود که از معده به علت مصرف داروهای ضد التهابی غیراستروییدی مانند آسپرین، ایبوپروفن، ادویل، ناپروکسین، سلوکسیب، دیکلوفناک، اندومتاسین و سایر موارد محافظت شود.

قرص سقط جنین چیست

داروی سقط جنین با قرص سایتوتک یا جراحی ؟

داروی سقط جنین درمانی با قرص سایتوتک به تنهایی موثرترین و بهترین روش جایگزین سقط جراحی می­باشد. سقط جنین درمانی با قرص میزوپروستول این مزیت را دارد که نسبت به سقط جراحی کمتر تهاجمی بوده و راحت­تر است ازین­رو برای بیشتر کاربران بهتر است.

چون شخص در هنگام سقط با قرص میزوپروستول (قرص برای سقط جنین) احساس آرامش و راحتی بیشتری می­کند و درد خیلی کمتری را هم تحمل می­کند همچنین به راحتی در جاهایی که سقط­­جنین آزاد نیست قابل تهیه و دسترسی است. سازمان بهداشت جهانی دستورالعمل های روشنی در مورد استفاده، مزایا و خطرات میزوپروستول برای سقط ارائه میدهد. برای سقط جنین درمانی در منزل استفاده از قرص سایتوتک مؤثرترین و بی خطرترین روش ممکن است. استفاده قرص میزوپروستول به همراه قرص میفه­پریستون یا ترکیب یکسری گیاهان به دوز خاص و برنامه تخصصی مصرف در هفته اول تا دوازدهم بارداری تا ۹۵ درصد باعث سقط جنین میشود.

https://salamatiha.com/%d9%82%d8%b1%d8%b5-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%82%d8%b7-%d8%ac%d9%86%db%8c%d9%86/

 

داروی سقط ایمن و مؤثر بودن سقط جنین

به گفته دکتر JUN ZHANG  که دارای مدرک دکترا از موسسه ملی بهداشت کودک و توسعه انسانی است در یک مقایسه ساده ۷۱% درصد از زنانی که با قرص میزوپروستول سقط جنین کرده اند هفته اول تخلیه کامل داشتند و در مجموع ۸۴% درصد از روز هشتم به بعد تخلیه کامل داشتند.

قرص سقط جنین بدون درد

بر اساس یافته های گزارش شده مجله پزشکی نیوانگلند نتیجه استفاده از قرص سایتوتک برای سقط جنین ۱۶% درصد بهتر از نتیجه سقط جنین به روش جراحی بود “خطرات خونریزی و خونریزی لگن بسیار پایین بود و اثرات جانبی آن قابل تحمل بود” و سقط جنین با قرص سایتوتک برای بسیاری از زنان بهتر و پذیرفتنی بود همچنین ۷۸% درصد از زنانی که برای سقط جنین خود از قرص سایتوتک استفاده کرده بودند گفتند که مجددا از قرص سایتوتک استفاده خواهند کرد و ۸۳% از آنها گفتند که این روش را به دوستان و آشنایان خود پیشنهاد خواهند کرد.

قبل از اینکه سایتوتک رو بگیرم چه چیزی رو لازمه که به مشاور یا پزشکم بگم ؟

قرص سایتوتک یا هرگونه ترکیبات موجود در آن حساسیت داشته باشید.

اگر به هر داروی دیگری مثل قرص سایتوتک، مواد غذایی یا موارد دیگر حساسیت دارید علائم آلرژی خود را توضیح دهید مثل : خارش، نفس تنگی، خستگی غیرطبیعی، سرفه کردن، ورم کردن صورت و زبان و لب­ها یا هر نشانه غیرطبیعی دیگری…

اگر داروی اکسی توسین مصرف کردید.

البته این لیست کاملی از مشکلاتی نیست که باید به مشاور یا پزشکتون اطلاع بدید، به پزشک یا مشاور خود درباره شرایط پزشکی و تمام داروهای که مصرف می­کنید توضیح بدید تا مطمئن شید که مصرف قرص سایتوتک همزمان با داروهای خودتون اختلالی ایجاد نمیکنه و اگر لازمه دوز مصرفی قرص سایتوتک یا سایر داروهای مورد استفاده شما تغییر کنه.

داروی سقط جنین بدون نسخه  با قرص سایتوتک با بهترین دوزمصرفی بصورت تصویری

https://salamatiha.com/abortion-medicine-without-a-prescription/

قبل از اینکه قرص میزوپروستول رو تهیه کنم چه چیزهایی رو باید بدونم ؟

به پزشک یا مشاور و آشنایان نزدیک خود اطلاع دهید که میخواهید از قرص سایتوتک استفاده کنید.

