نمونه سوالات آمار و احتمال یازدهم ریاضی با جواب

نمونه سوالات آمار و احتمال یازدهم ریاضی با جواب
ذخیره سازی
261 نمایش
0
0
اشتراک‎گذاری
گزارش تخلف
heyvagroup
دانش آموزان پایه یازدهم متوسطه دوم رشته ریاضی برای آمادگی بیشتر در امتحانات نوبت اول و دوم درس آمار و احتمال یازدهم متوسطه ، می توانند علاوه بر مطالعه و تمرین مباحث و مطالب کتاب درسی ، نمونه سوالات آمار و احتمال این پایه تحصیلی را نیز دریافت کرده و با حل آن ها اشکلات درسی خود را برطرف سازند .
درس آمار و احتمال یازدهم متوسطه دوم  از جمله درس هایی است که دانش آموزان نسبت به مطالب و مباحث ارائه شده در آن دچار نگرانی و اضطراب می شوند و یادگیری مباحث آمار و احتمال را سخت و دشوار می دانند . این مسئله به این دلیل در ذهن دانش آموزان ایجاد می شود که آن ها آشنایی کافی با نحوه حل سوالات و راه حل های گوناگون آن ها نداشته و در برخی مواقع متوجه منظور کلی سوالات آمار و احتمال نمی شوند .

دانش آموزان کلاس یازدهم متوسطه دوم رشته ریاضی در صورتی که با انواع نمونه سوالات درس آمار و احتمال یازدهم متوسطه آشنا شده و با امتحان کردن راه حل های گوناگون به آن ها پاسخ دهند ، علاوه بر آشنایی با میزان سختی سوالات ، اشکلات و ضعف های آموزشی خود را نیز در درس آمار و احتمال برطرف می سازند .

به همین منظور در ادامه این مقاله چند سری از سوالات نوبت اول و دوم آمار و احتمال یازدهم متوسطه دوم و تمرینات مربوط به هریک از فصل های این درس ، به صورت رایگان برای دانلود دانش آموزان پایه یازدهم رشته ریاضی ارائه شده است .

همچنین به منظور دسترسی سریع تر به مطالب درسی عنوان شده در کتاب آمار و احتمال یازدهم متوسطه نسخه الکترونیکی و رایگان این کتاب نیز در اختیار اولیا و دانش آموزان قرار گرفته است . دانلود نمونه سوالات امتحان آمار و احتمال پایه یازدهم رشته ریاضی فیزیک نوبت اول ( دی ماه )
امتحانات نوبت اول دی ماه همراه برای دانش آموزان پایه یازدهم متوسطه دوم رشته ریاضی و حتی والدین آن ها نگران کننده بوده است . دلیل این نگرانی و اضطراب این است که دانش آموزان برای اولین بار با سوالات امتحانی نیمی از کتاب آمار و احتمال پایه یازدهم مواجه می شوند و آشنایی قبلی از نوع سوالات این درس و میزان سختی آن ها ندارند .

با توجه به این موضوع بهتر است برای رفع این اضطراب و نگرانی ، دانش آموزان پایه یازدهم متوسطه دوم رشته ریاضی ، نمونه سوالات امتحانی نوبت اول آمار و احتمال سال های قبل را مطالعه نمایند تا با نوع سوالات و راه حل های آن ها بهتر آشنا شوند .

به همین دلیل در این قسمت چند سری از نمونه سوالات امتحانی نوبت اول آمار و احتمال یازدهم ریاضی متوسطه برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار گرفته است .     نمونه سوالات امتحانی آمار و احتمال یازدهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی 
سوالات امتحانی آمار و احتمال یازدهم رشته ریاضی ( سری 1 )
سوالات امتحانی آمار و احتمال یازدهم رشته ریاضی ( سری 2 )
سوالات امتحانی آمار و احتمال یازدهم رشته ریاضی ( سری 3 )


چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت اول آمار و احتمال یازدهم متوسطه دوم عبارتند از :بااستفاده ازجدول ارزش درستی رابطه زیر را نشان دهید.

عبارت زیر را ساده کنید.

مثالی از مجموعه های دلخواه بنویسید بطوریکه در شرایط زیر صدق کند.

ثابت کنید برای هر دو مجموعه دلخواه با مرجع U داریم. 

مجموع همه اعداد طبیعی سه رقمی مضرب 7 هستند را بیابید.