اگر نوزادی دارید که از شیر شما تغذیه می­کند باید حتما قبل از استفاده قرص سایتوتک به مشاور یا پزشک خود اطلاع دهید.

اگر هنگام استفاده قرص میزوپروستول تب بالا یا ضربان قلب سریع، تشنج یا احساس گیجی دارید به پزشک یا مشاور خود اطلاع دهید.

سقط جنین با قرص سایتوتک با بهترین دوزمصرفی بصورت تصویری

اگر روز استفاده قرص سایتوتک دوزی را فراموش کردید چه کاری باید انجام دهید؟

به محض اینکه یادتون افتاد، دوز فراموش شده را مصرف کنید.

با اینحال اگر زمان دوز بعدی رسیده میتونید دوز فراموش شده را مصرف نکنید و به زمانبندی خودتون بپردازین.

به هیچ وجه ۲ دوز را در کنار هم مصرف نکنید.

چجوری قرص اصل سایتوتک (میزوپروستول) رو از تقلبی تشخیص بدیم ؟

تنها نمونه اصلی قرص میزوپروستول در ایران، سایتوتک تولید کمپانی فایزر آمریکا که هر ورق شامل ۱۰ عدد قرص سایتوتک و نوشته های پشت ورق قرص به رنگ بنفش می­باشد.

قرص سقط سایتوتک

https://salamatiha.com/%d9%82%d8%b1%d8%b5-%d8%b3%d9%82%d8%b7-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa%d9%88%d8%aa%da%a9/

 

نکات بسیار مهمی که باید قبل از مصرف قرص سایتوتک بدانید :

سعی کنید مایعات و مواد معدنی/الکترولیت کافی مصرف کنید تا جلوی افت آب بدن گرفته شود.

زیرا اگر اسهال ادامه یابد می تواند سبب شود آب و مواد معدنی بدن کاهش یابد.

پیش از مصرف میزوپروستول ، در صورت داشتن آلرژی به آن یا هر حساسیت دیگری پزشک خود را مطلع سازید.

پیش از استفاده از این دارو، سابقه پزشکی خود را در اختیار پزشک/مشاور خود قرار بدهید.

مخصوصا اگر سابقه سزارین ، جراحی رحم ، سابقه پنج بار بارداری یا بیشتر دارید.

هنگام مصرف قرص سایتوتک مصرف نوشیدنی های الکلی را کاهش داده و سیگار نکشید.

مطمئن شوید که می دانید در صورت بروز مشکل اضطراری با چه کسی تماس گرفته و چه اقداماتی را انجام بدهید.

در طی بارداری نباید از این دارو برای پیشگیری از زخم معده استفاده کرد زیرا ممکن است به جنین آسیب برساند.

شاید شنیده و دیده باشید. که خیلی از افراد به راحتی در منزل با قرص های میزوپروستول سقط جنین انجام داده اند. اما توصیه می شود هرگز خود سرانه اقدام به خوردن قرص ها نکنید. چرا که شاید حاملگی شما خارج از رحم باشد.

داروی سقط جنین حاملگی خارج رحمی

حاملگی خارج از رحمی میتواند در لوله های فالوپ ، تخمدان ویا حفره شکمی ایجاد شود.

(از هر ۸ حاملگی یک مورد خارج رحمی است ) در این صورت اگر شما قرص های سقط جنین رامصرف کنید امکان دارد سلامت شما به خطر بیوفتد.

توصیه ما به شما این است که با یک پزشک یا مشاور مشورت کنید و یا حداقل سونوگرافی انجام دهید و جواب آن را پیش یک پزشک یا مشاور ببرید.

اگر درد بدی را احساس کردید، ایبوپروفن داروی خوبی برای مقابله با درد است.

در بسیاری از کشورها میتوانید ایبوپروفن ۲۰۰ میلیگرم را بدون نسخه بخرید.

یک عدد قرص (۲۰۰ میلیگرم) را هر ۶ تا ۸ ساعت بخورید. این کار دردتان را تسکین میدهد.

(به یاد داشته باشید که میتوانید ایبوپروفن را قبل از استفاده از میزوپروستول هم بخورید.)

هنگام تهیه قرص سایتوتک یک بروشور دریافت می­کنید، آن را به دقت مطالعه کنید.

دوز مصرفی قرص میزوپروستول بر اساس شرایط پزشکی شما و میزان پاسخ شما به درمان تنظیم می­شود.

اگر از قرص سایتوتک برای سقط جنین استفاده می­کنید حتما طبق برنامه تخصصی تنظیمی پزشک یا مشاور خود استفاده کنید.

اگر از قرص میزوپروستول استفاده می­کنید از استفاده آنتی اسیدهای حاوی منیزیم اجتناب کنید زیرا ممکن است اسهال شوید.