معادله زیر را به روش هندسی حل کنید. در صورتی که مایل به دریافت نمونه سوالات نوبت اول بیشتری باشید می توانید به مقاله قرار گرفته شده در انتهای این قسمت مراجعه نمایید .بیشتر بخوانید: نمونه سوالات آمار و احتمال یازدهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی دانلود نمونه سوالات امتحان آمار و احتمال پایه یازدهم رشته ریاضی فیزیک نوبت دوم ( خرداد ماه )
امتحانات نوبت دوم یا خرداد ماه پایه یازدهم متوسطه دوم با توجه به این که امتحانات پایانی یازدهم متوسطه دوم محسوب شده و تمامی مطالب کتاب های درسی را شامل می شود ، علاوه بر اهمیت بسیار بالایی که دارند باعث نگرانی و استرس دانش آموزان نیز می شوند .

با توجه به این که امتحان نوبت دوم درس آمار و احتمال پایه یازدهم متوسطه دوم رشته ریاضی تمام مباحث آموزش داده شده در این کتاب درسی را شامل می شود ، لذا نیاز به مطالعه سوالات بیشتر و متنوع تری نیز دارد ، بنابراین برای آشنایی بیشتر دانش آموزان یازدهم متوسطه با نوع سوالات امتحانی نوبت دوم  آمار و احتمال یازدهم ریاضی متوسطه دوم و رفع نگرانی والدین و دانش آموزان از بابت تنوع سوالات این درس ، در این قسمت چند سری از نمونه سوالات نوبت دوم آمار و احتمال یازدهم متوسطه دوم قرار گرفته است .    نمونه سوالات امتحانی آمار و احتمال یازدهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته ریاضی 
سوالات امتحانی آمار و احتمال یازدهم رشته ریاضی  ( سری 1 )
سوالات امتحانی آمار و احتمال یازدهم رشته ریاضی ( سری 2 )
سوالات امتحانی آمار و احتمال  یازدهم رشته ریاضی ( سری 3 )


چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت دوم آمار و احتمال یازدهم ریاضی متوسطه دوم عبارتند از :ارزش گزاره های مرکب زیر را تعیین کنید.

میانه و مد را در هر یک از داده های زیر بدست آورید

نمودار جعبه ای داده های زیر را رسم کنید

فرق بین داده و متغیر چیست؟

ثابت کنید تهی زیر مجموعه هر مجموعه ای است.

با استفاده از جبر مجموعه ها ثابت کنید.

  در صورت نیاز به دریافت و مطالعه سوالات بیشتر خرداد ماه آمار و احتمال یازدهم متوسطه دوم می توانید به مقاله مربوطه در این بخش مراجعه فرمایید . بیشتر بخوانید: نمونه سوالات آمار و احتمال یازدهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته ریاضی دانلود کتاب درس آمار و احتمال یازدهم رشته ریاضی
برای یادگیری بهتر مطالب درس آمار و احتمال یازدهم ریاضی متوسطه دوم بهتر است بیشتر مواقع کتاب این درس را به همراه داشته باشید تا در صورت ایجاد سوال و یا هر گونه اشکال در یادگیری مطالب درسی درس آمار و احتمال یازدهم ریاضی متوسطه دوم، به کتاب درسی آن مراجعه کرده و ایرادات خود را برطرف سازید .

اما در بسیاری از مواقع نمی توان کتاب درسی را همراه خود داشت و یا به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد . راه حل در نظر گرفته شده برای این مشکل ارائه نسخه الکترونیکی کتاب درس آمار و احتمال یازدهم ریاضی متوسطه دوم می باشد . 

دانش آموزان با دریافت نسخه الکترونیکی کتاب درس آمار و احتمال یازدهم ریاضی از طریق مراجعه به مقاله زیر ، می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای ، کتاب درسی خود را ذخیره کرده و همواره به آن دسترسی داشته باشند .بیشتر بخوانید: کتاب درس آمار و احتمال یازدهم رشته ریاضی 
برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به دروس و نمونه سوالات مربوط به پایه یازدهم متوسطه دوم می توانید عضو کانال تلگرامی هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام هیوا را دنبال نمایید . همچنین برای مشاوره نحوه برنامه ریزی دروس پایه دوم می تواند با مشاورین مرکز خدمات مشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته و از ان کمک بگیرید .

در ادامه بخوانید:  سوالات امتحانی یازدهم ریاضی با پاسخ تشریحیسوالات متداول


1- یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات چیست ؟
حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان آمار و احتمال پایه یازدهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دریافت کنید .
2- چگونه می توانیم نمونه سوالات امتحان آمار و احتمال  پایه یازدهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دانلود کنیم ؟
شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوالات امتحان آمار و احتمال  پایه یازدهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی در نوبت اول و دوم را مشاهده و دانلود نمایید 
3- آیا درجه سختی نمونه سوالات امتحان آمار و احتمال پایه یازدهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی متفاوت است ؟
بله . در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان آمار و احتمال پایه یازدهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .

منبع : نمونه سوالات آمار و احتمال یازدهم ریاضی با جواب
ShortURL as Linkp.ir
linkp.ir/2Lkj
نظرتان را بنویسید