بهترین روش سقط طبیعی

داروی سقط جنین دارویی

https://salamatiha.com/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%b3%d9%82%d8%b7-%d8%b7%d8%a8%db%8c%d8%b9%db%8c/

قرص های سقط جنین به عنوان سقط جنین دارویی نیز شناخته می شوند. دو نوع اصلی سقط جنین وجود دارد: سقط پزشکی و سقط جراحی. سقط جنین دارویی معمولاً به عنوان "قرص سقط جنین" شناخته می شود، اما شامل مصرف دو نوع قرص سقط جنین است. این قرص ها حاملگی را خاتمه می دهند. و با آنچه که معمولاً به عنوان "قرص صبح بعد" یا پلان B شناخته می شود.

اولین قرصی که مصرف می کنید میفپریستون است. دیگری میزوپروستول (همچنین به عنوان Cytotec شناخته می شود). استفاده از این دو دارو با هم اثربخشی سقط جنین را افزایش می دهد و ممکن است طول مدت عوارض جانبی را کاهش دهد.

شما می توانید این داروها را از طریق پزشکان و کلینیک هایی که خدمات سقط جنین ارائه می دهند، مانند برنامه ریزی والدین دریافت کنید. شما هرگز نباید آنها را به صورت آنلاین یا در بازار سیاه خریداری کنید. قیمت داروها به محل و آزمایشات اضافی یا آزمایشات اضافی که ممکن است مورد نیاز باشد بستگی دارد. طبق برنامه ریزی والدین، روش سقط جنین می تواند تا 800 دلار هزینه داشته باشد. با این حال، این هزینه بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنید متفاوت است.

چه کسانی واجد شرایط مصرف قرص سقط جنین هستند؟

زنانی که کمتر از هفته 10 بارداری دارند حق دارند از قرص های سقط جنین استفاده کنند. پس از 10 هفته، زنانی که می خواهند حاملگی خود را خاتمه دهند، می توانند سقط جنین جراحی را انتخاب کنند.

زنانی که دارای شرایط پزشکی قبلی هستند، ممکن است واجد شرایط استفاده از قرص های سقط جنین نباشند. زنانی که نمی توانند قرص سقط جنین دریافت کنند عبارتند از:

 • زنانی که در صورت موثر نبودن قرص، آمادگی آسپیراسیون (سقط جنین جراحی) را ندارند.
 • زنانی که حاملگی خارج از رحم یا توده تخمدانی دارند
 • زنانی که کورتیکواستروئیدهای طولانی مدت مصرف می کنند
 • زنان مبتلا به بیماری های ژنتیکی خاص
 • زنانی که قادر به درک روش یا نحوه پیروی از دستورالعمل ها نیستند
 • زنانی که به درمان و امکانات فوری پزشکی دسترسی نخواهند داشت
 • زنانی که حاملگی مولار دارند که در آن جفت به طور غیر طبیعی رشد می کند
 • زنانی که مشکلات قلبی، کلیوی یا کبدی دارند
 • زنانی که مشکلات شدید غده فوق کلیوی دارند
 • زنانی که در حال حاضر IUD دارند (اگرچه می توانید بعد از برداشتن قرص را مصرف کنید)
 • زنان مبتلا به اختلالات خونریزی یا کسانی که از داروهای ضد انعقاد استفاده می کنند

بهره وری

قرص های سقط جنین بسیار موثر هستند. وقتی میزوپروستول و میفپریستون با هم استفاده می شوند، چشم دارند 98 پست نرخ بهره وری سن حاملگی، دوزها و تجویز دارو و اینکه آیا زن قبلا باردار بوده است می تواند بر اثربخشی آن تأثیر بگذارد. میزان اثربخشی برای هر هفته بعدی از بارداری کاهش می یابد.

اگرچه این میزان اثربخشی بالا است، اما سقط دارویی نمی تواند حاملگی را خاتمه دهد. در این موارد، زن باید تحت عمل جراحی سقط جنین قرار گیرد.

قرص سقط جنین میزوپروستول

https://salamatiha.com/%d9%82%d8%b1%d8%b5-%d8%b3%d9%82%d8%b7-%d8%ac%d9%86%db%8c%d9%86-%d9%85%db%8c%d8%b2%d9%88%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%aa%d9%88%d9%84/

 

چگونه کار می کند؟

هنگامی که شما هر دو دارو را برای سقط جنین دارویی مصرف می کنید، آنها با هم برای خاتمه بارداری کار می کنند.

میفپریستون اولین قرصی است که مصرف می کنید. این دارو با مسدود کردن پروژسترون و شکستن پوشش داخلی رحم عمل می کند. و بارداری را خاتمه می دهد. حدود 24 تا 48 ساعت پس از مصرف اولین قرص، میزوپروستول مصرف می کنید که باعث انقباض رحم و خروج جنین و رحم می شود.

عوارض جانبی و بهبودی

زنانی که تحت سقط پزشکی قرار می‌گیرند اغلب خونریزی و گرفتگی را تجربه می‌کنند که می‌تواند تا دو هفته بعد از عمل ادامه داشته باشد، از جمله عبور لخته‌های خون. سایر عوارض جانبی رایج عبارتند از:

 • تهوع و استفراغ
 • اسهال
 • احساس سرگیجه یا افزایش سردرد
 • گرگرفتگی کوتاه مدت

بیشتر زنان از چند ساعت تا یک یا دو روز پس از مصرف دومین دارو سقط جنین می کنند. با این حال، تجربه خونریزی خفیف، لکه بینی و مقداری گرفتگی به مدت چهار هفته پس از سقط پزشکی طبیعی است. به خاطر داشته باشید که پس از بارداری، تقریباً بلافاصله می توانید باردار شوید.

مزایا و معایب قرص سقط جنین

وقتی زنان تصمیم می گیرند که می خواهند سقط جنین کنند، می توانند بین سقط جنین پزشکی با قرص سقط جنین و سقط جنین جراحی یکی را انتخاب کنند.

سقط طبی حرفه ای شامل موارد زیر است:

 • به محض اینکه زن متوجه بارداری خود شد، سقط جنین پزشکی ممکن است اتفاق بیفتد.
 • نیازی به بیهوشی نیست.
 • نسبت به سقط جراحی کمتر تهاجمی است.
 • برخی از زنان آن را طبیعی تر مانند سقط جنین می دانند.
 • سقط جنین پزشکی خطر سوراخ شدن رحم را ندارد.
 • قرص‌های سقط جنین اغلب ارزان‌تر از سقط‌های جراحی هستند.

سقط جنین پزشکی دارای معایبی است که عبارتند از:

 • سقط های پزشکی 100 درصد نیست. سقط های پزشکی ناموفق به زنان نیاز به سقط جنین جراحی می کند و می تواند منجر به عفونت شود.
 • خونریزی و گرفتگی ممکن است بیشتر از سقط جنین جراحی طول بکشد.
 • سقط جنین پزشکی ممکن است به بیش از یک بار مراجعه به مطب نیاز داشته باشد.
 • من نمی توانم حاملگی لوله ای یا خارج از رحم را خاتمه دهم.

پزشک گزینه‌های شما را با شما در میان می‌گذارد و احتمالاً برخی از مزایا و معایب را توضیح می‌دهد.

خطرات و عوارض احتمالی

خطرات و عوارض احتمالی سقط جنین پزشکی عبارتند از:

 • سقط ناقص یا ناموفق، جایی که جنین زنده است یا در رحم باقی می ماند (این می تواند باعث عفونت های جدی شود)
 • لخته های خون باقی مانده در رحم
 • خونریزی شدید

علائم اورژانسی عوارض جدی عبارتند از:

 • درد شدید
 • تب
 • خونریزی بیش از حد (به معنای عبور از دو یا چند پد در عرض یک ساعت)
 • ترشحات واژن با بوی قوی
 • عبور لخته ها به مدت دو ساعت یا بیشتر که بزرگتر از اندازه یک لیمو هستند

بعد از مصرف قرص چه باید کرد

در بسیاری از موارد، در اولین نوبت، اولین قرص را جلوی پزشک مصرف می کنید. سپس می توانید بین یک تا سه روز بعد برای دریافت داروی دیگری به مطب مراجعه کنید. علائمی مانند خونریزی و گرفتگی عضلات ممکن است در اوایل دو تا چهار هفته ظاهر شوند. پزشک در پایان این بازه زمانی برای اطمینان از موفقیت این روش، قرار ملاقاتی را برای انجام تست بارداری با شما تعیین می کند.

پس از مصرف قرص سقط جنین، حداقل یک هفته قبل از رابطه جنسی صبر کنید، حتی اگر پزشک آنتی بیوتیک تجویز کرده باشد. به این ترتیب خطر عفونت کاهش می یابد. هنگامی که رابطه جنسی دارید، فوراً از روش های پیشگیری از بارداری استفاده کنید زیرا پس از سقط جنین می توانید خیلی سریع باردار شوید.

Abortion drug

This site is for women’s health and women’s information and awareness of the risks and complications of using abortion pills and ampoules and preventing the factors that cause abortion.
We do not sell any pills
Thanks

برچسب ها
ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/lAGV
نظرتان را بنویسید